Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 14:27:15
Strán: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831779 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5970 kedy: 28. Jún , 2016, 09:13:03 »

A tiez BurstBuckery maju taky ten specificky charakter zvuku s nakvaknutim - twang-om.

Skus novsie s Custombuckermi, tie su podla mna lepsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5971 kedy: 28. Jún , 2016, 12:41:15 »

Stano: cool :)
Zatial to neriesim takto, ze po akom LP sa obzerat aby som mal taky zvuk. Nemam na hranie cas a ja koncertovat ako borci tu urcite nikdy nebudem. Na gitarke som si brnkal naposledy asi pred pol rokom..to by mi asi bolo luto tych penazi. Skor som zvedavy v com to je. Mna nikdy uplne neopustilo obdobie "a preco?" :D.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5972 kedy: 28. Jún , 2016, 13:32:30 »

ono sa to tak niekedy stretne; Les Pauly maju vdaka konstrukcii, materialom ci hrubke tela pomerne hutny zvuk, frekvencne plny hlavne v nizsich spektrach. flek, kde byva umiestneny krkovy snimac je uz taky, ze struna tam ma pomerne velky rozkmit, cize snimac z tohto fleku vyrobi viac signalu. a ked si este spojime, ze LP pouziva dvojcievkovy snimac, ktory berie zvuk z vacsej casti struny a poberie viacej roznych alikvot, vysledok je taky, ze vobec nie je problem natrafit na Les Paul - huhlak.

do velkej miery sa to da ovplyvnit vyskou snimaca alebo vymenou snimaca ak je tam z nejakeho dovodu prilis silny model. ten "twang" na attacku sa da do istej miery ovplyvnit nastavenim gitary - vztah medzi nasponovanim krku a vyskou struny nad hmatnikom.

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5973 kedy: 28. Jún , 2016, 13:37:39 »

ten "twang" na attacku sa da do istej miery ovplyvnit nastavenim gitary - vztah medzi nasponovanim krku a vyskou struny nad hmatnikom.

Plus uhlom struny ako ide zo strunniku na mostik, to dokaze robit dost zasadne veci. Vela ludi si strunnik stiahne az na telo a potom su struny aj pocitovo prilis tuhe a zvuk je moc ostry a akoby plochsi.

Ale inak su proste niektore Les Pauly od prirodzenia ostre a niektore su huhlaky aj kebyze sa poseries, to je proste konstrukciou a drevom a nastavenim to mozes len do istej miery skorigovat.
« Posledná zmena: 28. Jún , 2016, 13:38:20 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5974 kedy: 28. Jún , 2016, 14:58:25 »

Presne, celkovo tu neplati nejaky univerzalny recept, kedze sa aj dost menili sklony krkov, cize potom su aj tie nastavenia nutne uplne ine atd. Jedine, co sa da, je trosku zovseobecnovat na zaklade rokov vyroby, kedze rozne ery mali mnohe svoje typicke znaky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5975 kedy: 29. Jún , 2016, 12:50:20 »

Dnesne LP Standardy maju taketo weight relief holes.  Popiskujem si


* 13567517_973169362801209_7468540745515074724_n.jpg (94.29 KB, 960x720 - prehliadnuté 220 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5976 kedy: 29. Jún , 2016, 18:41:22 »

Videl som. Aj to ako vlozil drevo do stroja a vybral skoro hotove telo. Ale je to made in usa..
Teraz akurat citam http://www.gibson.com/News-Lifestyle/Gear-Tech/en-us/Building-a-Better-Fingerboard.aspx
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5977 kedy: 29. Jún , 2016, 19:09:30 »

Blbe je, ze aj vdaka tymto trendom podrazelo vsetko. Aj Custom Shopy aj stare.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5978 kedy: 29. Jún , 2016, 19:43:38 »

Tie trendy su asi vdaka tomu, ze eben rastie uz iba v rezervaciach? (obrazne povedane)
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5979 kedy: 29. Jún , 2016, 19:45:14 »

Tie trendy su asi vdaka tomu, ze eben rastie uz iba v rezervaciach? (obrazne povedane)

Nemyslel som eben, ale to odlahcovanie tiel atd. Eben uz davaju len na najdrahsie jazzovky, pritom ine znacky ho vcelku bezne nadalej pouzivaju, takze tiez je to divne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #5980 kedy: 29. Jún , 2016, 20:05:06 »

ebenu je deset prdeli.
trosku to komplikuje "detail" ze cerna je jenom mala cast kmene, zbytek je ruzne zihany.... a to samozrejme je pro skutecne kytaristy nepripustne (to neni ten "pravy" eben :) Vysvetloval to borec z Taylora na jejich Road show.

no a proto postupne bude jenom na drazsich a drazsich nastrojich a budou vznikat promo legendy jak jedine tenhle je ten spravny (aby to mohlo byt jeste drazsi)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5981 kedy: 29. Jún , 2016, 20:08:10 »

Ano, posledne roky casto eben aj farbili, aby bol tmavsi. Je fakt, ze eben trebars na Gibsonoch po roku 2000 co som celkovo videl je iny farbou aj strukturou ako na kusoch trebars zo 70tych rokov.

Musi to byt ale aj o cene a moznostiach ziskania, lebo uz robia variacie LP Customov trebars s palisandrom, tak to by tam v klude mohli capnut aj svetlejsi hnedy flakaty eben.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5982 kedy: 29. Jún , 2016, 20:49:25 »

Tak ja neviem, cital som, ze je na zozname ohrozenych druhov. Tieto dreviny su podla mna idealna prilezitost pre genetickych inzinierov (normalne to rastie jeden ludsky zivot). Tie diery..no mozes si kupit traditional bez dier.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5983 kedy: 29. Jún , 2016, 20:51:58 »

Tak ja neviem, cital som, ze je na zozname ohrozenych druhov. Tieto dreviny su podla mna idealna prilezitost pre genetickych inzinierov (normalne to rastie jeden ludsky zivot). Tie diery..no mozes si kupit traditional bez dier.

Traditional ma tiez diery, tie klasicke ementalove co sa davali od roku 1982/83.

http://www.gibson.com/Products/Electric-Guitars/2016/USA/Les-Paul-Traditional.aspx


* gibson-weight-relief-trad.jpg (15.24 KB, 590x262 - prehliadnuté 297 krát.)
« Posledná zmena: 29. Jún , 2016, 20:54:09 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5984 kedy: 30. Jún , 2016, 10:59:06 »

no ten moj 1983 custom ma 4,7 kg a zrejme ziadne diery nema...je dost tazky este

Tazko povedat, prave vtedy tie diery zacinali, ale kym to plne nabehlo, tak aj 83ky mozu byt niektore bez. Co je iste, ze 84ky ich uz maju vsetky. Ta vaha inak az tak neznamena, vtedy byvali extremne tazke a 4,7 kilovy Custom v klude najdes aj koncom 80s, ktory diery urcite ma.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.