Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 13:46:06
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831720 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #30 kedy: 05. Marec , 2009, 12:13:50 »

Na LP sa mi osvedčili struny 10-52 Ernie all. Progi, vôbec to nehrá ako súčasná produkcia a hrá to lepšie ako GIBSON LP1979 CUSTOM, ktorý bol ujačaný aj vďaka tomu ebvenu....
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 05. Marec , 2009, 12:14:00 »

netvrdim, ze taku gitaru nema alebo ze na takej nehrava... ale pises to tu tak, ako keby vsetko bol ojeb a predovsetkym to, ze Slash hra predovsetkym a najma a hlavne na Gibson LP
Neni to ojeb, ale prax. Je rozdiel, s akou gitarou sa dáš vyfotiť, s akou pohraješ koncert a akú si zoberieš do štúdia. Môžu to byť tri úplne rozdielne nástroje.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 05. Marec , 2009, 12:15:10 »

Mal na nej dlho logo Gibson. Farebne to bol taky vyblednuty sunburst, dost casto som ju s nim videl, co si pamatam aj na koncertoch. Ale to je jedno konieckoncov.  

tak mal alebo sa Ti mari ?

Teraz som si nie celkom isty, ale sa mi mari, ze aj na tej kopii mal logo Gibson.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 05. Marec , 2009, 12:16:36 »

Neni to ojeb, ale prax. ...

poznas sa so Slashovym technikom ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 05. Marec , 2009, 12:17:38 »

Progi, vôbec to nehrá ako súčasná produkcia a hrá to lepšie ako GIBSON LP1979 CUSTOM, ktorý bol ujačaný aj vďaka tomu ebvenu....

No ved Customy. Preto ja mam radsej Les Pauly s ebenovym hmatnikom. Sa mi paci ze su cistejsie a udernejsie. Iste, nemaju taky zemity ton ako vydareny Stabndard. Nezabudaj ale, ze ten Custom mal aj javorovy krk, to Ti tiez zmeni ton. Ja mam s javorovym teraz len jeden LP (to Pro s P90) a nasucho hra dost inac ako tie s mahagonovym (viac cinkavo, jasne a tvrdo). Elektricky uz nie, zrejme to je tymi P90, su strasne tucne a silne.  
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 05. Marec , 2009, 12:18:46 »

tak mal alebo sa Ti mari ?


Nepamatam si presne, co viem ze na nej dlhy cas mal logo Gibson, ale kedy presne to neviem. Takze tazko ohranicim casove useky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #36 kedy: 05. Marec , 2009, 12:21:07 »

Progi, máš pravdu...ja používam väčšie skreslenie a tento typ LP sa mi presne hodí...má to ohromné nižšie stredy a kilometrový sustain....neviem či sú tam diery, lebo váži asi 100 kíll.... Na zdravie!

SLASH mal logo Gibsona na tej kópii. Stačí si kúpiť poslednú autobiografiu o GNR, je plná fotiek v super kvalite..PANTA RHEI si môžete zadar  polistovať aj vypiť kávičku...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #37 kedy: 05. Marec , 2009, 12:25:04 »

Nepamatam si presne, co viem ze na nej dlhy cas mal logo Gibson, ale kedy presne to neviem. Takze tazko ohranicim casove useky.
Pamätám si na ten článok,aj foto tam bolo,aj logo Gibson bolo...Spomínalo sa tam že vtedy nemal peniaze na origoš.Čo je na tom pravdy ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 05. Marec , 2009, 12:39:49 »

http://www.krisderrig.com/welcome.aspx  Popiskujem si

vyzera to tak, ze handmade kopie su pomaly oblubenejsie ako origo Bavím sa skvele

Jedna z mala vynimiek. Este gitarista z kapely Camel (Latimer) hral na japonskej law suit kopii s Gibson snimacmi (dobove T-Topy) a mal velmi pekny ton.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #39 kedy: 05. Marec , 2009, 13:44:38 »

a na tej kopie stratu sa da hrat podladeny metal ?  taku poradnu by som privital  ha ha ha

Ved uz Ti bolo oznamene ze hej. Necitas pozorne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #40 kedy: 05. Marec , 2009, 15:29:38 »

Zaujimave, ze tu mam temu, ktoru som ani nezalozil...to maju nasvedomy asi admini Bavím sa skvele
Ved som uz pisal pri teme Guns, ze ta kopia je stale jeho oblubena gitara...casto ju pouziva v studiu...
Na koncertoch uz nie...
Mam pocit, ze ma taky nazltly top s dvoma zebrami PU's
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #41 kedy: 06. Marec , 2009, 00:45:58 »

http://www.krisderrig.com/welcome.aspx
vyzera to tak, ze handmade kopie su pomaly oblubenejsie ako origo
Da sa polemizovat o tom ci nemaju kupenu alebo dohodutu licenciu z Gibsnu ze mozu pouzivat ich nazov a teda logo. Vyzera to tak ze na vsetkych svojich DERRIG gitarach maju napisane Gibson. Potom je mozne povedat ze to moze byt odnoz Gibson custom shopu. Tak isto ako je typek vo viedni ktory pracuje sam vo svojej dielnicke a vyraba Gibsny custom shop.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2009, 00:46:42 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #42 kedy: 06. Marec , 2009, 10:07:50 »

Da sa polemizovat o tom ci nemaju kupenu alebo dohodutu licenciu z Gibsnu ze mozu pouzivat ich nazov a teda logo. Vyzera to tak ze na vsetkych svojich DERRIG gitarach maju napisane Gibson. Potom je mozne povedat ze to moze byt odnoz Gibson custom shopu. Tak isto ako je typek vo viedni ktory pracuje sam vo svojej dielnicke a vyraba Gibsny custom shop.
o to mi ani az tak neslo, ako o to, ze tu niektori kydaju na handmade a pritom znackove customshopy su handmade :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 06. Marec , 2009, 10:42:56 »

o to mi ani az tak neslo, ako o to, ze tu niektori kydaju na handmade a pritom znackove customshopy su handmade :)

Uz sa to tu riesilo milionkrat.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #44 kedy: 06. Marec , 2009, 11:22:31 »

Jedna z mala vynimiek. Este gitarista z kapely Camel (Latimer) hral na japonskej law suit kopii s Gibson snimacmi (dobove T-Topy) a mal velmi pekny ton.
Akurat mi prisiel do rany .

Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.