Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 23:40:19
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219235 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #270 kedy: 06. November , 2011, 13:34:24 »

ale šak jasne píše že to nieje original, tak čo riešite
to, ze ju pravdepodobne aj vyrobil, pricom neopravnene pouzivanie cudzieho trademarku zrejme trestne je. aj ked isty si nie som.. to by potom mali pokutovat/zatvarat aj ludi co maju na skodovkach nalepky/napisy porsche..?
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #271 kedy: 06. November , 2011, 14:41:22 »

to, ze ju pravdepodobne aj vyrobil, pricom neopravnene pouzivanie cudzieho trademarku zrejme trestne je. aj ked isty si nie som.. to by potom mali pokutovat/zatvarat aj ludi co maju na skodovkach nalepky/napisy porsche..?
Áno, ale tam skorej nie za tú nálepku, ale za ten kokotizmus.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #272 kedy: 06. November , 2011, 15:37:45 »

nie kopiu, ale falzifikat. navyse tam vyplynulo, ze sa na nom aj podielal.

aky je rozdiel medzi kopiou a falzitikatom? potom by nemali byt pokutovani aj vsetci domaci gitarovi struhaci kt robia kopie fendrov, gibsonov?

... pricom neopravnene pouzivanie cudzieho trademarku zrejme trestne je...

to by mal byt potom stihany vyrobca tych nalepiek asi, nie? ked si dam na gitaru nalepku Ferrari, tak ma mozu taliani zazalovat?


osobne si myslim, ze tie izeraty su uplne OK. hlavne ze priznal, ze nejde o origial ako uz niekto spominal vyssie.
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #273 kedy: 06. November , 2011, 16:11:29 »

to by mal byt potom stihany vyrobca tych nalepiek asi, nie? ked si dam na gitaru nalepku Ferrari, tak ma mozu taliani zazalovat?

ved o tom rastis pisal, ze tu "nalepku" robi tiez on a ma to napisane v inzerate.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #274 kedy: 06. November , 2011, 16:17:57 »

ved o tom rastis pisal, ze tu "nalepku" robi tiez on a ma to napisane v inzerate.

no praveze ja tam nic take nevidim, ze "vyrobil som nalepku a nalepil na gitaru"
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #275 kedy: 06. November , 2011, 17:35:49 »

aky je rozdiel medzi kopiou a falzitikatom? ...

v ramci slovenskeho jazyka su slova kopia a falzifikat synonymum, uznavam.

v ramci hovorovej reci v tejto oblasti ak sa povie, ze niekto ma kopiu nejakej gitary, tak kazdy si predstavi, ze ma gitaru, ktora vyzera do nejakej miery ako original, pripadne je spravena tak presne, ze vyzera uplne ako original. potialto je to v poriadku, taketo gitary bezne vyrabaju aj zavedeni velkovyrobci, aj domaci kutili.


v ramci hovorovej reci v tejto oblasti ak sa povie, ze je nejaka gitara falzifikat, tak je zjavne, ze ta gitara sa vydava za original, napriklad tym (respektive najma tym), ze okrem toho, ze vyzera ako original, tak ma este aj originalne logo. a tuto kazdy sudny clovek uzna, ze to v poriadku nie je. je to uplne cele zle. a vobec nezalezi, ze nejaky clovek co to predava, napise, ze to nie je original. lebo dobre - kupi to ktosi vediac, ze kupuje falzifikat. kto ale zabrani tomu, aby to vzapati nezacal ponukat ako original a neojebaval s tym ludi ? takze ak niekto vie, ze je nieco ojeb a predava to, tak je to zle. tam neni co riesit, nech je v tom inzerate napisane hocico.

henten clovek co ma tie inzeraty vyzera, akoby sa specializoval na vozenie tychto gitar. ma tam dva falzifikaty, o ktorych tvrdi, ze su to azijske gitary, ktore po vyladeni v jeho F & S studiu hraju aj ladia. mne to teda vobec nepride v poriadku. je to sice slovenske, ale moralne aj pravne riadne pochybne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #276 kedy: 06. November , 2011, 17:37:20 »

...
. ked si dam na gitaru nalepku Ferrari, tak ma mozu taliani zazalovat?
...

