Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 18:17:11
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny z 5-strunovej basy na 4-strunovej  (Prečítané 35812 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #30 kedy: 30. Marec , 2011, 09:03:10 »

....nejaké staršie témy na čítanie....

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,534.165.html


http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,66599.75.html
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
jgjanik
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #31 kedy: 02. Apríl , 2011, 22:16:22 »

a preco by si to chcel robyt ja mam struny rotosoud na mojej yamahe rbx 374 a nemam problem !
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #32 kedy: 02. Apríl , 2011, 23:10:01 »

neroby problem
Zaznamenané

Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #33 kedy: 24. Október , 2011, 07:41:49 »

ja mam problem ze to dost jebem a hrube Ecko mi vydrzi cca 3 tyzdne (comu som, kedze som si naposledy kupil ghsky a uz zneli aj tak ako hajzel, docela rad :D). napadlo ma teda kupit 5strunovu sadu a dve najhrubsie struny pouzit do kym ich zase jebnem obe a potom vymenim opat celu sadu, nemoze sa stat take nieco, ak by som tam nahodil strunu Hcko a naladil ho do D, zeby mi to zacalo skrucat krk?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #34 kedy: 24. Október , 2011, 08:50:43 »

....ohľadom toho skrúcania neviem veľmi poradiť, ale radil by som použiť to Hčko max 125 možno len 120....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #35 kedy: 24. Október , 2011, 09:11:15 »

ked takto natiahnes len jednu/dve struny, tak by to az taky pruser nemal byt, ale radsej natiahni tensie, ako ti radi garde.
este k tvojmu problemu - struna ti hra po troch tyzdnoch ako hajzel - ako zly zvuk? alebo ho prasknes? niesom si totizto isty ci sa hrubsou strunou tvoj problem vyriesi
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #36 kedy: 24. Október , 2011, 09:20:27 »

....ešte pár otázok, aj to Ečko si ladil do D Huh! a tie GHS boli boomers Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #37 kedy: 25. Október , 2011, 07:37:17 »

idem skusit ernie bally dake, skusim sa popytat v made ci nemaju dake s tensim Hckom. hej, ten zvuk bol proste hnusny, uplne cele zle,  stratil charakter, ale to vsetky, aj zvysne struny, tj ADG leteli hned do kosa a radsej som tam natiahol povodne co boli na tej base este od vyroby, lebo ich mam odlozene ako zalohu a tie zneli neporovnatelne lepsie. ci to boli boomers ti neviem povedat, kupoval som ich v onboarde za nejakych 27 jurosikov +- daky ten susen. ladenie mam cele o ton dole proste DGCF, v druhej kapele dokonca o ton a pol C#F#BE. pripadnu radu o strunach so zvysenou odolnostou voci pnutiu pre basakov ktori sa radi do toho opru rad privytam  Žmurk
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #38 kedy: 25. Október , 2011, 12:10:43 »

k tomu DGCF - potrebujes hrubsiu sadu v kazdom pripade, ta 5kova moze byt, ale nech je to tensie ako standard 5ka, v zasade sa potrebujes trafit niekde do stredu medzi hrubky 5kovej sady a 4kovej sady.

k zvuku - ak ti ide o cinkavy charakter novych strun tak to ti 5kova sada nevyriesi. bude lepsia v tom ze ten ton bude pevnejsi lebo bude aj pnutie idealnejsie, ale rovnako bude 5kova sada po case zniet nachuja ako ta 4kova...jedine ze by si isiel do elixirov/dr coated, tie maju dlhsiu zivotnost.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #39 kedy: 25. Október , 2011, 12:26:54 »

....a teraz sa pohádame Bavím sa skvele ....so všetkým súhlasím, čo píše "pista" len preboha nechoď do elixírov Bacha na vec kamo! ....ja by som skúsil DR Strings Extra Heavy DDT65....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #40 kedy: 25. Október , 2011, 13:40:05 »

hovorim o zivotnosti, ta je pri elixiroch dlhsia, aspon tolko moja viacnasobna skusenost. to ze nie kazdemu sedi ich charakter je druha vec.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #41 kedy: 25. Október , 2011, 13:56:21 »

...."pista" aká je tá dlhšia životnosť Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #42 kedy: 25. Október , 2011, 14:14:49 »

na hodiny ti to nedam, ale minule som mal rotosoundy niklove, tak z nich bolo blato po jednej skuske. ale nie ze sa stratila cinkavost, ale ostalo blato, nekonkretny ton. daddario pro steels vydrzia surovo plechove mozno tak hodku, potom si to zacne sadat a mozno mesiac to ostane bez plechu, ale s konkretnym nezablatenym tonom. elixir nie je az taky plechovy ako daddario hned po natiahnuti, ale ta umiernenost im vydrzi dlhsie, viac ako jednu skusku. nasledne s konkretnym nezablatenym tonom (mne) vydrzia dlhsie ako daddario.
tolko moje skusenosti. charakter zvuku nemusi samozrejme vyhovovat kazdemu, ani mne nevyhovoval, ale casom sa mi zapacil, lebo uplnu kovadlinu uz nevyhladavam.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #43 kedy: 25. Október , 2011, 14:29:50 »

....tiež mi nevyhovuje ten klavírový zvuk....a na margo výdrže tie EBS čo stále odporúčam sú hutné takže majú gule ale zároveň sú aj bright znejú konkrétne aj po troch mesiacoch, počuješ že ladia nie len podľa ladičky, ale aj podľa ucha, viem že tie d´addaria, yamahy, fendre, warwicky idú po pár hodinách hrania do blata, ale zároveň nechápem prečo ak sa povie výdrž tak každý len k tým elixírom ťahá....

....momentálne mám pomaly dva mesiace La Bella HRS, nie sú také výrazné ako EBS, ale zatiaľ som s nimi spokojný, držia ladenie, sú konkrétne, akurát na tie EBS nemajú....

....kruci veď tie EBS sú lacné, majú ich v Made, vyskúšaj....bol by som zvedavý na názor niekoho iného ohľadom tých strún, lebo takto je to jpp....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #44 kedy: 25. Október , 2011, 14:41:16 »

vidis, dobry tip, skusim.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.