Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:15:48
Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Je počet poslucháčov merítkom kvality  (Prečítané 84757 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 25. Február , 2009, 10:32:29 »

toto si davam do podpisu  ha ha ha nedalo sa to povedat jednoduchsie? :)
Nedalo - ak som nechcel byť obvinený zo zaujatého subjektivizmu, musel som argumentovať exaktne, a nie osobne.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #16 kedy: 25. Február , 2009, 10:36:17 »

No keď sa tu bavíme o objektívnom kritériu, tak odbaviť to subjektívnym tvrdením miesto argumentu (že je to vraj scestné, alebo dôsledok príliš sterilného uvažovania), to zasa moc seriózne a objektívne nevyznieva.  :)

Ale k veci. Ja viem, že tie prirovnania v tomto kontexte vyzneli absurdne. Oni aj boli. Práve to som totiž chcel docieliť, aby bolo hneď viac jasné, že voľba metódy hodnotenia pomocou štatistickej väčšiny nie je, jemne povedané, práve najšťastnejšou a s objektivitou sa môžeme dostať zhruba tam, ako v mojich viditeľne "ustrelených" príkladoch.

Zmyslom bolo ukázať, že hľadať objektívnu a jednoduchú metódu na kvantifikáciu subjektívnych kvalitatívnych parametrov umenia je komplikované, ak vôbec možné. Jednoduché hodnotenie štatistickou väčšinou totiž môže zanášať závažné disproporcie väčšie ako vplyv samotného hodnoteného predmetu analýzy. Problémom môže byť napríklad reálna nedostupnosť lepšej alternatívy, nedostatok kvalitných informácií, nemožnosť priameho porovnania s kvalitatívne hodnotnejším vzorkom atď ...

Iný príklad - ak si celý život pil nejaké patoky, ťažko vychutnáš Chivas Regal, hlavne keď si ju v živote nemal na jazyku. A tak žiješ celý život v predstave, že najlepší je tuzemák v krčme za rohom, ktorý ochutnávaš pravidelne.
to bolo k veci akurat neviem o čom si hovoril,bavite sa o ničom,jak v športe každy ma rad iny a basta,ja neznašam F1 podla mna je to p*čovina  a kolko ludi je z toho v prdeli  ,čiže nech ma každy svoje meritko pre mna je jedine a to uspešnost medzi ludmi,podla mna ked o niekom nevedia je to hlavne jeho neschopnost a každy sa nachadza tam kam patri,subjektivne je hlavne to čo si mysli každy z nas ,niekto pinda na Desmod a pri tom čo robi on je 100X vačšia sračka ,ale on si mysli ,"my sme to prave orecoveeeeee" Bavím sa skvele
Predator nepiš romany ,alebo piš len romany ale nie tu Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 25. Február , 2009, 10:37:11 od joe » Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 25. Február , 2009, 10:37:01 »

Iný príklad - ak si celý život pil nejaké patoky, ťažko vychutnáš Chivas Regal, hlavne keď si ju v živote nemal na jazyku. A tak žiješ celý život v predstave, že najlepší je tuzemák v krčme za rohom, ktorý ochutnávaš pravidelne. Koľko ľudí z tých, čo pijú alkohol, ochutnalo Chivas Regal? Nejaké mizivé percento. Ostatní pijú patoky, lebo na niečo lepšie nemajú. A o tom to je.

Chivas regal je akoze nejake extra super alkohol ?  To si toho este vela fajnoveho nepil ... :)
Ved to je normalna "komercna" whisky a este k tomu to nie je ani single malt.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #18 kedy: 25. Február , 2009, 10:37:41 »

Predator, dovolim si s Tebou nesuhlasit, nemiesaj tu alkoholicko fyzikalne javy a ine absurdne prirovnania, bavime sa o konkretnom a specifickom produkte akym hudba je.

