Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 06:39:00
Strán: 1 ... 398 399 [400] 401 402 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830671 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5985 kedy: 30. Jún , 2016, 15:04:15 »

U mna ked Standardy, tak jednoznacne 2013 a novsie Custom Shop reedicie, to su podla mna naj gitary, ake Gibson robi minimalne od konca 60s/zaciatku 70s. Aj ked vzdy ma najviac bavi 70-74 Custom. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5986 kedy: 30. Jún , 2016, 16:15:37 »

Tak iste, to uz ma kazdy svoj idealny zvuk v hlave. :) Ja mam etalon zvuk 70s a k tomu prislusne ampy a slabe dynamicke snimace (T-Topy boli paradoxne v priemere este o chlp slabsie ako starsie PAFka). Ty si na 80s a neskor a celkovo nadupanejsi zvuk.

Skus inak CS od roku 2013 s Custombuckermi a budes velmi milo prekvapeny - naj snimace ake Gibson urobil poslednych 30 rokov.  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #5987 kedy: 01. Júl , 2016, 09:29:53 »

U mna ked Standardy, tak jednoznacne 2013 a novsie Custom Shop reedicie, to su podla mna naj gitary, ake Gibson robi minimalne od konca 60s/zaciatku 70s. Aj ked vzdy ma najviac bavi 70-74 Custom. Bavím sa skvele

Suhlasim ze CS Gibsony ale aj CS Fendre su coraz lepsie zvukom a kvalitou. Ties mam rad ked LP bez dier vazi tak, ako bezny strat teda okolo 3,5kg. Mne osobne vyhovuju CS gitary viacej, ako stare vintage nastroje.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 01. Júl , 2016, 09:31:39 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #5988 kedy: 01. Júl , 2016, 09:34:02 »

Skus inak CS od roku 2013 s Custombuckermi a budes velmi milo prekvapeny - naj snimace ake Gibson urobil poslednych 30 rokov.  Na zdravie!

Inak taka malickost, ale aj volume + tone funguju super, normalne mam skusenost ze tone potak je bud naplno, alebo to nehra dobre, pri tomto les paule je v celej drahe pouzitelny.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5989 kedy: 01. Júl , 2016, 10:33:00 »

Inak taka malickost, ale aj volume + tone funguju super, normalne mam skusenost ze tone potak je bud naplno, alebo to nehra dobre, pri tomto les paule je v celej drahe pouzitelny.

To hej, konecne im to doslo a znovu od roku 73 zacali zas davat audio taper potaky. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5990 kedy: 01. Júl , 2016, 10:34:24 »

Mne osobne vyhovuju CS gitary viacej, ako stare vintage nastroje.  Na zdravie!

A na kolkych 50s a 60s vintage Gibsonoch si hral? Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #5991 kedy: 01. Júl , 2016, 11:14:57 »

A na kolkych 50s a 60s vintage Gibsonoch si hral? Beeee

Tak za Gibsony si ma dostal, hral som len na vintage Fenderoch lebo tie vzdy uprednostnim pred Gibsonom  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #5992 kedy: 05. Júl , 2016, 10:15:23 »

V ramci virtualneho navratu do cias metallici som si zadovazil 1997 Gibson Explorer. musim povedat, je je to najpohodlnejsia gitara co mam, paradny krk a vdaka telu obrovsky zvuk...metaaal  Na zdravie!..chvilu sa pohram a potom si chystajte bubaky ;-)


* explorer97.1.JPG (105.15 KB, 640x480 - prehliadnuté 172 krát.)

* explorer97.2.JPG (65.61 KB, 640x480 - prehliadnuté 162 krát.)
« Posledná zmena: 05. Júl , 2016, 10:16:32 od RobG » Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #5993 kedy: 05. Júl , 2016, 11:21:20 »

tie obycajne flying a explorer su super gitary za malo penazi :)
Zaznamenané
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #5994 kedy: 20. Júl , 2016, 12:30:26 »

Ahojte gitarovy magovia,

velmi by som si chcel kupit nejaku poriadnu Les Paulu, ktora by mala drive, moji guitar heroes: John Norum, Pontus Norgren

prosim Vas co si myslite o Gibson Les Paul Custom 1999 ?

mam moznost kupit z celkom blizka a za fajn cenu, pretoze cez ebay sa bojim ale:
 
z nahravok na yt som mal pocit, ze to zneje tak zrnito, bez spodkov, tak tenko myslite si ze musim kupit nieco starsie ?

