Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 09:51:58
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219422 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #360 kedy: 24. Január , 2012, 12:32:53 »

a to susicka je zla? ved ked ma to drevo nejaky obsah vody(vlhkost) tak nieje jedno ako sa k tomu dopracuju?

ja neviem, ci to je zle... ja som len dal teoriu, preco dnesne gitary hraju proti povodnym rovnakym gitaram od tych istych firiem a z tych istych materialov tak inac... lebo to susenie je tam jeden z takych prvych rozdielnych faktorov, co ma napadne... 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #361 kedy: 24. Január , 2012, 13:03:23 »

preco dnesne gitary hraju proti povodnym rovnakym gitaram od tych istych firiem a z tych istych materialov tak inac.


Co Ti ja viem Rasto. Podla mna prave v istom zmysle dnesne povedzme Fendre a Gibsony maju zvukovo k 50s/60s originalom blizsie ako kedysi. Samozrejme mam na mysli Custom Shopy. V priemere ked si vezmes tak Custom Shop nejaka reedicia ma zvukovo k originalu asi aj blizsie, ako trebars 70 alebo aj 80s Norlin LP alebo CBS Strat. Ano, u serioviek to uz je inak...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #362 kedy: 24. Január , 2012, 13:57:35 »

ale nie susene samovolne. ci ?
Husliari maju väčšinou vlastne zasoby dreva a sušia si to pekne doma pod pristreškom par rokov, potom ešte par rokov v dielni  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #363 kedy: 24. Január , 2012, 14:00:09 »


Co Ti ja viem Rasto. Podla mna prave v istom zmysle dnesne povedzme Fendre a Gibsony maju zvukovo k 50s/60s originalom blizsie ako kedysi. Samozrejme mam na mysli Custom Shopy. V priemere ked si vezmes tak Custom Shop nejaka reedicia ma zvukovo k originalu asi aj blizsie, ako trebars 70 alebo aj 80s Norlin LP alebo CBS Strat. Ano, u serioviek to uz je inak...

takze je to o dreve ci nie je to o dreve ? zjavne aj v dnesnom CS asi pouzivaju ine dreva, ako u serioviek, ked tam je zvukovy rozdiel... neviem, ci v CS pouzivaju starsie dreva (inac susene) alebo len lepsie selektuju z tych istych materialovych zdrojov, ako u beznej produkcie...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #364 kedy: 24. Január , 2012, 14:03:42 »

Husliari maju väčšinou vlastne zasoby dreva a sušia si to pekne doma pod pristreškom par rokov, potom ešte par rokov v dielni  Nechajte ma vydýchať

nejak som sa zamotal v tom, co tvrdis ... :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #365 kedy: 24. Január , 2012, 14:05:38 »

susenie pri roznych teplotach ma isto vplyv na strukturu dreva podla mna. Prirodzenym susenim drevo nezazije taky sok a ani struktura dreva nie je narusovana. ale drevo zobrane z teploty napr 10 stupnov do susicky kde je prikladom 60 stupnov je dost namaha. a potom to iste naspat.
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #366 kedy: 24. Január , 2012, 14:28:38 »

susenie pri roznych teplotach ma isto vplyv na strukturu dreva podla mna. Prirodzenym susenim drevo nezazije taky sok a ani struktura dreva nie je narusovana. ale drevo zobrane z teploty napr 10 stupnov do susicky kde je prikladom 60 stupnov je dost namaha. a potom to iste naspat.

myslim ze velky vyrobcovia gitar nemaju problem spravit susicku s idealnymi podmienkami pre schnutie ci uz co sa tyka teploty, vlhkosti ale aj cirkulacie vzduchu
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #367 kedy: 24. Január , 2012, 14:30:23 »

no ale stale schne pri vyssej teplote nie ? na to narazam. ale nech sa vyjadria gitarari, ja len tipujem, a vlastne ma to ani nezaujma  Bavím sa skvele
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #368 kedy: 24. Január , 2012, 15:19:32 »

nie som sice gitarar ale co viem od gitararov, tak napr. taky mahagon schne rychlostou 1mm/rok, takze 5cm hruba doska schne 25 rokov. kto ze uz ma dnes tolko casu cakat :D :D :D

vraj ale moderne dobre susicky vedia ten proces znacne urychlit.

viac ma vraj na vysledny zvuk sposob spracovania dreva ako sposob schnutia.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #369 kedy: 24. Január , 2012, 15:33:58 »

nie som sice gitarar ale co viem od gitararov, tak napr. taky mahagon schne rychlostou 1mm/rok, takze 5cm hruba doska schne 25 rokov. kto ze uz ma dnes tolko casu cakat :D :D :D

nechcem sa nejak do teba navazat, ale kto ti povedal ze mahagon (resp drevo vseobecne) schne 1mm/rok?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #370 kedy: 24. Január , 2012, 16:30:23 »

hlavne nesedi matika

ak 1mm/rok
tak 50mm = 50rokov nie? :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #371 kedy: 24. Január , 2012, 16:31:02 »

hlavne nesedi matika

ak 1mm/rok
tak 50mm = 50rokov nie? :)

mozno to ide logaritmicky Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #372 kedy: 24. Január , 2012, 16:34:02 »

to by som nerad  Smútim
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #373 kedy: 24. Január , 2012, 16:43:53 »

karole - doska ma dve strany.. ci drevo schne len jednym smerom? :D hihihi

o tom mahagone mi rozpraval tusim Lojzo Krajicek pred stodvestotristo rokmi tusim

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #374 kedy: 24. Január , 2012, 16:47:46 »

vidis.. nepozeral som sa na to takto ... som nejak myslel ze ta voda kape dole  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 23 otázok.