odmysli si radia, marketing, predstav si ze kazda skupina by mala uplne rovnake podmienky na prezentaciu pred posluchacom, potom by platilo, ze ludia su meritkom kvality?
mame radia, mame showbiznis, kde niektore skupiny su preferovane viac, niektore menej. Preco? vacsina z nich tiez zacinala v garazi a makala na sebe, tak isto ako mnohí z fora a trvalo dlho kym sa dostali tam kde su a museli presvedcit o svojich kvalitach kedze su tam kde su.. neporovnavajme "klasickych majstrov" z 19.storocia so sucasnou scenou.
Radia na Slovensku  prerastli do podoby komercnych radii a verejnopravny rozhlas ma najmensiu pocuvanost, ale co sa dalo cakat na takto malom trhu kde je bitka o posluchaca. Sucasne popularne slovenske skupiny ktore su tak casto hrane v radiach az sa ludom zacinaju hnusit, su obete maleho slovenskeho trhu.
To, ze sa niekomu subjektivne nieco nepaci neznamena, ze je to nekvalitne a plati toaj presne opacne. Hudba ako produkt ma urceneho koncoveho spotrebitela a tym su ludia.
Ak rozdelime ludi na skupiny podla emocnej vyspelosti, narodnej a etnickej prislusnosti, urovne hudobneho vzdelania a inych faktorov, tak su to urcite konkretne cielove skupiny pre ktore je aj urcita hudba urcena, samozrejme vsade su presahy, niekde vacsie, niekde mensie.
Mas internet, ak budes povazovt ludi co ho maju tiez za dostatocnu mienkotvornu vzorku skladajucu sa z rôznych cielovych skupin, tak si staci pozriet last.fm, alebo facebook kde mas  jasne definovanu koncovu skupinu "uzivatelov internetu" a presne statisticke udaje co je najoblubenejsie. Reprezentativnu vzorku je nemozne vybrat, cize musis zglobalizovat.
Ludia su meritkom kvality pretoze pre ludi je produkt urceny.


mimochodom ma tak napadlo
pusti krovakovi z afriky Mozarta, alebo Metalicu, ako sa bude tvarit ?? splni hudba ucel ??
ak das Jozovi zo stanice vypit ChivasRegal ako sa bude tvarit ?? splni alkohol ucel ??


« Posledná zmena: 25. Február , 2009, 10:40:59 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #19 kedy: 25. Február , 2009, 10:39:29 »

Chivas Regal je prave ta Nirvana medzi whisky ale nevadi. Komercne nafuknuta znacka s dlhou historiou, ale uz dlhu dobu ako sucast nadnarodneho gigantu. usetri ma peknych slov, v tejto oblasti sa orientujem viac ako dobre. tento priklad bol opici a co sa tyka samotnej kvality Chivas Regal, tak je to na velmi velke povazenie. Totizto clovek ktory je milovnikom vodky a pije vyhradne to si moze z Chivasu odplut a hotovo. a to nepil dovtedy ziadne patoky.
Ked uz si chcel davat echt kvalitne whisky tak si nemal prasknut komercne a marketingovo nafuknutu znacku ze ano. nechci vediet kolko ludi si kupuje Chivas len aby sa ukazali - ide hlavne o image.
Zaznamenané

o-yep sro
predator
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 25. Február , 2009, 10:41:25 »

to bolo k veci akurat neviem o čom si hovoril,bavite sa o ničom,jak v športe každy ma rad iny a basta,ja neznašam F1 podla mna je to p*čovina  a kolko ludi je z toho v prdeli  ,čiže nech ma každy svoje meritko pre mna je jedine a to uspešnost medzi ludmi,podla mna ked o niekom nevedia je to hlavne jeho neschopnost a každy sa nachadza tam kam patri,subjektivne je hlavne to čo si mysli každy z nas ,niekto pinda na Desmod a pri tom čo robi on je 100X vačšia sračka ,ale on si mysli ,"my sme to prave orecoveeeeee" Bavím sa skvele
Predator nepiš romany ,alebo piš len romany ale nie tu Bavím sa skvele
Veď si odporuješ. V jednej vete dačo napíšeš a v druhej to poprieš. F1 je teda p*čovina, alebo fasa kvalitná vec, keď na to chodí toľko ľudí? Čo si tým vlastne chcel povedať?

Lebo príde mi to tak, že na jednej strane priamo podporíš to, čo som napísal, a druhou vetou zasa úplne zneguješ to, čo si písal. Ujasni si, čo vlastne chceš vyjadriť.  Na zdravie!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #21 kedy: 25. Február , 2009, 10:43:39 »

bavite sa ako alchimisti o tom čo bolo skor vajce alebo sliepka ,uvedomte si že pravdu maju všetci a nik,ste mudri ako kozliatka ked im bucha vlk na dvere..
ten kto stal na javisku a tlieskalo mu niekolko tsic ludi vie o čo ide...napište kolki ste to zažili????ludia niesu jebli ked je niečo na p*ču nereaGUJUUUUUU Zdravíčko
a na NIRVANU REAGOVALI A VžDY!!!!!!! Na zdravie!
ja niesom ich fanušik ale uznavam ich... Na zdravie!
« Posledná zmena: 25. Február , 2009, 10:48:08 od joe » Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #22 kedy: 25. Február , 2009, 10:45:22 »

bavite sa ako alchimisti o tom čo bolo skor vajce alebo sliepka
Prvy bol kohut !! a tu na fore je kohutov neurekom  Na zdravie!
Zaznamenané

