Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 09:28:02
Strán: 1 ... 396 397 [398] 399 400 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831852 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #5955 kedy: 07. Jún , 2016, 15:04:39 »

ked pridem do SR tak Ti jeden donesiem, ale az v juli ak nezozenies dovtedy..progi bude mat ale isto aj Milos Bodis.. Na zdravie!
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5956 kedy: 09. Jún , 2016, 16:59:39 »

Milos uz objebnal, ale dakujem chalani :)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #5957 kedy: 21. Jún , 2016, 13:59:48 »

Inak skus dnesne Custombuckery, podla mna naj snimace, ake Gibson za poslednych takmer 40 rokov robi. :)

Ta nova produkcia LP z Custom shopu sa mi paci ako zvukom, vahou (pod 4kg) tak aj vyzorom. Dokonca by som povedal ze sa mi paci viacej ako original. Uz len cena by mohla byt prijatelnejsia, ale zase oproti originalom stale skvele:

A tu je nejake porovnanie origo 58 vs CS 58:

Nuz asi si zase nejaky LP zozeniem
« Posledná zmena: 21. Jún , 2016, 14:10:43 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5958 kedy: 21. Jún , 2016, 14:23:57 »


Nuz asi si zase nejaky LP zozeniem


Nuz, tie True historic stoja okolo 5 - 9 tisic EUR, to fakt premrstili kvoli par veciam, ktore ani nemaju moc vplyv na zvuk. 

Oplatia sa zhanat 2013 a 2014 klasicke Historics a potom 2016 Standard Historic, ktore maju 2014 specifikacie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #5959 kedy: 21. Jún , 2016, 14:26:36 »

narazil som na 2006 Flying Faded..uz x krat som mal tu gitaru a vzdy ma prijemne prekvapi mohutnym soundom za zlomok ceny mojich drahsich Gibsonov... Na zdravie!
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #5960 kedy: 21. Jún , 2016, 14:28:30 »

Oplatia sa zhanat 2013 a 2014 klasicke Historics

co sem tam je nejaka na predaj tak vacsinou stoji viac ako stala nova v obchode. Inak tie ceny gitar sli hore aj u inych vyrobcov, pamatam si ze fender custom shop bezny stal cca 2400 - 2800 dolarov pred par rokmi. Teraz je to cca 3800. Ked stoji bolt on jednoducha gitara pomaly 4k, tak gibson moze kludne stat 8k :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5961 kedy: 21. Jún , 2016, 14:32:53 »

co sem tam je nejaka na predaj tak vacsinou stoji viac ako stala nova v obchode.

Obcas sa da, ja som napriklad splasil 2014 R7 Goldtop v novom stave za 2500 EUR z druhej ruky. Inak ale pod 3 litre sa tazko zhanaju, to je pravda. 

Inak tie ceny gitar sli hore aj u inych vyrobcov, pamatam si ze fender custom shop bezny stal cca 2400 - 2800 dolarov pred par rokmi. Teraz je to cca 3800. Ked stoji bolt on jednoducha gitara pomaly 4k, tak gibson moze kludne stat 8k :)

Hej, vsetko podrazelo, aj stare aj nove.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5962 kedy: 21. Jún , 2016, 14:47:27 »

Ta nova produkcia LP z Custom shopu sa mi paci ako zvukom, vahou (pod 4kg) tak aj vyzorom. Dokonca by som povedal ze sa mi paci viacej ako original. Uz len cena by mohla byt prijatelnejsia, ale zase oproti originalom stale skvele:

A tu je nejake porovnanie origo 58 vs CS 58:

Nuz asi si zase nejaky LP zozeniem


nechcem byt zly, ale to je nejaka bizarna prehliadka dobrych gitar v rukach mizernych gitaristov ? o com tie videa vypovedaju ? vsak zvuk, aky dnes vyleze z beznej cinskej gitary a hra na urovni zaciatocnikov  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5963 kedy: 21. Jún , 2016, 15:26:03 »

To druhe este ujde, ale ten Hilden to vzdy zabije. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5964 kedy: 27. Jún , 2016, 11:55:51 »

