Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 10:51:48
Strán: 1 ... 409 410 [411] 412 413 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831714 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6150 kedy: 25. Február , 2017, 11:28:43 »

jedine co je na tom drahe je ze to je stare.. kebyze kupujem hentaku starinu tak chcem aby to bol vyhraty nastroj, kludne omlateny a mam pici ci to ma povodne mechaniky alebo ci kondik oranzovy mal byt zeleny a nie ze tam visia este cenovky povodne  To co bolo? červená-von

Cisto z financneho hladiska mas takto aspon istu investiciu. Toto si skratka nekupi aktivny hrac.

A inak na margo "vyhraneho" nastroja - mal som dva taketo v podobnom stave a nehrali o nic horsie ako tie "vyhrane". To, ze gitara hranim ziskava na zvuku, je cisty mytus. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6151 kedy: 25. Február , 2017, 12:10:24 »

...Toto si skratka nekupi aktivny hrac. ...

.... To, ze gitara hranim ziskava na zvuku, je cisty mytus. :)

aktivny hrac to mozno rozoznava inac  Žmurk Ja som čert.. ja ked som aktivne hraval, tak som veru rozoznal, ci mi gitara lezala par mesiacov v kufri alebo ci bola aktivne hrana niekolko mesiacov opreta  stale na stojane. nehovorim, ze to boli zasadne zvukove rozdiely, ale jednoducho to na nastroji fakt poznat ...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6152 kedy: 25. Február , 2017, 14:31:05 »

mal som dve robene gitary kazda casom zacala hrat inak a placebo to nebolo..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6153 kedy: 25. Február , 2017, 21:25:02 »

aktivny hrac to mozno rozoznava inac  Žmurk Ja som čert.. ja ked som aktivne hraval, tak som veru rozoznal, ci mi gitara lezala par mesiacov v kufri alebo ci bola aktivne hrana niekolko mesiacov opreta  stale na stojane. nehovorim, ze to boli zasadne zvukove rozdiely, ale jednoducho to na nastroji fakt poznat ...

Ovela viac zavazia rozdiely v samotnych nastrojoch ako "ohranost". Mal som prakticky nehrany 72 Custom podobny ako tento cierny, na ktorom sa vyse 30 rokov vobec nehralo a predtym len obcas doma a ten napriklad nasucho rezonoval viac ako mnohe ohrane. Nablind by som ho uprednostnil pred mnohymi inymi.

Podla mna ovela vacsi vplyv ma nastavenie nastroja a ake su na nom struny, ako ci sa na nom hralo vela alebo vobec.
« Posledná zmena: 25. Február , 2017, 21:25:28 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6154 kedy: 26. Február , 2017, 12:22:24 »

hral som na gitarach co nasucho rezonovali ako sialene a ked som to zapojil znelo to jak ta gitara z tondachu vo vedlajsej teme  Zdravíčko
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6155 kedy: 26. Február , 2017, 12:49:42 »

s tymto uplne suhlasim. Osobne preferujem aby gitara hrala skvelo cez Amp. Tiez som mal Gibsony co rezonovali...a cez amp epifoon a opacne
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6156 kedy: 26. Február , 2017, 16:19:25 »

Ja tam casto pocujem/citim dost podobnost, vo zvuku nasucho vs cez amp. Este som napr. nemal Les Paul s vahou nad cca 4,7 kila, ktory by hral zosilene ozaj fajn (pre mna subjektivne) a zaroven by nasucho aj pekne rezonoval. Vacsinou napriklad tie tazsie zneju nasucho ticho a mrtvo a zosilene v podstate tiez, bez stredov, tak nejak vypreparovane a ako keby nechceli ist "za rukou". A prave tym nepomoze, ani ked na ne niekto hra 40 rokov kazdy den. :)
« Posledná zmena: 26. Február , 2017, 16:25:02 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6157 kedy: 26. Február , 2017, 16:22:35 »

hral som na gitarach co nasucho rezonovali ako sialene a ked som to zapojil znelo to jak ta gitara z tondachu vo vedlajsej teme  Zdravíčko

Ale ten nehrany 72 Custom hral aj cez amp lepsie ako mnohe ohrane z tych rokov, ked uz teda mam byt presny. :)

Skratka z mojich skusenosti so starymi gitarami nevidim priamu korelaciu a vztah, ze ohrana = bude hrat aicky "lepsie" alebo nejako vynimocne. Skratka casto moze, ale aj obcas nemusi. :)
« Posledná zmena: 26. Február , 2017, 16:23:14 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6158 kedy: 26. Február , 2017, 18:42:01 »

na ohranej sa vela hralo, asi vedeli preco. a na neohranej sa nehralo, ktovie preco  Ja som čert..
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6159 kedy: 26. Február , 2017, 19:36:28 »

Neviem porovnavat, ale rozmyslam, ze z akeho fyzikalneho dovodu by hranie na gitare malo casom menit vlastnosti gitary...a ked hej, tak preco k lepsiemu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6160 kedy: 25. Marec , 2017, 19:02:07 »

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6161 kedy: 26. Máj , 2017, 18:17:03 »

Asi najskaredsi Gibson, aky som kedy videl :D

Nova limitovana edicia.

http://www.mixdownmag.com.au/gibson-release-custom-modern-double-cut-standard
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6162 kedy: 26. Máj , 2017, 18:40:27 »

 Nechajte ma vydýchať nepodarene okopcene PRS :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6163 kedy: 26. Máj , 2017, 20:13:54 »

podla mna by to bola pekna gitara, keby aj hlava k tomu tvaru tela sedela.
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6164 kedy: 27. Máj , 2017, 11:56:40 »

Mas pravdu, mne sa ktomu tvaru ale nehodil ani ten goldtop keby to malo inu hlavu uz by to bolo asi PRS potom :D
Zaznamenané
Strán: 1 ... 409 410 [411] 412 413 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.