Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 22:26:26
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219680 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #570 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:02:25 »

vsak ale toto ja mam riesit?  Bavím sa skvele co som mu mal povedat ze sprav to prosimta poriadne?  Bavím sa skvele

ty si tiez mal mat prazce poriadne spravene to tiez nieje o komunikacii Bavím sa skvele do prs tiez nepisem ze prosim spravte mi to poriadne
Napis mi, o ake prazce ide, lebo teraz fakt netusim. Nech som v kontexte. :)
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #571 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:02:53 »

mal som v ruke 2 PRS McCarthy s IRW neck, uz od pohladu by si nezasluzili second hand cenu, hrat hrali fajn, ale zeby tam bola nejaka carovna magia.

a cim z toho co som napisal trpeli  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #572 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:03:27 »

ako brano, ked niekto jebne 1500 za gitaru, tak neocakava ze bude musiet kazdy krok kontrolovat osobne nie?

hlavne ked gitarar ma o tom vediet 100x viac ako samotny  bezny uzivatel.
Zaznamenané

stoka!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #573 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:03:56 »

Celkom zavidim vsetkym co maju o gitare ktoru si daju vyrobit uplne jasnu predstavu. Asi by som (zatial) nic take neriskoval, radsej pridem do obchodu, vyskusam a bud beriem alebo aj nemusim zobrat, pripadne si kupim nieco o com som viac menej presvedceny ze sa mi na to bude dobre hrat.
Snad tiez raz dospejem do toho stadia ze budem presne vediet co chcem, zatial mi stacia aj tie seriovky :)
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2012, 22:05:35 od Semish » Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #574 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:04:21 »

Napis mi, o ake prazce ide, lebo teraz fakt netusim. Nech som v kontexte. :)

neviem pisal si o tom ze ti brania v nejakom nastaveni, ze si si to mal odkomunikovat - podla mna toto ma byt samozrejme ked  to zvladne ibanez za 1000e
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #575 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:06:34 »

Divil by si sa ako je poznat na praci, ked ju robi clovek s citom a ked to robi doslova "seriovo". Nech ide ocokolvek.

 Fuuha zíram
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #576 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:10:10 »

ako brano, ked niekto jebne 1500 za gitaru, tak neocakava ze bude musiet kazdy krok kontrolovat osobne nie?

hlavne ked gitarar ma o tom vediet 100x viac ako samotny  bezny uzivatel.
Dobre, tak preco si si dal postavit gitaru od Igora ?
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #577 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:11:19 »

Dobre, tak preco si si dal postavit gitaru od Igora ?

na to je jednoducha odpoved - chcel som 7 strunku 27" baritonku s mahagonovym telom a krkom, ebenovy hmatnik.

a v tom case sa ziadna seriovka nerobila. a asi sa ani nerobi
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #578 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:13:29 »

na to je jednoducha odpoved - chcel som 7 strunku 27" baritonku s mahagonovym telom a krkom, ebenovy hmatnik.

a v tom case sa ziadna seriovka nerobila. a asi sa ani nerobi
Jasne, cize otvara sa dalsia tema a to dat si vyrobit specialnu gitaru. To hej, overene gitary sa neoplati davat robit, napr. jelsovy strat, mahagonove PRS a Gibson a pod.
V tomto suhlasim so Semishom.

Edit - sak robi sa taka, nie ? ale s 26.5 menzurou, Schecter. Celomahagon. Ci nema eben na hmatniku ?
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2012, 22:15:42 od Branko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #579 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:16:46 »

ja by som to zhrnul asi tak ze - ak niekto robi vyslovene kopiu niecoho, tak sa mi to zda vcelku zbytocne dat si to robit u XY a je mi fuk ci Igor, Sivcak, tuto Peto alebo obdobne.. nemozem si pomoct ale kebyze chcem LPcko tak si ho proste kupim, kebyze chcem strat, tak sa poradim a kupim si origos, to iste s PRSkom a vyjebanezom..

ale v momente akonahle mam nejaku predstavu designu a kombinacie driev, alebo moje ocakavania nedokaze uspokojit ziadna znacka strednej triedy (kedze niesom milionar), vtedy uz uvazujem nad vyrobou.. a bolo to napriklad tak v pripade mojej stavby a rovnako to bude aj v pripade dalsej buducej..

uvediem moj pripad - chcel som 7icku, mahagon telo, nieco zaujimave, pevna kobyla, ziaden tenucky ibanez krk, schecter bol zas moc uz na mna (aj menzurou aj hrubkou a tone pros nemam rad).. mal som obmedzeny budget a to dost radikalne, takze na nejaky caparison dellinger 7 som mohol zabudnut rovno.. carvin DC747 som hladal mesiace na nete taky co by sa mi aj trochu pacil a nic..

 tak som si zbastardil nejaky design a nechal vytvorit nejakeho mutantika.. prva gitara ktoru som si dal postavit a som relativne spoko, ano su veci ktore by som urobil inak kebyze ju stavam 'znova'.. ale tak to je tak velakrat so vsetkym co my ludia robime, nie? idete do studia, nahrate nejaky song a o 3 mesiace ze dpc mohli sme este toto dat hentak a onak..