Pekny a zachovany kusok. Na zdravie!
Musim sa ale veru priznat, ze 80te roky su u mna pomerne malo "preskumane", hral som iba na par kusoch. Prazce aj elektronika (mimo snimacov) su inak asi take iste ako boli asi od 75/76. Tieto 82/83 a neskorsie su velmi pekne opracovane gitary, mozno niekedy sam skusim, Shaw snimace mam rad.
« Posledná zmena: 27. Jún , 2016, 16:19:39 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5965 kedy: 27. Jún , 2016, 21:15:06 »

Otazocka na teoretikov..pozeral som na yt rozne porovnavacky lp (najma 2016 standard/trad..) a cim je to, ze niektore aj v rhytm pozicii trochu kvakaju a ine maju pekny pevny, taky trosku dunivy zvuk? Napr takyto zvuk velmi mozem
(to je ale zjavne starsie lp). Ma tam nejaky kompresor, ci? Toto sa mi nezda, ze je iba drevom..
« Posledná zmena: 27. Jún , 2016, 21:16:34 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5966 kedy: 27. Jún , 2016, 21:43:20 »

Neviem, co presne myslis, toto je taky vcelku normalny zvuk krkoveho snimaca na Standardoch. Vseobecne plati, ze krkove snimace by nemali mat zbytocne velky vystup, kedze to vedie skor k ich blateniu hlavne na spodnych strunach. Celkovo krkove snimace vedia byt na LP casto dost problematicke - stretol som sa mnohymi LP, kde kobylkovy bol zvonivy, ostry a prierazny a zaroven krkovy bol dost mrtvy a zablateny. Netreba inak podcenovat nastavenie krkoveho snimaca (nielen vyska snimaca samotneho, ale aj vyska srobikov), vie to robit divy so zvukom.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5967 kedy: 27. Jún , 2016, 23:07:02 »

No co myslim..neviem to napisat lepsie, to by som musel dlho hladat ukazky. Taky trochu zvuk na krkovom ako na kobylkovom. Ja si predstavujem LP zvuk hentak nejako, ale pri tych videach to casto nevidim. Ak pozeram nejake ukazky (clean sound) a total hnus a ludia tam pisu ze nice, kolko ludi tolko chuti asi.. (resp asi staci ze `59 copy a uz je to nice) Zaujalo ma len co sposobuje ten rozdiel, ci nastavenie, snimace, aparat, alebo fakt to drevo.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #5968 kedy: 28. Jún , 2016, 07:07:38 »

No co myslim..neviem to napisat lepsie, to by som musel dlho hladat ukazky. Taky trochu zvuk na krkovom ako na kobylkovom. Ja si predstavujem LP zvuk hentak nejako, ale pri tych videach to casto nevidim. Ak pozeram nejake ukazky (clean sound) a total hnus a ludia tam pisu ze nice, kolko ludi tolko chuti asi.. (resp asi staci ze `59 copy a uz je to nice) Zaujalo ma len co sposobuje ten rozdiel, ci nastavenie, snimace, aparat, alebo fakt to drevo.


a ako sa ti paci tento zvuk
(YT treba brat trochu s rezervou a urcite treba skusat nazivo ked sa da).

Zvuk je urcite aj vec vkusu, mne osobne sa zas ten "tvoj hladany zvuk" na LP moc nepaci aj ked je podla mna dobry (z YT ukazok sa to niekdy ozaj tasko hodnoti, hlavne nastavenie a sposob hrania to moze dost ovplyvnit).  Podla mna pre teba je bezna produkcia LP - od standardu, cez traditional az k studio Les Paulom dobra volba. Ja napriklad hladam aj na LP dynamiku a reakciu HB podobnu, ako ma singel na strate, len v hutnejsom prevedeni a zatial mi to splnali CS Les Pauly alebo CS ES 335-ky. K tym ES 335-kam by som sa este viacej priklonil. A tiez BurstBuckery maju taky ten specificky charakter zvuku s nakvaknutim - twang-om.
« Posledná zmena: 28. Jún , 2016, 07:23:46 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5969 kedy: 28. Jún , 2016, 09:11:59 »

Zaujalo ma len co sposobuje ten rozdiel, ci nastavenie, snimace, aparat, alebo fakt to drevo.

Vsetko ako si napisal, len skor v tomto poradi:

aparat, drevo, nastavenie, snimace
« Posledná zmena: 28. Jún , 2016, 09:12:18 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 396 397 [398] 399 400 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.