Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Október , 2024, 07:27:33
Strán: 1 ... 38 39 [40] 41 42 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove prstíky :)  (Prečítané 138484 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #585 kedy: 22. Január , 2014, 22:35:49 »

ta skreslena je nieco, alebo len jam? znie to ako reb beach, skvele
Len taka improvizacka. :) Dakujem!  Na zdravie!
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #586 kedy: 25. Január , 2014, 14:47:19 »

tak ja te tentokrat pochvalim jenom za hru, zvuky se mi moc nelibi.
elektrika je zbytecne ostra, az neprijemna (a to mam spis temnejsi sluchatka), akustika je.....opravdu levna :)
verim ze se na ni dobre hraje, ale chybi tomu telo, jenom to tak cinka... a to je Oktava znovu spis temnejsi mikrofon.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #587 kedy: 25. Január , 2014, 14:59:47 »

jo suhlas s hyenikom.. tiez mi ten zvuk pride neprijemny a ostry zbytocne.. naproti tomu je ten mark5 orange zvuk co si nahral o 100 levelov inde..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #588 kedy: 25. Január , 2014, 20:00:16 »

tak ja te tentokrat pochvalim jenom za hru, zvuky se mi moc nelibi.
elektrika je zbytecne ostra, az neprijemna (a to mam spis temnejsi sluchatka), akustika je.....opravdu levna :)
verim ze se na ni dobre hraje, ale chybi tomu telo, jenom to tak cinka... a to je Oktava znovu spis temnejsi mikrofon.
Ako som pisal - elektrika je fajn do mixu, kde znie v celku dobre, pocut ju, takto osamote ano, nie je to moc extra. Mne sa celkom paci a hlavne, ako byva zvykom u PC simulacii, tato sa vynimocne neblati a hra sa cez to paradne.

Akustika - opat zalezi, kam ju chces pouzit. Ak chces hrat Tommyho Emmanuela, tak urcite to za nic nestoji. Ale zas - v mixe na rytmicke gitarky je to podla mna fajn.

Samozrejme aj vec vkusu tu zohrava ulohu. A btw, nemyslim si, ze Oktava MK102 je nejaka temnejsia.

Sak postnem zachvilu gitary v komplet "bande".
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #589 kedy: 26. Január , 2014, 21:14:10 »

Akustika - opat zalezi, kam ju chces pouzit. Ak chces hrat Tommyho Emmanuela, tak urcite to za nic nestoji. Ale zas - v mixe na rytmicke gitarky je to podla mna fajn.

o elektrice se nehadam, tam je to subjektivni a zalezi na ucelu....
ale zasazeni akustiky do mixu se venuju poslednich 15let velice intezivne, a proto si dovolim rict ze tenhle zvuk fungovat nebude Žmurk
jak nemas stredy, tak ti z toho zbyde akorat to dratene navyskovane cinkani, protoze basy nemas sanci proti kapele prosadit, a stredy nemas :)
Moje akustika je samotna hnusna, stredova, skoro az plechova (nejvic se libila borcum co hrajou gypsy jazz :), ve studiu sem mel sedm dobrych a drahych kytar, a v mixu je vsechny porazila o tridu, ostatni se musely pridavat o 3-6 dB apod.

Oktavu sem si spletl, mel jsem na mysli tu nejbeznejsi MK-319. Takze to beru zpět, 102 neznam.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #590 kedy: 26. Január , 2014, 21:33:50 »

o elektrice se nehadam, tam je to subjektivni a zalezi na ucelu....
ale zasazeni akustiky do mixu se venuju poslednich 15let velice intezivne, a proto si dovolim rict ze tenhle zvuk fungovat nebude Žmurk
jak nemas stredy, tak ti z toho zbyde akorat to dratene navyskovane cinkani, protoze basy nemas sanci proti kapele prosadit, a stredy nemas :)
Moje akustika je samotna hnusna, stredova, skoro az plechova (nejvic se libila borcum co hrajou gypsy jazz :), ve studiu sem mel sedm dobrych a drahych kytar, a v mixu je vsechny porazila o tridu, ostatni se musely pridavat o 3-6 dB apod.