upne mimo. mas pocit, ze nalepenim nalepky Ferrari na gitaru vyrobis falzifikat produktu Ferrari ?
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #277 kedy: 06. November , 2011, 18:04:30 »

no praveze ja tam nic take nevidim, ze "vyrobil som nalepku a nalepil na gitaru"
berem spat, ja som to pochopil tak ze v tom studiu tam najebu ten napis na hlavu
"Bola upravená a vyladená v našom štúdiu F and S",  ale oni ju tam teda zrejme iba dajako "zosteluju".. alebo neviem co presne s tym tam robia.

ak aj nie, tak potom si viem predstavit ako to niekto kupi za tych par euro a zacne to predavat ako original za super cenu 600.. viem ze toto uz by nebola chyba tohoto primarneho predajcu no aj tak sa na tom svojim sposobom podielal.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #278 kedy: 06. November , 2011, 19:33:11 »

pravdepodobne sa tie gitary daju skonfiskovat iba na colnici pri dovoze ako tovaru na predaj ,alebo v obchodnom stiku na slovensku. ak by som mal dakeho squiera a dam si nanho nalepku fender tak neporusim zakon ,lebo ju nepredavam. otazka je ci predaj fyzickej osoby cez bazar je obchodny stik. moralne je to uplne v poriadku lebo predavajuci nezavadza a nemoze brat zodpovednost za konanie niekoho ineho ,komu pripadne gitaru preda. na slovenske pomery sa moze lahko stat ze sa tie gitary objavia v dakom obchode s hudobninami. 
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #279 kedy: 06. November , 2011, 19:35:37 »

Presne to som chcel dosiahnut. Nekonecnu debatu o nalepke.  Bavím sa skvele Podarilo sa.  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #280 kedy: 06. November , 2011, 19:36:46 »


a co mame brat za kokotinu.. napriklad to, ze si davas robit kopiu a chces tam fender logo, cize pekny padelek? alebo co treba mazat cez 18 stran temy, podla teba tu pracuju upratovaci na zivnost?
Sa spamataj chlapcik, co pises. Pekny padelek ? Predavam to ? bude to MOJ NASTROJ a mozem si tam dat vytlacit aj "krtko z hliny" ked budem chciet. A nemusis robit upratovaca, ked ta to nebavi.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #281 kedy: 06. November , 2011, 19:41:18 »

...moralne je to uplne v poriadku lebo predavajuci nezavadza ...

uz sme sice v polohe slovickarenia, ale nadpis tych inzeratov zneje "predam fender stratocaster". navyse stale je v tom kdesi v podtexte, ze dotycny sa venuje predaju tych gitar nejak vo vacsom (spomina tam upravu v ich nejakom studiu, ma hned k dispozicii 2 fungl kusy, atd... )
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #282 kedy: 06. November , 2011, 19:42:47 »

Sa spamataj chlapcik, co pises. Pekny padelek ? Predavam to ? bude to MOJ NASTROJ a mozem si tam dat vytlacit aj "krtko z hliny" ked budem chciet. A nemusis robit upratovaca, ked ta to nebavi.

no ale zase ruku na srdce. dat si spravit gitaru v podstate kopiu a dat si na nu original logo - to je dost ujebane, nie ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #283 kedy: 06. November , 2011, 19:43:57 »

no ale zase ruku na srdce. dat si spravit gitaru v podstate kopiu a dat si na nu original logo - to je dost ujebane, nie ?
Nie, preco ? Mne sa to tak paci. :) To sa mozme bavit dookola o hocicom, mozme zacat mesaboogie, marshall a pod. :)

btw, este aj tak neviem, co tam pojde. Zatial ale rozmyslam nad origo nalepkou.
« Posledná zmena: 06. November , 2011, 19:44:25 od Branko » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #284 kedy: 06. November , 2011, 19:46:35 »

no ale zase ruku na srdce. dat si spravit gitaru v podstate kopiu a dat si na nu original logo - to je dost ujebane, nie ?

preco by malo byt ? vsak ta gitara zatial vyzera skvelo, urcite to bude dobry nastroj .. ak jedine, co mu bude chybat ku stastiu je logo fender nech si ho tam da, nevidim na tom nic zvratene. vsak si ju dava robit pre seba, nie aby ju hned otocil na ebayi.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.