Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:03:26
Strán: [1] 2 3 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Je počet poslucháčov merítkom kvality  (Prečítané 84760 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« kedy: 24. Február , 2009, 16:56:40 »

Podla mna je nirvana dokazom toho, ze aj z absolutnych lajdakov a zufalcov mozu byt vdaka showbusinessu hviezdy.
A takisto dokazom toho, ze stale existuje dost hluchych ludi.
ludia su meritkom kvality. a na to aby si prerazil v showbiznise musis poznat trh, alebo mat za sebu niekoho kto ten trh pozna.
a presne ako som pisal "vsetci maju jedno spolocne - dokazu kritizovat tych druhych"
zarucujem ti, ze nikto kto mal nazor ako ty sa nepresadil. ale mozno budes prvy, drzim palce aj ked asi nemas zaujem sa presadzovat na trhu plnom hluchych ludi.
Zaznamenané

FALLGRAPP
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Február , 2009, 18:19:36 »

....
Osobne mi je trochu smiesne, ze sucasna mladez si hlada vzory v nirvane a v hudbe ktora bola popularna pred 15timi rokmi, ale je to len tym, ze tu mame zaprdene Slovensko... nove trendy objavia len tí co ich hladaju.
A ovela viac nez na "nirvanistoch" sa bavim na umastenych 80´s metalistoch...
Ale jedno maju vsetci spolocne - s oblubou kritizuju tych druhych..


Je to len moj pocit, ze v celom threade najviac kritizujes tych druhych a mudruejs prave ty? :) Ako casto si umyvas vlasy?  ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 24. Február , 2009, 20:33:35 »

Druhá vec je, že po prvotnom zhasnutí Nirvanamanie sa začali pomaly vytrácať, kde nič tu nič,  a potom zrazu, keď sa Kurt odstrelil, boli opäť všade, obrovský mediálny cirkus, každé rádio ich hralo, ešte Kurt nevychladol a už všetci na tom zarábali, vydávali sa rekompilácie, Kurtova manželka postavila vlastnú kapelu  atď atď atď ... čosi podobne nechutné ako tu na Slovensku s Dodom Dubánom. Nepáči sa mi toto mrchožrútstvo, ešte neuľahne hrob a už predávajú  všetko, keby sa dalo, tak Kurta miesto pohrebu rozsekajú na kúsky a každý predajú za milión dolárov ako relikviu.
vsak mrtve hviezdy su dobry biznis...Elvis, Hendrix ci Lenon a kopa dalsich su tiez davno tuhi a zarabaju :)
« Posledná zmena: 24. Február , 2009, 20:34:00 od styrioci » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 25. Február , 2009, 09:30:54 »

ludia su meritkom kvality. a na to aby si prerazil v showbiznise musis poznat trh, alebo mat za sebu niekoho kto ten trh pozna.
a presne ako som pisal "vsetci maju jedno spolocne - dokazu kritizovat tych druhych"
zarucujem ti, ze nikto kto mal nazor ako ty sa nepresadil. ale mozno budes prvy, drzim palce aj ked asi nemas zaujem sa presadzovat na trhu plnom hluchych ludi.


presne ako si povedal :) ja svoju hudbu robim len ako hobby a sirim medzi kamosmi... rockovou hviezdou som chcel byt v puberte ked som bol mlady a sprosty  ha ha ha
az na to ze ludia vobec niesu meritkom kvality sorry... povedz mi kolko ludi pocuva klasickych majstrov? urcite je ich menej ako tych co pocuva nirvanu... z toho by malo teda vyplyvat ze nirvana je kvalitnejsia hudba... este mi povedz ze to tak aj je a si jasny...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. Február , 2009, 09:34:20 »

tak starych bluesmanov uznavam lebo ti vedeli hrat aj ked nemali vymakanu techniku... ale prisli s uplne prevratnym stylom hudby z ktoreho vychadza cela popmusic a aj metal hardrock, prakticky vsetko moderne... Na zdravie!
Z blues vyšiel tradičný rock´n´roll (prevzal dvanástkovú formu a obľubu používania sedmičkových akordov), ale nedá sa povedať, že len z neho vznikla súčasná pop music, rock a metal- rovnako dôležitou zložkou bola európska hudobná tradícia, teda vplyvy klasiky.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 25. Február , 2009, 09:39:59 »

presne ako si povedal :) ja svoju hudbu robim len ako hobby a sirim medzi kamosmi... rockovou hviezdou som chcel byt v puberte ked som bol mlady a sprosty  ha ha ha
az na to ze ludia vobec niesu meritkom kvality sorry... povedz mi kolko ludi pocuva klasickych majstrov? urcite je ich menej ako tych co pocuva nirvanu... z toho by malo teda vyplyvat ze nirvana je kvalitnejsia hudba... este mi povedz ze to tak aj je a si jasny...
Presne tak. Ak sa niekto oháňa väčšinou ako exaktnou veličinou na hodnotenie kvality hudby, na to existuje jednoduchý citát - "Žerte hovná, milióny múch sa predsa nemôžu mýliť!".