co sa tyka lokalnych vyrobcov, neni ich tu vela, ale viete ako to je.. kazdy nejak zacinal.. aj ten pan dzipson aj pan jolana.. aj pan PRS ( ze by Perez?) a ti nasi vyrobcovia sa moc teda nezdokonalia ak budu robit 1 gitaru rocne a aj tu na vlastne naklady pre seba.. ono velakrat je problem hlavne to ze samotny zaujemca ani nevie co poriadne chce..dobry den ujo, vy struhate gitary? ja si jednu prosim.. a potom vznikaju vseliake take tie situacie kde je niekto neposkojny lebo to nema taky vyrez aby mu to nedrelo curaka ked sedi a hra a podobne..to si musi kazdy zvazit... a odmerat

co sa tyka komunikacie s vyrobcami, tak si treba uvedomit jednu vec.. na to aby sa uzivili tak sa musia sakra obracat.. taky Igor zije viacmenej z nastavovaciek geometrie, oprav gitar a az sekundarne z vyroby.. zial je to tak.. z toho logicky vyplyva ze 80% pracovneho dna travi nad niecim co ho zivi a podom 20% nad vyrobou danej gitary.. do toho ak si zaratam fakt ze niekto je proste taky typ ze ked ma stres a casovu tiesen tak je ticho, lebo nechce zbytocne byt hnany keze nevie co skor a zrazu je to tam:) vzdy ma napriklad tesi ked sa dozviem ze Igor predal nieco do zahranicia a ma dobre odozvy..

inak styrioci.. neni ten orech nahodou obycajny europsky orech co je tu vsade lahko dostupny? lebo ono to neni clero ani ten african walnut ak si dobre spominam tie vyzeraju inak  :)
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #580 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:19:45 »

Jasne, cize otvara sa dalsia tema a to dat si vyrobit specialnu gitaru. To hej, overene gitary sa neoplati davat robit, napr. jelsovy strat, mahagonove PRS a Gibson a pod.
V tomto suhlasim so Semishom.

Edit - sak robi sa taka, nie ? ale s 26.5 menzurou, Schecter. Celomahagon. Ci nema eben na hmatniku ?

no ale ja som chcel 27 menzuru. a tie schectery su absolutne neergonomicke. zle krky. a nehraju nejak extremne dobre. a maju napicu kobyly. to bola tiez dalsia podmienka, ze normalna kobyla, nie hentie toneprosy 3 cm nad telom.
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #581 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:21:14 »

ako brano, ked niekto jebne 1500 za gitaru, tak neocakava ze bude musiet kazdy krok kontrolovat osobne nie?

hlavne ked gitarar ma o tom vediet 100x viac ako samotny  bezny uzivatel.


s tymto suhlasim... ked si dava clovek nieco robit chce aby boli detaily dotiahnute.. aby nemusel hovorit niekomu ze lak je doteceny, alebo ze je to uplne chujsky namorene ze to vyzera jak jolda, alebo ze prazce trcia na bokoch..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #582 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:21:24 »

no ale ja som chcel 27 menzuru. a tie schectery su absolutne neergonomicke. zle krky. a nehraju nejak extremne dobre. a maju napicu kobyly. to bola tiez dalsia podmienka, ze normalna kobyla, nie hentie toneprosy 3 cm nad telom.
Cize aj ten Schecter, co si mal/mas je teda napicu ? Lebo volakedy si mi pisal, ze lepsia gitara jak Ibanez Jcustom, aj ked pohodlim nie.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #583 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:21:50 »

ako brano, ked niekto jebne 1500 za gitaru, tak neocakava ze bude musiet kazdy krok kontrolovat osobne nie?

hlavne ked gitarar ma o tom vediet 100x viac ako samotny  bezny uzivatel.

presne toto. nie je prave ten handmade specialne ceneny v tom, ze kazdemu kusu sa venuje specialna pozornost, dba sa na detialy a teda by mal vyst z dielne spickovy nastroj v 100% stave. prave preto je ten takzvany "na zakazku" nastroj brany ako top co do kvality, oproti napr US stratu, ktory ide stale "len" z linky.
potom mi nie je jasne, ako je mozne, ze je tolko nepodarkov z nasich dielni. 45 000 skk nech to znie horsie je sialenym peniaz za nastroj este stale a ked nie je spraveny tak ako ma byt, prazce, praskajuce dreva, neodhadnuty finish topu, zla elektronika; tak o com celom to potom je.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #584 kedy: 24. Apríl , 2012, 22:22:29 »


s tymto suhlasim... ked si dava clovek nieco robit chce aby boli detaily dotiahnute.. aby nemusel hovorit niekomu ze lak je doteceny, alebo ze je to uplne chujsky namorene ze to vyzera jak jolda, alebo ze prazce trcia na bokoch..
Prave preto si zahras na nejaky vyrobok (aj ked ti nemusi vyhovovat) a usudis, ci dany clovek vie dotiahnut detaily.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.