Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 14:22:47
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219491 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #420 kedy: 17. Apríl , 2012, 11:25:41 »

Nezabudol, strekol som ho trocha do jantarova, ale moc mu netreba lebo ten javor je pekny tmavy sam o sebe. Ten CS stranku vopred je menej žihany jak ten čo budeš mať ty. A ten lak nie je vobec hruby, len je to dobre nastriekane tak je to leskle - preto pripada byť hruby :)
Gitara pod nitrom krasne rezonuje, koncom tyždňa by mala byť už hotova.. Beeee
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #421 kedy: 17. Apríl , 2012, 12:48:35 »

a to susicka je zla? ved ked ma to drevo nejaky obsah vody(vlhkost) tak nieje jedno ako sa k tomu dopracuju?
Pri sušení sušičkou sa potrhajú mikroštruktúry.
Dnes, prirodzene vysušená drevo nájdeme iba málokedy, spravidla ide o domáce dreviny, orientálne dreviny sa sušia v sušičke na určitú vlhkosť, aby sa neprevážala zbytočne voda. Potom závisí od odchodníka či to dosuší prirodzene, alebo umelo.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #422 kedy: 18. Apríl , 2012, 15:49:09 »



Tesne pred dokoncenim. Pozajtra si ju osaham !  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #423 kedy: 18. Apríl , 2012, 15:50:55 »



Ten krk...... to je taky cukricek.  Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Cmuk chlapci
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #424 kedy: 18. Apríl , 2012, 16:17:06 »

mne sa moc nepaci ten inlay si si mal dat radsej klasiku alebo ziaden, inak vpohode HW davas aky? daj si take mechaniky ako ma mayer na black one
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #425 kedy: 18. Apríl , 2012, 16:22:16 »

mne sa moc nepaci ten inlay si si mal dat radsej klasiku alebo ziaden, inak vpohode HW davas aky? daj si take mechaniky ako ma mayer na black one
Ten inlay sa na prvy kuk ani mne velmi nepacil, ale teraz sa mi az velmi paci. Sak dorobit par bodiek sa da vzdy, ak by ma prestali bavit. :)

Mechaniky budu gotoh. Tie Mayerove vyzeraju fasa, ale pozlatene nechcem, tak som sa rozhodol pre tieto: http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/297_298/products_id/1396ladiace-mechaniky/gitarove/sg381-l-05--cr.html

Snimace som sa dnes rozhodol, ze dam z Musicmanu povodne, uvidim ako to bude s nimi. Mozno vymenim za nieco od Kevina.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #426 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:40:39 »



Takze gitara je hotova, 20. 4. som ju prebral od samotneho stavitela. :) Momentalne je neosadena, ale elektriku dam ten tyzden.

Na gitare hram/cvicim odkedy ju mam v rukach a ani neviem cim zacat, zrejme tym, ze gitara hra pekelne nahlas a je vcelku lahka. Nasucho hned "udrie do usi" masivny zvuk, citit vela basov a silne stredy + detailne vysky. V lavej ruke po udreti do strun citim dost silne chvenie dreva (ci ako to nazvat) a telo gitary mi doslova masiruje zaludok. Zvukovo som nadmieru spokojny. Fakt nemam co vytknut. Dost to striela, cvendzi, vrci, ... taky agresivny strat s tucnym zvukom - asi najlepsie vystihnutie. Fakt sa neviem dockat, co to bude so snimacmi.

K praci:

Peto je dost sikovny stavitel, ale mrzi ma, ze som si nenasiel cas dojst pozriet gitaru v polostave, pripadne pocas vyroby. Predisli by sme niektorym detailom, ktore mne osobne nevyhovuju. Gitaru sme prediskutovali cez net a telefon + fotky. Cize gitaru "nazivo" som videl len a uz vo filnalnej podobe. Vsetky detaily, ktore som opisal Petovi mi nakoniec Peto spravi podla mna, co ma velmi potesilo. :)

Musim uprimne napisat, ze gitara sa podarila a osobne mam z nej radost. Uz len doklepat malickosti a dalsi unikatny nastroj v mojom sklade.
 Na zdravie!

edit: jo... a takmer by som zabudol. Krk - specialitka specialitiek. Okrem toho, ze ma najkrajsiu kresbu dreva mi aj neskutocne sadol do ruky. Povedal by som, ze ultimatne sadol do ruky.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2012, 12:42:56 od Branko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #427 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:42:40 »

... a dalsi unikatny nastroj v mojom sklade.
 Na zdravie!

tak to ma byt, znackove seriovky nech si kupuju kseftari  Ja som čert..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #428 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:50:01 »

tak to ma byt, znackove seriovky nech si kupuju kseftari  Ja som čert..
Radsej mam znacky, pravda... ale toto je moja 2. robena gitara a dost velka radost.  :) Som frajer

Na rade je Tele.  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #429 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:52:01 »

a nieje hlasna hlavne kvoli tym otvorom v pickguarde?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #430 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:53:25 »

Pekna, gratulujem.

Skoda tej farby tela, k takemu peknemu krku a hmatniku si viem predstavit nejaku zivsiu farbu, popripade natural.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #431 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:55:42 »

a nieje hlasna hlavne kvoli tym otvorom v pickguarde?
Netusim, aj ked mi to napadlo tiez. Prelepim diery papierovou paskou a dam vediet.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #432 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:56:57 »

Pekna, gratulujem.

Skoda tej farby tela, k takemu peknemu krku a hmatniku si viem predstavit nejaku zivsiu farbu, popripade natural.
aku zivsiu napr. ?

Natural ma prestal bavit nejak. Jedine pri nejakom exotickom dreve s peknou kresbou, pripadne sunburst este.
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #433 kedy: 23. Apríl , 2012, 12:58:50 »

vsak cierny strat je klasika pekna je len skoda ze nema nejaky napis na hlave to tam mne nejak chyba, a skus ju nejak lepsie pofotit aj detaily ako su spravene

a ktore detaily ti nevyhovuju?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #434 kedy: 23. Apríl , 2012, 13:03:40 »

vsak cierny strat je klasika pekna je len skoda ze nema nejaky napis na hlave to tam mne nejak chyba, a skus ju nejak lepsie pofotit aj detaily ako su spravene

a ktore detaily ti nevyhovuju?

To je cierna? Bavím sa skvele ja to pozeram cez mobil a vyzera ako taka hnusna tmavomodra
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 23 otázok.