To, že je niečo extrémne počúvané, znamená len to, že je to extrémne počúvané. Nič menej a nič viac. Čo je príčinou počúvanosti, je už ale otázkou. Môže to byť za istých podmienok aj kvalita hudby, ale najskôr to bude hafo iných nehudobných marketingových faktorov.
Zaznamenané
Bebbenka
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #6 kedy: 25. Február , 2009, 09:40:48 »

Veru..a z kalsiky jazz...a pootm spomynany blues rock n roll...atd..=))
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #7 kedy: 25. Február , 2009, 09:45:45 »

Z blues vyšiel tradičný rock´n´roll (prevzal dvanástkovú formu a obľubu používania sedmičkových akordov), ale nedá sa povedať, že len z neho vznikla súčasná pop music, rock a metal- rovnako dôležitou zložkou bola európska hudobná tradícia, teda vplyvy klasiky.

diky za doplnenie  Na zdravie! s tym prisiel Yngwie prvy ak sa nemylim, s tymi klasickymi postupmi... alebo bol este niekto skor?

a aby som nebol len OT, mozem povedat ze aj ja som na nirvane frcal, poznal som vsetky albumy... asi tak rok, kym som si neprecital o nich knizku, ktora mi dost veci objasnila, a kym som nezistil, ze cela ich tvorba su vlastne tri sablony + zopar coverov...
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #8 kedy: 25. Február , 2009, 09:46:17 »

az na to ze ludia vobec niesu meritkom kvality sorry... povedz mi kolko ludi pocuva klasickych majstrov? urcite je ich menej ako tych co pocuva nirvanu... z toho by malo teda vyplyvat ze nirvana je kvalitnejsia hudba... este mi povedz ze to tak aj je a si jasny...

vcera som sa stretol s much-om a mali sme na tuto temu asi dvojhodinovu diskusiu ktora bola dost zaujmava. mi ponukni teda iny nazor na meritko kvality.
ak si myslis, ze stromy, alebo anteny su meritkom kvality tak ok.  Bavím sa skvele
a este mi povedz z akeho zdroja si vychadzal pri tvojom tvrdení ze klasickych majstrov (skus konkretizovat) pocuva menej ludi nez nirvanu.
ja si myslim presny opak.   Zdravíčko
Zaznamenané

FALLGRAPP
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #9 kedy: 25. Február , 2009, 09:48:09 »


Uz som za to bola zdrbana asi 3krat..xDDa uz to nepisem!!!..teda aspon an fore si davam pozor..xD................A JA TI DAM EMO!!!..xDD..ty typci pisu namiesto K "Q" ja pisem iba vecko dvojite..xDteda pisala som...rok ci dva to tak siem a teraz aby sa clovek preucal bo ho tu zezeru zaziva..xDD
ok, dakujem, snazil som sa to napisat nenasilnou formou, ale naozaj mi to welmi wadi Bavím sa skvele
Zaznamenané

FALLGRAPP
predator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 25. Február , 2009, 10:01:04 »

vcera som sa stretol s much-om a mali sme na tuto temu asi dvojhodinovu diskusiu ktora bola dost zaujmava. mi ponukni teda iny nazor na meritko kvality.
ak si myslis, ze stromy, alebo anteny su meritkom kvality tak ok.  Bavím sa skvele
a este mi povedz z akeho zdroja si vychadzal pri tvojom tvrdení ze klasickych majstrov (skus konkretizovat) pocuva menej ludi nez nirvanu.
ja si myslim presny opak.   Zdravíčko

Dobre, poďme na to teda ináč ... kvalitu trebárs fyzikálnej teórie určuje to, koľko ľudí jej verí? Teda názor, fungujúci v 16. storočí, že Zem je rovná doska, bol vlastne správny a kvalitný, lebo mu v tom čase verilo najviac ľudí? Kvalitu trebárs auta určuje to, koľko ľudí na ňom jazdí? Najkvalitnejším autom je teda mierne hrdzavý Favorit?

