Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 22:42:34
Strán: 1 [2] 3 4 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830651 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 05. Marec , 2009, 12:00:55 »

Super info. Ani by som nepovedal ze hrava v standardnom ladeni na jedenastkach strunach :).

Tak treba na Les pauloch. Vtedy najlepsie vyzneju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 05. Marec , 2009, 12:03:21 »

Ja viem, aj Zakk Wylde si osobne vyberá Marshally, na ktoré hrá na svojich show ... papier znesie všetko a reklama ešte viacej, v reále má dve obľúbené staré JCM800 vzadu za pódiom v racku.

Podobne aj Slash a jeho Gibsony LP, tiež si na nich zahrá, a sú to nepochybne vynikajúce gitary, spomedzi ktorých si vyberá ... ale ten kus, o ktorom s Progim hovoríme, je jedinečný.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #17 kedy: 05. Marec , 2009, 12:04:06 »

Moja obľúbenaá gitara je GIBSON LP 1988. šiel som po ňom tak trochu aj podľa vzoru Mr. Slasha. Pátral som po nej pekne dlho....Tieto gitary nemajú taký pekný top, ako 70 te roky, alebo novšie LPčka, lebo javorový top je z 3 kusov, ale zvukovo....na rockovú muziku je to neskutočné..hrá tak husto, ako čo si vspomínam na svoj LP CUSTOM z konca 90 tich rokov... Na zdravie! Na zdravie!


* LesPaul1988.jpg (84.08 KB, 800x600 - prehliadnuté 969 krát.)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 05. Marec , 2009, 12:05:03 »

Tak treba na Les pauloch. Vtedy najlepsie vyzneju.
Jedenástka na LP nie je nič extra hrubé, LP má krátku menzúru, ja mám trebárs desiny na superstrate s dlhou menzúrou a nepríde mi to nejak extra tuhé.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 05. Marec , 2009, 12:05:46 »

...... ale ten kus, o ktorom s Progim hovoríme, je jedinečný.

vsak daj fotku jedinecneho kusu. ako som pisal, takmer na kazdom live vidno SLasha s inym jedinecnym kusom LP...  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 05. Marec , 2009, 12:07:36 »

Moja obľúbenaá gitara je GIBSON LP 1988. šiel som po ňom tak trochu aj podľa vzoru Mr. Slasha. Pátral som po nej pekne dlho....Tieto gitary nemajú taký pekný top, ako 70 te roky, alebo novšie LPčka, lebo javorový top je z 3 kusov, ale zvukovo....na rockovú muziku je to neskutočné..hrá tak husto, ako čo si vspomínam na svoj LP CUSTOM z konca 90 tich rokov... Na zdravie! Na zdravie!

Praveze 70te roky mali spravidla najskaredsie topy. Trojkuse topy zacali uz koncom roku 69 a skoncili koncom 80tych rokov. Videl som mnoho Les Paulov zo 70tych rokov aj s 5 kusymi topmi. Popiskujem si

LP Standard 88 je v podstate rovnaky konstrukcne ako nove sucasne. Cize kratky spoj krku, ementalove diery na znizenie hmotnosti. Krk jeden kus. Ono je to cele take tazko odhadnutelne, ja mam 78 LP Pro s javorovym krkom z 3 kusov a ebenovym hmatnikom a s P90 a zneje velmi hutno, hoci nasucho pekne cinka a hra pomaly ako mix LP a Tele.
« Posledná zmena: 05. Marec , 2009, 12:08:01 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 05. Marec , 2009, 12:07:44 »

vsak daj fotku jedinecneho kusu. ako som pisal, takmer na kazdom live vidno SLasha s inym jedinecnym kusom LP...  Žmurk
Nie som teraz v štúdiu, tam mám zbierku Muzikusov a kdesi by som tú fotku tuším vyhrabal ... ale Progi má pravdu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 05. Marec , 2009, 12:08:12 »

Jedenástka na LP nie je nič extra hrubé, LP má krátku menzúru, ja mám trebárs desiny na superstrate s dlhou menzúrou a nepríde mi to nejak extra tuhé.

Progac nevytahuje struny a ked ta iba o nedotiahnuty polton, to sa mu potom mudruje. inak ze kratka menzura vyrazne pomaha pohodliu... pouzivam rovnake struny na dlhej, aj kratkej a nemam pocit, ze by na kratkej bola tuhost strun vyznamne nizsia, skorej ani nie...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 05. Marec , 2009, 12:09:46 »

pouzivam rovnake struny na dlhej, aj kratkej a nemam pocit, ze by na kratkej bola tuhost strun vyznamne nizsia, skorej ani nie...

Skor zalezi na nastaveni. Zvys si na LP strunnik napr.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 05. Marec , 2009, 12:10:24 »

Nie som teraz v štúdiu, tam mám zbierku Muzikusov a kdesi by som tú fotku tuším vyhrabal ... ale Progi má pravdu.

netvrdim, ze taku gitaru nema alebo ze na takej nehrava... ale pises to tu tak, ako keby vsetko bol ojeb a predovsetkym to, ze Slash hra predovsetkym a najma a hlavne na Gibson LP
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 05. Marec , 2009, 12:10:53 »

Skor zalezi na nastaveni. Zvys si na LP strunnik napr.

mam ho aktualne uplne vysoko...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 05. Marec , 2009, 12:11:09 »

Progac nevytahuje struny a ked ta iba o nedotiahnuty polton, to sa mu potom mudruje. inak ze kratka menzura vyrazne pomaha pohodliu... pouzivam rovnake struny na dlhej, aj kratkej a nemam pocit, ze by na kratkej bola tuhost strun vyznamne nizsia, skorej ani nie...
Ja na desinách s štandardným ladením ťahám občas aj o tri poltóny a nemám problém ... je to o zvyku. A ver mi, že rozdiel medzi menzúrami v ťahu je. Závisí ale, ako máš tú gitaru nastavenú. Ak je ten dohmat centimeter nad hmatníkom, tak aj osmičky sú dosť  :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 05. Marec , 2009, 12:11:43 »

mam ho aktualne uplne vysoko...
Struník alebo dohmat?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 05. Marec , 2009, 12:12:44 »

netvrdim, ze taku gitaru nema alebo ze na takej nehrava

Mal na nej dlho logo Gibson. Farebne to bol taky vyblednuty sunburst, dost casto som ju s nim videl, co si pamatam aj na koncertoch. Ale to je jedno konieckoncov.  
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 05. Marec , 2009, 12:13:31 »

Jedenástka na LP nie je nič extra hrubé, LP má krátku menzúru, ja mám trebárs desiny na superstrate s dlhou menzúrou a nepríde mi to nejak extra tuhé.

Co je to dlha menzura? 25.5"?
Hravam na desinach na 27" menzure a to je este celkom ok, ale jedenastky by som ta uz nedaval ...

Aku menzuru vlastne maju LP?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.