Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:04:07
Strán: 1 ... 427 428 [429] 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830630 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #6420 kedy: 04. Marec , 2020, 09:33:27 »

dík
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #6421 kedy: 04. Marec , 2020, 13:50:17 »

Nestem mudrovat ale skor si myslim ze staci len zosteluvat gitaru. Za 14 rokov co som drzal vselico som nikdy necitil potrebu poslat svoje gitary na plek. Za to smatlavo nastavenych gitar za tisice som drzal pozehnane, paradox ze aj od skusenych hracov  Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať . Nehovoriac o katastrofalne nenastavenych gitarach v obchodoch.

Otaj odporucam najprv spravne nastavit az potom vygrcat dve kila za nieco co sa dojebe pri prvej vymene strun ak si to rozhasis
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6422 kedy: 04. Marec , 2020, 14:29:53 »

Inak co som kecal s ludmi z auparku aj oni vedia poslat gitaru na plek machine. to len k tomu muzikeru Žmurk
s tym plekom je to prdel v tom ze je sice pekne ze ti komp vyhodi ze kde su vyssie a kde nizsie prazce vylezene ale realne to potrebuje stale cloveka co spravi ten zasah, dorovna a premeria ci spravil dobre. Cize je to len orientacna schema.

Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #6423 kedy: 04. Marec , 2020, 17:26:17 »

Muziker je v pohodicke, tam sa to velmi pohlo, neni to jak v 2006, budme radi realne, ze ho tu mame, naozaj...

K tomu pleku, poslat tam gitaru s lukom a nedostelovanou vystuhou musi byt riadna prdel, ked sa ti to vrati.... Nechajte ma vydýchať (Aha, kukam ze steluju aj krk, tak potom v pohodicke  Na zdravie!)

Musim povedat ze trvam na svojom, nevidel som tak zoslahanu gitaru, ze by toto potrebovala okrem zakladneho setupu, ktory vsak bohuzial vela ludi nevie urobit. Resp fakt respekt pred niekym tuto na fore kto vie na jednom nastroji tak zoslahat prazce  Bavím sa skvele Zdravíčko

Btw 59 ekin za nastavenie krku a ladenie oktav lol, kto chcete za pajdu vam zrobim hocico stoptailove gibsonoidne, este Vam aj nalejem  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 04. Marec , 2020, 17:30:26 od kubog » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #6424 kedy: 04. Marec , 2020, 18:49:50 »

Suhlas...dobre nastavenie je alfa omega. Musim ale povedat ze som mal Gibson od manika po pleku a bolo to uplne top. Cize dobre zostelovana gitara s plekom (kde meni aj nultý prazec) je bomba
« Posledná zmena: 05. Marec , 2020, 10:29:01 od RobG » Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #6425 kedy: 05. Marec , 2020, 09:19:01 »

Jeden z mojich oblubenych basakov dava basu na plek pravidelne pred kazdym tour a prisaha na ultimatnost toho nastavenia. Moj nazor je ten, ze pre nas beznych smrtelnikov to asi nema vyznam, ale ked niekto rocne odohra 80 a viac koncertov tak je to asi ina kava a aj tie prazce dostanu inak na frak...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #6426 kedy: 19. Október , 2020, 09:19:49 »

Nevie niekto, kde zohnat ten drotik co drzi kamene na ABR kobyle?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
GuitarSniffer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #6427 kedy: 19. Október , 2020, 09:30:18 »

Nevie niekto, kde zohnat ten drotik co drzi kamene na ABR kobyle?

Toto? https://www.crazyparts.de/bridges--tailpieces/abr-screws-saddles-acc-new/gibson-abr-1-wire-retainer.php
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #6428 kedy: 19. Október , 2020, 14:10:05 »


Ano presne to.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6429 kedy: 11. November , 2020, 18:55:24 »

Kopia 79 Customa, este aj so zlym logom a tvarom volute iba za 11k. Im uz fakt uplne preplo v Gibsone. Bavím sa skvele  ?§!.

https://reverb.com/item/36519093-2020-gibson-custom-adam-jones-signature-1979-les-paul-silverburst-aged-signed?utm_source=rev-ios-app&utm_medium=ios-share&utm_campaign=listing&utm_content=36519093
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
GuitarSniffer
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #6430 kedy: 11. November , 2020, 20:38:45 »


Pekne. Ten Les Paul s hlavou explorera si videl? :)
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6431 kedy: 11. November , 2020, 22:38:55 »

To co je to zrkadielko ?
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6432 kedy: 13. November , 2020, 11:51:19 »

A este im aj cast nakladu pokradli  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6433 kedy: 30. November , 2020, 21:00:29 »

... z inej temy:

...
Gibson zaciatkom 80-tych rokov vyrabal nejake modely aj z orechu, napriklad The Paul byvaval z orecha (nie vsetky verzie, robili ten model aj z mahagonu)....

Gibson THE Paul 1979, SG, Firebrand..boli orechove gitary. Vsetky hrali horsie ako magagonovy Les Paul. Pacil sa mi pocit z toho dreva, je to ako kamen, zvukovo take no kadejake pod dekou

Firebrand boli mahagonove a fajn znejuce. Ako pises, tie orechove The Paul su take nijake a dost huhlaky.

fakt ze uplnou nahodou som bol vcera u kamosa, ze si kupil nejaky Gibson. kukam 70tkovy kofor a vybral odtial The Paul v luxusnom nehranom stave. kamos ale ze to nie je The Paul, ale Firebrand - to bolo napisane aj na zvonceku. vsetko nachlp jak The Paul, ale celomahagonove telo, z troch rozne sirokych kusov zlepene, trojkusovy norlinacky mahagonovy krk, klasicky kazdy kus inac siroky, volute, siroka hlava so zvlastne prerdlzenymi rohmi, ako takymi usami, Schaller HW. a ebenovy hmatnik s gulickou aj na prvej polohe. logo na hlave akoby vypalene do dreva.

inac velmi pekne spravena gitara, pohodlna, povodne nizucke prazce, neuveritelny sustain. fakt zaujimavy nastroj za doslova par susnov...

som si googlil co to je to Firebrand. aspon podla obrazkov co som vygooglil, tak to Firebrand je len akoby taka zvlastna edicia, pod ktorou vyrabali aj SG, aj The Paul, aj este nejake dalsie cuda. teda aspon tak tomu chapem (?). nasiel som aj take fotky, ze tam bol na tom zvonceku napisane Firebrand - The Paul Deluxe
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6434 kedy: 01. December , 2020, 00:31:27 »

Presne ako pises - robili to aj v SG verzii. Na tele take bodky akoby to piekli a v hlave priamo v dreve logo vypalene. Robili to cca od konca 79 do asi 82/83. Tie prve do polky 80 mali este posledne T-Top snimace. A ano, ebenovy hmatnik a Nashville mostik. Kvazi zmrseny LP Custom v lacnej podobe. Bavím sa skvele Pokial sa tam daju 500k audio potaky, tak to slusne este ozije. Ozaj fajn gitary za svoju cenu, ovela lepsie ako tie orechove lacnejsie The Paul a The SG verzie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 427 428 [429] 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.