Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 15:38:08
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny z 5-strunovej basy na 4-strunovej  (Prečítané 35815 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #45 kedy: 25. Október , 2011, 14:49:53 »

edit ... ja som si tie struny pametal ked stali este hodne cez liter (tie EBS), zato som o ne nezavadil.
este taka protiotazka - hral si niekedy na elixiroch?  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #46 kedy: 25. Október , 2011, 15:15:13 »

ja uz som bol dnes v made, kupil som si tie ernie bally ale 4kovu 55-110 sadu lebo 5-kovu podla mojich predstav nemali, tak uvidime kolko vydrzia tie. nasledujuca sada budu bud la bella lebo som pocul len dobre odporucania pripadne tie ebska co si spominal..
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #47 kedy: 25. Október , 2011, 15:43:24 »

....je pravda, že som elixiry na svojej base ešte natiahnuté nemal, ale áno hral som....nepáčila sa mi ich zastretosť....
« Posledná zmena: 25. Október , 2011, 15:46:12 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #48 kedy: 25. Október , 2011, 19:35:00 »

no...asi to treba skusat od novoty pre lepsiu vypovednu hodnotu  :)

cim ale samozrejme nechcem povedat ze elixir je da best, len hodnotit natiahnute struny bohvie akeho stavu nemusi byt uplne objektivne.
« Posledná zmena: 25. Október , 2011, 19:36:48 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #49 kedy: 26. Október , 2011, 06:11:08 »

....nové, nenové, veď majú extra výdrž Bavím sa skvele bol som v Nemecku chalani tam kupovali nejakú výbavu do kapely, medzi inými aj basu a struny na ňu, chalan chcel výlučne elixiry....amp mal hartke ha3500+bedne s hliníkovými reprami a trápil sa s nastavením a v kuse sa ma pýtal, že čo má spraviť....vravel som mu že vymeniť struny, zahral som si u nich na ich skúškach asi 7dem krát, mal ich dokopy nejakých 5 mesiacov, potom ich vymenil a napísal mi že som mal pravdu, ale to som bol už dva mesiace doma....

....tie struny znejú fajn, celkom hutne a konkrétne ale majú aj dosť utlmené výšky....tie zas netreba chápať ako nejaké extrabrutálne cinkanie....tam podľa mňa znejú elixiry plocho.... 
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #50 kedy: 26. Október , 2011, 07:51:21 »

a neda sa to kompenzovat proste nastavenim hornu na reprakoch?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #51 kedy: 26. Október , 2011, 08:40:43 »

....práveže sa to chalani pokúšali vytiahnuť, ale chýbal im tam ešte ďalší poťák niečo ako presence pri gitarových aparátoch....hoci to hartke je celkom v pohode amp....

....tie ernie ball Ti nesadli Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #52 kedy: 26. Október , 2011, 09:04:29 »

garde ale zas nemozes brat ze tie struny hraju plechovo vecne a este o den dlhsie  :) vydrzia dlhsie cinkave oproti inym co som skusal a nasledne vydrzia vyrazne dlhsia kym sa nezablatia, to je fakt. a opat sa zopakujem, niekomu ten charakter nemusi sediet, ale tak to je pri vsetkych strunach. jedno z najvacsich sklamani boli pre mna daddario EXL, ktore proste niesu bright a ja som si myslel ze budu, moja chyba.

urcite skusim tie EBS co si odporucil, som na to zvedavy, ale budu to mat tazke  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #53 kedy: 26. Október , 2011, 09:05:41 »

no ja hartke moc nepoznam, ja mam warwicka, tam mam nastavenie na bedni 4x10 silu hornu, co su vlastne vysky a, ti poviem, ked som to vyhulil tak riadna plieskanica :D ale na bezne pouzitie to mam ale na polke. tie ernie bally-este som ich nenahodil, nemal som cas na to, chcel by som tu vymenu spojit s odtienenim snimacov, tak to nebude len stare zhodit-nove nahodit, ale vsetci, koho som sa pytal si ich chvalia, teda, aspon ti co si potrpia na kvalitu, neberiem do uvahy tych co si kupuju napr warwicky bezne a staci im to :D
« Posledná zmena: 26. Október , 2011, 09:06:32 od Osiris666 » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #54 kedy: 27. Október , 2011, 14:08:34 »

aku mas basu?

inac len taky moj skromny nazor, ja by som vsetky horny zrusil a dohananie absencie isteho spektra ich ohulovanim, vytahovanim vysok a presence by som zakazal, lebo to je potom zvuk ako na jazzovych dnoch  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #55 kedy: 27. Október , 2011, 14:32:00 »

:D a tak kazdemu podla chuti, ved ako by to bolo keby sme mali vsetci rovnaky zvuk? :D no, k tej base, ja mam epi t-bird pro, je aktivna, zvukovo vsetko v poradecku len to chyta noisy vselijake do snimacov, tak preto to tienenie chcem riesit, no snad to pomoze..
« Posledná zmena: 27. Október , 2011, 14:33:36 od Osiris666 » Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #56 kedy: 27. Október , 2011, 14:53:11 »

jeden thunderbird pro som skúšal a tá elektronika bola podľa mňa na zaplakanie...inak spracovanie pekné, zvuk tiež (hoci mi tam trochu chýbal ten thunderbird charakter), za tie prachy určite dobrá voľba
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #57 kedy: 27. Október , 2011, 15:43:24 »

jeden thunderbird pro som skúšal a tá elektronika bola podľa mňa na zaplakanie...inak spracovanie pekné, zvuk tiež (hoci mi tam trochu chýbal ten thunderbird charakter), za tie prachy určite dobrá voľba
no ved toto, aj som rozmyslal nad dakou emg ak by to tienenie nepomohlo, ale zatial to nie je take akutne aby som ju musel hned menit, ale toto je tema o strunach, nezadrbavajme to tu elektronikou :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #58 kedy: 27. Október , 2011, 15:47:31 »

...."Faky" nemyslí tie ruchy....charakter tej stock aktívky je žalostný, gumený, jednoducho hifi....tak som rozmýšľal nad ňou či ju zobrať, vypitvať a hodiť do nej Gibson humbuckre, spraviť z nej pasívku....ale výsledok by bol neistý, tak som sa na to vykašlal....hoci dodnes ma láka....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #59 kedy: 27. Október , 2011, 15:55:23 »

jaj tak, neviem, zatial som nemal tu cest gibson pocut na zivo a toboz nie hrat na nej, tak porovnat neviem, je pravda ze ked su vytocene potaky bright a deep, je to take pomerne neprirodzene, ale ked dam na flat, ma to velice pekny zvuk  podla mna, aj ked ich vytacam tak do tri stvrte, zalezi od toho ci hram s dvoma gitarami alebo s jednou, aby sme sa nedrbali navzajom do spektra, je tam zasa dostupna urcita variabilita zvukova. inak, nie je skoda z nej spravit pasivku? Bavím sa skvele aj ked tie snimace stock nie su napojene na baterku, co mi je zahadou..
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.