FALLGRAPP
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #23 kedy: 25. Február , 2009, 10:46:58 »

Veď si odporuješ. V jednej vete dačo napíšeš a v druhej to poprieš. F1 je teda p*čovina, alebo fasa kvalitná vec, keď na to chodí toľko ľudí? Čo si tým vlastne chcel povedať?

Lebo príde mi to tak, že na jednej strane priamo podporíš to, čo som napísal, a druhou vetou zasa úplne zneguješ to, čo si písal. Ujasni si, čo vlastne chceš vyjadriť.  Na zdravie!
ty si trubka ja som povedal že pre mna je to p*čovina ,to je rozdiel ale akceptujem že sa to niekomu pači...už si ako naš Vlado Mečiar...presvedčiš ma že som krokodil nilsky ha ha ha
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 25. Február , 2009, 10:47:19 »

Prvy bol kohut !! a tu na fore je kohutov neurekom  Na zdravie!
A z coho vznikol kohut ?
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 25. Február , 2009, 10:47:26 »

Chivas Regal je prave ta Nirvana medzi whisky ale nevadi. Komercne nafuknuta znacka s dlhou historiou, ale uz dlhu dobu ako sucast nadnarodneho gigantu. usetri ma peknych slov, v tejto oblasti sa orientujem viac ako dobre. tento priklad bol opici a co sa tyka samotnej kvality Chivas Regal, tak je to na velmi velke povazenie. Totizto clovek ktory je milovnikom vodky a pije vyhradne to si moze z Chivasu odplut a hotovo. a to nepil dovtedy ziadne patoky.
Ked uz si chcel davat echt kvalitne whisky tak si nemal prasknut komercne a marketingovo nafuknutu znacku ze ano. nechci vediet kolko ludi si kupuje Chivas len aby sa ukazali - ide hlavne o image.
No myslím si, že práve tu sa to ukázalo - Chivas Regal síce nie je najlepšou pijatikou na svete, ale zasa parametre má nepochybne lepšie ako tuzemák. Aj tak ale patrí k priemeru a skutoční fajnšmekri siahajú vyššie, tupá masa žijúca na lavóroviciach zasa kvalitu toho chlastu nemá šancu oceniť.

Čím sa práve potvrdilo, že pri tak rôznorodých skupinách s rôznorodými preferenciami nemá cenu baviť sa o nejakom univerzálnom a dostatočne spravodlivom kritériu. Že to nie je štatistická väčšina, je však snáď zrejmé.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #26 kedy: 25. Február , 2009, 10:48:23 »

chcel by som poprosit neakeho admina, nech presunie debatu na temu: ludia su meritkom kvality do samostatnej temy, nech tato diskusia nezavadza v teme o Nirvane kde je OT anech premaze OT z tohoto OT.
Zaznamenané

FALLGRAPP
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #27 kedy: 25. Február , 2009, 10:49:23 »

A z coho vznikol kohut ?
medved pojebal supa  z čohože ineho to je predsa každemu zname neeee??? Bavím sa skvele  nechodil si do školy?Huh!
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #28 kedy: 25. Február , 2009, 10:49:40 »

A z coho vznikol kohut ?
A z coho vznikol Adam?
Zaznamenané

FALLGRAPP
predator
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 25. Február , 2009, 10:50:13 »

ty si trubka ja som povedal že pre mna je to p*čovina ,to je rozdiel ale akceptujem že sa to niekomu pači...už si ako naš Vlado Mečiar...presvedčiš ma že som krokodil nilsky ha ha ha
Takže potom to asi nebude tá väčšina také kvalitné kritérium, keď u teba nejak nefunguje, ak by to fungovalo, nebolo by to p*čovina ani pre teba .... dobré ráno, stará mama  Bavím sa skvele  Na zdravie!

BTW ani mňa F1 neberie, takže asi to predsa len nefunguje, a dakde bude problém - v nás asi nie.
« Posledná zmena: 25. Február , 2009, 10:52:03 od Predator » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.