A z opačného konca - ako chceš hľadať nejaké objektívne kritéria na tak subjektívnu vec, ako je hudobná estetika? Nie je to podobne zmysluplné, ako hľadanie kameňa mudrcov?
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #11 kedy: 25. Február , 2009, 10:12:01 »

Dobre, poďme na to teda ináč ... kvalitu trebárs fyzikálnej teórie určuje to, koľko ľudí jej verí? Teda názor, fungujúci v 16. storočí, že Zem je rovná doska, bol vlastne správny a kvalitný, lebo mu v tom čase verilo najviac ľudí? Kvalitu trebárs auta určuje to, koľko ľudí na ňom jazdí? Najkvalitnejším autom je teda mierne hrdzavý Favorit?

A z opačného konca - ako chceš hľadať nejaké objektívne kritéria na tak subjektívnu vec, ako je hudobná estetika? Nie je to podobne zmysluplné, ako hľadanie kameňa mudrcov?
pobavil si ma :)

ta prva cast je uplne scestna, co sa tyka druhej, tak  "ludia" v mojom tvrdení, ze ludia su meritkom kvality oznacuju prave tu subjektivnost. Emocna vyspelost je u kazdeho ina a tak je prirodzene, ze kazdy inklinuje k niecomu inemu, beries to moc vedecky.
Zaznamenané

FALLGRAPP
MMM
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 25. Február , 2009, 10:14:12 »

pobavil si ma :)

ta prva cast je uplne scestna, co sa tyka druhej, tak  "ludia" v mojom tvrdení, ze ludia su meritkom kvality oznacuju prave tu subjektivnost. Emocna vyspelost je u kazdeho ina a tak je prirodzene, ze kazdy inklinuje k niecomu inemu, beries to moc vedecky.


Upne s tebou suhlasim, predator ma na nieco prilis sterilny nazor.  Zdravíčko
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 25. Február , 2009, 10:24:35 »

No keď sa tu bavíme o objektívnom kritériu, tak odbaviť to subjektívnym tvrdením miesto argumentu (že je to vraj scestné, alebo dôsledok príliš sterilného uvažovania), to zasa moc seriózne a objektívne nevyznieva.  :)

Ale k veci. Ja viem, že tie prirovnania v tomto kontexte vyzneli absurdne. Oni aj boli. Práve to som totiž chcel docieliť, aby bolo hneď viac jasné, že voľba metódy hodnotenia pomocou štatistickej väčšiny nie je, jemne povedané, práve najšťastnejšou a s objektivitou sa môžeme dostať zhruba tam, ako v mojich viditeľne "ustrelených" príkladoch.

Zmyslom bolo ukázať, že hľadať objektívnu a jednoduchú metódu na kvantifikáciu subjektívnych kvalitatívnych parametrov umenia je komplikované, ak vôbec možné. Jednoduché hodnotenie štatistickou väčšinou totiž môže zanášať závažné disproporcie väčšie ako vplyv samotného hodnoteného predmetu analýzy. Problémom môže byť napríklad reálna nedostupnosť lepšej alternatívy, nedostatok kvalitných informácií, nemožnosť priameho porovnania s kvalitatívne hodnotnejším vzorkom atď ...

Iný príklad - ak si celý život pil nejaké patoky, ťažko vychutnáš Chivas Regal, hlavne keď si ju v živote nemal na jazyku. A tak žiješ celý život v predstave, že najlepší je tuzemák v krčme za rohom, ktorý ochutnávaš pravidelne. Koľko ľudí z tých, čo pijú alkohol, ochutnalo Chivas Regal? Nejaké mizivé percento. Ostatní pijú patoky, lebo na niečo lepšie nemajú. A o tom to je.
« Posledná zmena: 25. Február , 2009, 10:34:46 od Predator » Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #14 kedy: 25. Február , 2009, 10:27:59 »

Zmyslom bolo ukázať, že hľadať objektívnu a jednoduchú metódu na kvantifikáciu subjektívnych kvalitatívnych parametrov umenia je komplikované, ak vôbec možné. Jednoduché hodnotenie štatistickou väčšinou totiž môže zanášať závažné disproporcie väčšie ako vplyv samotného hodnoteného predmetu analýzy. Problémom môže byť napríklad reálna nedostupnosť lepšej alternatívy, nedostatok kvalitných informácií, nemožnosť priameho porovnania s kvalitatívne hodnotnejším vzorkom atď ...
toto si davam do podpisu  ha ha ha nedalo sa to povedat jednoduchsie? :)
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
Strán: [1] 2 3 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 22 otázok.