Cital som tu na fore nejake vecicky,

chcel by som gitaru co ma atack, hlbku, pekny sustain a hlavne nech spieva pri solach, mam strach ze to ta 1999 neda,

nejake ukazky ako by som chcel aby mi to znelo, viem ze ste tu manici, tak by ste mi nieco poradili. Dakujem Pekne

1:47 pekny prierazny hruby spevavy ton

2:36 neviem co to je ako to docielil, ale tak to mnauci pekne

spominana 1999 mam pocit ze to zneje tak tupsie a nevyraznejsie :/
Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #5995 kedy: 20. Júl , 2016, 12:36:34 »

mam 1999 custom a jeden biely predava gitarista z Hex.
+ pre mna: krasna gitara, black beauty, dobry krk, mam rad snimace 490/498, silne prazce, vyrovnany zvuk
- pre mna: eben je zvukovo ostry, vo zvuku je to prskanie ktore mne niekedy vadi, Standard je zvukovo farebnejsi, gitara je dost tazka, bojis sa to nosit kadetade aby si ju neobil, zvukovo vitazi nad nou moj lacny Faded Flying vo vsetkych + aj - bodoch, co som spomenul za 1/4 ceny

to co hladas nie je o rocniku ale o konstrukcii, mne custom vzdy niecim vadi zvukovo, aj ked je to najkrajsia gitara co sa da kupit. Videl som Norruma vela krat a ked hral live na ten custom, nikdy som mu nerozumel...ten custom shop standard bol uz lepsi no a najviac znel zo Stratom ako na poslednom tour a tiez s Flyingom
« Posledná zmena: 20. Júl , 2016, 12:40:54 od RobG » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5996 kedy: 20. Júl , 2016, 12:37:19 »

ja moc tychto videi napozeranych nemam, ale zrovna tohto typka som videl uz viacej razy a vzdy mam z tych jeho videi co sa tyka zvuku velmi zmiesane dojmy. nazor by som si podla nich nerobil rozhodne ziadny.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5997 kedy: 20. Júl , 2016, 12:37:36 »

Ahojte gitarovy magovia,

velmi by som si chcel kupit nejaku poriadnu Les Paulu, ktora by mala drive, moji guitar heroes: John Norum, Pontus Norgren

prosim Vas co si myslite o Gibson Les Paul Custom 1999 ?

mam moznost kupit z celkom blizka a za fajn cenu, pretoze cez ebay sa bojim ale:
 
z nahravok na yt som mal pocit, ze to zneje tak zrnito, bez spodkov, tak tenko myslite si ze musim kupit nieco starsie ?

Cital som tu na fore nejake vecicky,

chcel by som gitaru co ma atack, hlbku, pekny sustain a hlavne nech spieva pri solach, mam strach ze to ta 1999 neda,

nejake ukazky ako by som chcel aby mi to znelo, viem ze ste tu manici, tak by ste mi nieco poradili. Dakujem Pekne

1:47 pekny prierazny hruby spevavy ton

2:36 neviem co to je ako to docielil, ale tak to mnauci pekne

spominana 1999 mam pocit ze to zneje tak tupsie a nevyraznejsie :/

Gibson ma tu vyhodu (pre niekoho nevyhodu), ze co dohno nalozis, tak bude hrat. Ak ho budes hladkat s 9tkami strunami, tak bude zniet napicu. Ak mu nalozis 11tky, fullstack a poriadnu hru, tak aj tak bude hrat.

To, co tu pises a pozadujes je hlavne hracmi a este viac aparatmi. Aj ked Gibson je rocnik od rocnika iny, aj napriek tomu plati, co som napisal.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5998 kedy: 20. Júl , 2016, 12:57:31 »

John Norum, Pontus Norgren

prosim Vas co si myslite o Gibson Les Paul Custom 1999 ?

chcel by som gitaru co ma atack, hlbku, pekny sustain a hlavne nech spieva pri solach, mam strach ze to ta 1999 neda,


Ukazky z youtube hrane roznymi ludmi na roznych aparatoch maju ozaj malu vypovedaciu hodnotu, tie tu ani nemusis posielat. :)

V prvom rade napis, aky mas rozpocet, resp. hornu hranicu.

99 Custom moze byt uplne ok, bude to vcelku vsestranna gitara, tazko dopredu predvidat, kedze v podstate kazdy Gibson hra trosku inac a kazdy sa da nastavit tak, aby hral viacmenej ako chces.

Ja osobne by som Ti odporucil bud si splasit 68 reediciu Customov (tam ta cena ale pojde k 3 tisic) alebo v klude vezmi aj nejaky starsi, ked uz chces hrat tiez starsi hardrock.

Tazko sa to takto zbrucha striela, kedze inac hraju kusy zo zaciatku 70tych rokov, inac z konca 70s, inak 80s kusy a potom zas inac sucasne.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #5999 kedy: 21. Júl , 2016, 11:49:58 »

no praveze hornu hranicu nemam a peniaze taktiez nie  Bavím sa skvele Neviem ale ratam ze 1500-3000 a nemusi to by zasa custom, ak standard by hral ze paradne, tam by som mozno usetril nejake :)

ale ltd deluxe ec1000 mi nesplna poziadavky ani na domace hranie, lebo to asi isto v sebe nema, ani ked vyhodim tie emg, potrebujem plny dreveny sound uderny a spievavy, ale zasa vobec niesom na ten zrnity sound co niektore LP dokazu zo seba dostat
tak budem asi hladat dovtedy, kym si nenasetrim, alebo najdem nieco a zoberiem uver,
nerozumiem tomu ze dnes sa nevyrobi poriadna dobre znejuca gitara, ze by som potreboval 6000ecky na oreginal   ?§!.
Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
Strán: 1 ... 398 399 [400] 401 402 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.