Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 07:02:28
Strán: 1 ... 400 401 [402] 403 404 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831843 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #6015 kedy: 21. Júl , 2016, 21:25:48 »

kupit si Gibson za niekolko tisic a hrat s tym do zvukovky? :D :D sak to je jak mat doma modelku z victorias secret a len tak si pohonkavat :D ale sak ked ti to bude robit radost
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6016 kedy: 21. Júl , 2016, 21:46:49 »

zase aby sme uviedli spravne miery ... ked si vezmem svoj priklad, akoze mam lampovy preamp a v PC fici uz len konvolucia, gitara sa da v pohode riesit, vsak som sem kedysi daval aj ukazky SG vs LP, stare vs. nove snimace a bolo co pocuvat a boli tu o tom aj debaty  Žmurk

v rovine consumer zvukovka a full soft to je zase asi o inom a tu by som sa aj ja mozno zamyslel, ci sa nejaka fajn gitara da ocenit; z mojich skusenosti to za take rozdiely medzi nastrojmi nie su, skorej ze aj ziadne  Popiskujem si
Zaznamenané
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6017 kedy: 22. Júl , 2016, 21:59:11 »

no co chcem docielit co najkvalitnejsi zvuk a pocit pri hre, mam kamosov co maju stare straty a sami hovoria ze to je uplne iny pocit, btw ved su aj elektronky na doma

ved cez pc si mozem nasimulovat zvuk, plno gitaristou na yt to tam pouziva,  





tak naco tie reci ako keby som padol z jahody Branko  Huh! Bavím sa skvele a ako mu to paradne hraje  Som frajer

ale asi staci Jolana Horelice a Zoomka 505, SVK  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Júl , 2016, 22:56:28 od stefky » Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6018 kedy: 22. Júl , 2016, 23:26:05 »

co si tymi dvoma videami chcel povedat ? vsak prvy tam hra cez HW simulator drahsi, jak kdejaka bezna lampova hlava a druhy hra podla popisu cez nejaky Valvestate a prave tomu druhemu to zase az tak extra popici nehra, zeby mu to nehralo obodobne s hocijakou inou X-krat lacnejsou gitarou ...

v podstate aj ten prvy, sice ma fajn zvuk, ale myslim, ze na ten gainovo-delayovy preset zahra barsjaka gitara takto podobne.

nechcem ta samozrejme odradit od Gibsonu, bez do toho, sprav si radost. ale myslim si, ze zvuk, ako v oboch videach by si mal zvladnut aj z gitary co mas...
« Posledná zmena: 22. Júl , 2016, 23:30:27 od rastis » Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #6019 kedy: 23. Júl , 2016, 08:53:20 »

no co chcem docielit co najkvalitnejsi zvuk a pocit pri hre, mam kamosov co maju stare straty a sami hovoria ze to je uplne iny pocit, btw ved su aj elektronky na doma

no sam si to poveal je to uplne iny pocit, ale zvuk je obycajny tak ako na kazdej lepsej gitare  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Júl , 2016, 09:08:28 od glamrocker » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6020 kedy: 23. Júl , 2016, 12:43:04 »

no co chcem docielit co najkvalitnejsi zvuk a pocit pri hre, mam kamosov co maju stare straty a sami hovoria ze to je uplne iny pocit,

Najkvalitnejsi zvuk, ehm. :)

Moc to riesis, pokial si fakt nechces prihonievat niekde v skusobni na vypecenych lampacoch a super zvuku alebo nechces co najviac zvukovo napodobnovat nahravky, tak Ti Gibson za 3 litre fakt netreba. Kup si nejake Gibson SG Faded alebo LP Studio a si vybaveny a este budes mat aj spravne logo na hlave, aj ked len namalovane. :)

A tie Straty, hral som na mnohych starych aj novych a ver mi, ze u nich na veku zalezi pramalo. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6021 kedy: 23. Júl , 2016, 21:45:51 »

epiphony nezneju  Bleee lp studio zneju lespie ale tiez este na kkt  Bavím sa skvele
1000ecky a ziadna vyhra to volim dostorit
chalani ja nesuhlasim, ze je jedno co zapojim aj ked len do zvukovky
uz to necham tak, budem hladat skusat kym nebudem spokojny a je to Bavím sa skvele ale ziadne epiphone  Bleee  ?§!. Nezahrávaj sa  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Júl , 2016, 22:10:17 od stefky » Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6022 kedy: 23. Júl , 2016, 22:51:35 »

preco je tato taka lacna ?   Neviem

http://kultura.hyperinzerce.cz/hudebni-nastroje-strunne/inzerat/11347657-2012-gibson-les-paul-custom-classic-nabidka-praha-1/

 
« Posledná zmena: 23. Júl , 2016, 23:04:59 od stefky » Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6023 kedy: 23. Júl , 2016, 23:16:37 »

...
chalani ja nesuhlasim, ze je jedno co zapojim aj ked len do zvukovky...

to nikto netvrdi. ale ked napises toto ...

...
nerozumiem tomu ze dnes sa nevyrobi poriadna dobre znejuca gitara, ze by som potreboval 6000ecky na oreginal   ?§!.

