Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 09:51:07
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219418 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #345 kedy: 21. Január , 2012, 14:22:02 »

Tucnejsi a zvonivejsi na cistom ocakavam. Neviem, aky bude vysledok. Chcem, aby to hralo prioritne tucne, ako stare straty. Ked to bude/nebude cinkat... to mi je potom jedno.

prave to by ti mal ten mahagon spravit, taky tucnejsi ton. s tou cinkavostou neviem, neviem co spravi totiz ten palisander na hmatniku, vseobecne som pocul ze cisto javorove krky su konkretnejsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #346 kedy: 21. Január , 2012, 14:24:36 »

neviem, ci netrepnem, ale oni tie stare straty sa vyrabali aj z echt starych driev, prirodzene susenych roky rokuce. a dnes su to dalsie roky rokuce, co tie gitary zreje... takze ja by som tam hladal tajomstvo ich tlsteho zvuku... jaksi sa mi nechce verit, ze by drevo, co sa minuly rok vyrubalo, malo mat tie iste zvukove vlastnosti, ako drevo, co lezalo 20 rokov na povale... ci nestalo zato take drevco zohnat a potom az struzlikat... a povedal by som, ze by bolo uplne jedno, ci jasen / jelsa a pod... ...
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #347 kedy: 21. Január , 2012, 14:30:33 »

no ale ten mahagon co dava Branko neviem ci bol vyrubany predvcerom.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #348 kedy: 21. Január , 2012, 14:31:10 »

neviem, ci netrepnem, ale oni tie stare straty sa vyrabali aj z echt starych driev, prirodzene susenych roky rokuce. a dnes su to dalsie roky rokuce, co tie gitary zreje... takze ja by som tam hladal tajomstvo ich tlsteho zvuku... jaksi sa mi nechce verit, ze by drevo, co sa minuly rok vyrubalo, malo mat tie iste zvukove vlastnosti, ako drevo, co lezalo 20 rokov na povale... ci nestalo zato take drevco zohnat a potom az struzlikat... a povedal by som, ze by bolo uplne jedno, ci jasen / jelsa a pod... ...
Ale urcite, v tom mas uplnu pravdu. Ja nehovorim, ze to bude hrat jak stary strat, ale bol by som rad, ak by to hralo ako stare straty. Bohuzial, nemam moznost najst stare drevo, odlezane 20  rokov. A s tym Philom X som to myslel skor komickejsie, nez vazne. Hoc... opat, bol by som rad. :) Pevne verim, ze to bude super strat. Davame do toho vsetko, co je v nasich silach.  :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #349 kedy: 21. Január , 2012, 14:32:09 »

no ale ten mahagon co dava Branko neviem ci bol vyrubany predvcerom.
To sa musim opytat Peta - vyrobcu. Zda sa mi, ze sme sa bavili o tom, ale uz nepamatam presne...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #350 kedy: 21. Január , 2012, 14:32:45 »

...nemam moznost najst stare drevo...

ale da sa, len to chce trochu patrat, vypytovat sa a venovat sa tomu...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #351 kedy: 21. Január , 2012, 14:33:19 »

no ale ten mahagon co dava Branko neviem ci bol vyrubany predvcerom.

ak to je nejake standardne drevo, co sa dnes predava, tak to su vsetko dreva zo susiciek...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #352 kedy: 21. Január , 2012, 19:17:30 »

Ale urcite, v tom mas uplnu pravdu. Ja nehovorim, ze to bude hrat jak stary strat, ale bol by som rad, ak by to hralo ako stare straty.

Zas aj toto je trosku take...  :) Co je to stary Strat? Uplne inak hrali Straty z 50tych rokov ako zo 60tych (ine dreva, aj snimace). Zas inak potom zaciatok 70tych a uplne inak z konca 70tych z tazkeho jasena a s hrubym polyesterom. Jedine, co viem, ze najtucnejsie hrali tie z 50tych rokov, 60te trosku menej tucne, zaciatok 70tych este trosku menej tucne a koniec 70tych boli vacsinou najostrejsie...  :)
« Posledná zmena: 21. Január , 2012, 19:18:21 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #353 kedy: 23. Január , 2012, 00:07:26 »

50s Straty boli špička, o tom niet pochyb. Pre-CBS fendre boli najlepšie a mam presne zdokumentovanu vyrobu tychto nastrojov od vyberu dreva až po postup povrchovky. Navyše, v tej dobe sa ťažili uplne inak dreva ako sa ťažia teraz, takže je to dosť o tom spravne vybrať ten-ktorý kus. Mahagon na brankov strat by mal byť podla mojich informácií minimálne 2-3 roky po zoťatí, umelo sušený (exotické dreviny sú z 98% (neoverený údaj) sušené umelo) a pár mesiacov sušený v podmienkach dielne (par rokov drevariny pomaha dotiahnuť tento proces do dokonalosti ;-) ). Javor by mal mať vyše 5 rokov a palisander zhruba 4. Aj keď je to ťažké povedať presne.

PS. PhilX ukazuje nadherne gitarky, tento rok planujem robiť čo najpresnejšiu repliku jedneho 54 stratu ktory maju stale na frettedamericana.com za nekresťanských 110000USD :)
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #354 kedy: 23. Január , 2012, 17:44:56 »





Uz mi stoji Si píš!!!  ha ha ha Na ten krk sa nehorazne tesim !  :)
Zaznamenané

oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #355 kedy: 23. Január , 2012, 18:09:29 »

Amen  Som metlak
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #356 kedy: 24. Január , 2012, 11:13:55 »

ak to je nejake standardne drevo, co sa dnes predava, tak to su vsetko dreva zo susiciek...
Plne s tebov suhlasim osobne by som dal 5 rocne drevo susene prirodne akurat na rucku od krompaca.ja osobne som pouzival dreva susene prirodne aspom 1O rokov  na niektore kusky som mal 2O rocny javor, ta korina z ktorej som robil guitar mala 15 rokov a susicku ani nevidela.vsetko to je o tom dreve ako sa tu spominalo.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #357 kedy: 24. Január , 2012, 11:22:19 »

a to susicka je zla? ved ked ma to drevo nejaky obsah vody(vlhkost) tak nieje jedno ako sa k tomu dopracuju?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #358 kedy: 24. Január , 2012, 11:26:24 »

Plne s tebov suhlasim osobne by som dal 5 rocne drevo susene prirodne akurat na rucku od krompaca.ja osobne som pouzival dreva susene prirodne aspom 1O rokov  na niektore kusky som mal 2O rocny javor, ta korina z ktorej som robil guitar mala 15 rokov a susicku ani nevidela.vsetko to je o tom dreve ako sa tu spominalo.

Vyrobcovia husli použivaju na nastroje drevo ktore ma minimalne 4-6rokov. Mam to z hodnoverneho zdroja, a keď to im stačí... :)
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #359 kedy: 24. Január , 2012, 12:30:44 »

Vyrobcovia husli použivaju na nastroje drevo ktore ma minimalne 4-6rokov. Mam to z hodnoverneho zdroja, a keď to im stačí... :)

ale nie susene samovolne. ci ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 23 otázok.