Oktavu sem si spletl, mel jsem na mysli tu nejbeznejsi MK-319. Takze to beru zpět, 102 neznam.
Pardon... tato oktava: http://www.oktava-online.com/mk012.htm

Tento zvuk funguje a opat to napisem - zalezi od pesnicky. Prave a priamo basy v akustike su prave to, co v zivote nechcem v nahravke. Mozno som to niekde spominal, ale akustiky nahravam stale a do kazdej muziky, vzdy to pomoze. Uz som nahraval akustiku aj pod metalove gitary a dost pomohlo.

Co ocakavam od akustiky, tak presne tie cinkave "trsatkove" vysky a tu perkusivitu - to mi bohate staci na farbu. Ja nepotrebujem na farbu tucny akusticky sound - JA. Ak by som tocil gitary ala Norah Jones, John Mayer, atd... tak potom suhlasim - ten dany zvuk sa tam nehodi. btw, odporucam popocuvat Joe Satriani - strange beautiful music, totalne dokonala ukazka nahratych RYTMICKYCH akustik :)

Kazdopadne bol to len taky kratucky testik (skor aj pre mna osobne) ako to hraje v obycajnej pracovni s obycajnou gitarou. :)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #591 kedy: 27. Január , 2014, 18:25:03 »

OK, pak chapu, jako maskovaci a rozsirovaci frekvence.
Mylsel sem ze ma byt ta akustika v tom mixu slyset. Potom opet beru zpet, zalezi na ucelu ke kteremu to je.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #592 kedy: 04. Február , 2014, 01:16:13 »

Po dlhsom case dve ukazky:

Skuska VSTcka - vyborny amp, nahral som na nom uz viac songov za ten cas: https://soundcloud.com/brandon-kociov/amp-vision-rhino

Aktualne a za domacich podmienok v izbicke cez Oktava mic nahrata smiesna (cenovo) akustika Crafter, inak vyborna gitara za skoro nic: https://soundcloud.com/brandon-kociov/crafter-gae-6-n

...moc na akustiku niesom, ale tieto dve jak hras kila do sterea a jak sa paradne doplnaju to je sila . . . krajsia harmonia nez so sintakom

 . . . hinto vst to je taky satriani pekne tiez . . .
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #593 kedy: 05. Apríl , 2014, 15:26:06 »

https://soundcloud.com/brandon-kociov/marshall-plexi-1987x-modded-by

Taka strucna nahravka modnutej Plexiny Jankom (JTamps), tie prijemne vysky v druhej polke su v mixe na nezaplatenie! :)

Gitara je oblubena Carvin Bolt a od druhej polky snimac miniHB Dimarzio FastTrack 2 v tej istej gitarke.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #594 kedy: 05. Apríl , 2014, 15:31:52 »

A aby som nezabudol... nakopaval som JT screamerom s vypnutym bright capom. So zapnutym ma citelnejsi atak a spevni to basy.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #595 kedy: 05. Apríl , 2014, 16:11:39 »

POPICI!!!!!  uplne bez problemov by som si vedel predstavit na taky sound.. a modernu muziku
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #596 kedy: 05. Apríl , 2014, 17:42:09 »

POPICI!!!!!  uplne bez problemov by som si vedel predstavit na taky sound.. a modernu muziku
ja si pamatam ako sme skusali tu gitaru od igora na mojom marshallovi a to bol vypalovak ako svina. naprezencovane do aleluja, ale v ziadnej kapele by sa to nestratilo.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #597 kedy: 05. Apríl , 2014, 18:40:32 »

Pekne :-) pripomina mi to trosku nedavny singel od From O H zvukovo miestami
Zaznamenané

hm... :-D
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #598 kedy: 05. Apríl , 2014, 18:48:29 »

Pekne :-) pripomina mi to trosku nedavny singel od From O H zvukovo miestami
Poznam, ak sa nemylim, tak pouzivali Fender Jaguar, aspon teda Matej.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #599 kedy: 06. Apríl , 2014, 08:04:04 »

dobre to cisti, hlavne v tech akordech.
akorat upravovat takovou dokonalost jako plexi, neni to svatokradez?  Som frajer
Zaznamenané

Strán: 1 ... 38 39 [40] 41 42 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.