... tak to vyzera, ze si akurat tak dobre domotany a cosi si prilis idealizujes.

su gitaristi, ktori na 600€ Les Paul zahraju, ze si kazdy cvrkne a su gitaristi, ktorym to nebude dobre hrat ani ked si kupia zrovna gitaru za 6litrov €.

toto plati pokial sa bavime v praktickej rovine ze chces hrat alebo nahravat a mat vysledky, ktore zneju.

samozrejme mozes ist cestou zberatela alebo vyskumnika, ze Ti pojde o zvukove nuansy a detaily, pricom ambiciu realneho hrania vobec nemusis mat. ale ak chces ist zrovna touto cestou, tak toto sa ozaj da len ak mas okrem autentickych gitar s autentickymi kompenentami aj autenticke aparaty a repraky, to so zvukovkou urcite nedas...

a zopakujem naposledy - kup si Gibson, je to fasa, spravis si radost, atd... bude sa Ti na nom hrat s najvacsou pravdepodobnostou lepsie, jak na inych LP gitarach, bude Ti kazdy cumet na logo, ten pocit je super. ale je 1000x dokazane, ze LP za 3000€ NEhra 6x lepsie, ako LP za 500€ a v beznej rockovej nahravke pri skreslenom zvuku to 91% beznych ludi a 89% gitaristov ani nerozozna pripadne ich nezaujima, aby to rozoznavali.

 Na zdravie!
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6024 kedy: 24. Júl , 2016, 07:40:14 »


Myslim, ze pre to slovicko classic. To nie je ozajstny custom, ale je to les paul classic v dizajne customu. Su tam 57 snimace, palisandrovy hmatnik, alebo baked maple a nebolo to robene v custom shope.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #6025 kedy: 24. Júl , 2016, 09:09:18 »

no co chcem docielit co najkvalitnejsi zvuk a pocit pri hre, mam kamosov co maju stare straty a sami hovoria ze to je uplne iny pocit, btw ved su aj elektronky na doma

ved cez pc si mozem nasimulovat zvuk, plno gitaristou na yt to tam pouziva,  


Ja by som ti poradil takto: skus sa naucit zahrat piesne z oboch videi tak, ako to hraju gitaristi v ukazkach. Ked budes mat zvladnute tie piesne tak, ze si v pohode zahras s nimi a budes mat dobry pocit z hry, potom si kup gitaru, ktora ta v obchode najviac zaujme a presveci ta pri hrani tych naucenych piesni.   Na zdravie!

Takyto postup bude mat pre teba minimalne 3 pozitiva:
- naucis sa hrat piesne ktore sa ti pacia a zdokonalis sa v hre na gitare
- ked prides do obchodu a das to tam aspon tak, ako vo gitaristi videu, garantujem ti, ze minimalne polovica obchodu ta zaregistruje a budu ta brat urcite vaznejsie a aj ti ochotnejsie poradia (to mam odskusane).
- budes si vediet naozaj vybrat nastroj, a budes vediet realne zhodnotit co potrebujes a co ti staci na hranie

Treba si kupit poriadnu gitaru, nech mas s nej radost, ale netreba zabudat na to, ze ak na nich nezahras aspon tak dobre, ako gitaristi vo videu, nikdy ta nebude ziadna takato gitara (kludne aj 6000 cova) naplnat a tesit plnohodnotne.

PS: Vela veci co tu bolo napisane, povedane je hola pravda a fakt. Kup si hlavne gitaru z ktorej budes mat radost, hravaj na nej od rana do vecera kazdy den, neries uz male odchylky vo zvuku a budes spokojny.
« Posledná zmena: 24. Júl , 2016, 09:14:44 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #6026 kedy: 24. Júl , 2016, 14:42:55 »

A zase na co sa spokojit s dakym shitom za 6litrov? :D :D   pekne gibson z 50-60rokov treba!
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #6027 kedy: 24. Júl , 2016, 21:36:41 »


- ked prides do obchodu a das to tam aspon tak, ako vo gitaristi videu, garantujem ti, ze minimalne polovica obchodu ta zaregistruje a budu ta brat urcite vaznejsie a aj ti ochotnejsie poradia (to mam odskusane).



fuha..aj ti zatlieskali?  Fuuha zíram
naco potrebujes aby ta registrovala polovica obchodu? potrebujes kupit gitaru nie?
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6028 kedy: 24. Júl , 2016, 22:08:38 »

absencia publika, aj obchod je dobry  ha ha ha

mna v obchode najlepsie registruju hned po vytiahnuti gold bankovej karty...staci aj Cdur  Na zdravie!
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #6029 kedy: 24. Júl , 2016, 22:42:50 »

absencia publika, aj obchod je dobry  ha ha ha

mna v obchode najlepsie registruju hned po vytiahnuti gold bankovej karty...staci aj Cdur  Na zdravie!

to je pravda :D aj ku mne su daki milsi ked som zacal platit struny dinerskou :D
Zaznamenané
Strán: 1 ... 400 401 [402] 403 404 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.