Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 23:06:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: A/B switch - co so sluckou?  (Prečítané 1327 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« kedy: 18. Február , 2009, 13:59:53 »

Zdar.
Valim teraz cez dva ampy a na konci pedalboardu rozbocujem klasickym A/B switchom. Marshall vsetko v pohode, akurat Kettner je precitlively na wah a dokrmovaky, takze by sa hodilo hadzat to pri Kettnerovi na slucku. Co je ale problem. Napada ma akurat, ze by som asi potreboval tri A/B krabice a nejako ich synchronizovat, aby po prehodeni poslednej na Kettner zaplo tie zvysne dva switche na Kettnerovsku slucku. Mas nejaky napad? A take, ze "Kup si triamp" nie je riesenie, lebo triamp si za stravenky nekupim. Žmurk

Snad som to napisal zrozumitelne.

--Kaco

//EDIT: wah a DS1 idu napriamo, na slucku mam DOD DFX90.
« Posledná zmena: 18. Február , 2009, 15:55:51 od Kaco » Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #1 kedy: 18. Február , 2009, 14:35:50 »

dokrmovaky a wah su efekty ktore sa standartne pouzivaju pred aparatom, podla toho popisu co si napisal by som na tvojom mieste asi skusil rozmyslat inak, sustredil by som sa na vetvu od A/B boxu do kettnera. Tam by som skusil najst nieco co ti signal vhodne upravi aby sa ti s tymi efektami aparat zniesol.
Skus viac popisat akym sposobom je kettne precitlively na tie efekty. ak bude wah v slucke tak bude omnoho vyraznejsi a drive tam tiez moze narobit galibu kedze tam nemusia impedancne sediet vstupy a vystupy. Skusal si to zapojit do slucky? splnilo to tvoju predstavu?
Zaznamenané

FALLGRAPP
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #2 kedy: 18. Február , 2009, 15:51:09 »

ciao, sorry, napisal som kravinu.
Chcel som prave povedat, ze dokrmovaky a wah su OK, ale delay je lepsi na slucke. Hlavne delay je na priamo prepaleny, na slucke OK.
Delay mam DOD DFX94, impedancie neviem dohladat, na slucku este pcham microPOG, vstupna impedancia je 2M, vystupna 250.
Mozno je ten DOD v prdeli, co by mozno vysvetlovalo, preco musim s Kettnerom chodit raz rocne za Udvarosom a nikto nevie, preco stale nicim preampove flasky?

Kettner je Edition TUBE, pouzivam prevazne na clean.
« Posledná zmena: 18. Február , 2009, 15:53:07 od Kaco » Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #3 kedy: 18. Február , 2009, 16:03:47 »

najjednoduchsie je rozhodit si tie efekty tak ako ich najcastejsie pouzivas do sluciek oboch aparatov, pripadne len do toho kettnera.
pripane si dokupit este jeden delay aby si mal v oboch sluckach. Alebo hrat cez jeden preamp napr. kettner, do slucky das tie efekty a potom ABbox ktory rozvetvi signal do returnov, alebo do returnu kettneru a inputu na Marshalle.
Vsetko sa odvija od toho ake zapojenia pouzivas - ake efekty s akym aparatom..
Zaznamenané

FALLGRAPP
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 18. Február , 2009, 16:14:27 »

existuje simple solution.
napis aky mas signal chain (presne) a aky mas problemy.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.