Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 01:56:01
Strán: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830661 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6030 kedy: 26. Júl , 2016, 14:12:12 »

Ahojte gitarovy magovia,

velmi by som si chcel kupit nejaku poriadnu Les Paulu, ktora by mala drive, moji guitar heroes: John Norum, Pontus Norgren

prosim Vas co si myslite o Gibson Les Paul Custom 1999 ?

mam moznost kupit z celkom blizka a za fajn cenu, pretoze cez ebay sa bojim ale:
 
z nahravok na yt som mal pocit, ze to zneje tak zrnito, bez spodkov, tak tenko myslite si ze musim kupit nieco starsie ?

Cital som tu na fore nejake vecicky,

chcel by som gitaru co ma atack, hlbku, pekny sustain a hlavne nech spieva pri solach, mam strach ze to ta 1999 neda,

nejake ukazky ako by som chcel aby mi to znelo, viem ze ste tu manici, tak by ste mi nieco poradili. Dakujem Pekne

Prosto si musis tu konkretnu gitaru chytit do ruky a riadne poskusat. U Vintage gitary je vacsia pravdepodobnost, ze bude dobre hrat, nie je to vsak samozrejmost.

Plati aj to, ze ak kupis Gibson z druhej ruky, ten si bude drzat cenu a neprerobis.

Pozri, napriklad v tomto videu mas a/a porovnanie gitary Vintage a Gibson s rovnakymi snimacmi na osemkilo. Zvuk je nic moc nahraty, ale budes mat aspon predstavu gitary za 300 eur a gitary za 2000 eur. Mne sa na tej nahravke ten Vintage paci viac.  Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 26. Júl , 2016, 14:12:34 od crespi » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #6031 kedy: 26. Júl , 2016, 14:44:01 »

Pozri, napriklad v tomto videu mas a/a porovnanie gitary Vintage a Gibson s rovnakymi snimacmi na osemkilo. Zvuk je nic moc nahraty, ale budes mat aspon predstavu gitary za 300 eur a gitary za 2000 eur. Mne sa na tej nahravke ten Vintage paci viac.  Bavím sa skvele

Tak zasa jedna vec je nahravka a druha pocit z hry. Mal som moznost porovnat 2 rozne Vintage vs LP Studio, a predovsetkym reakcia na dynamiku hry bola u Gibsonu niekde inde.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6032 kedy: 26. Júl , 2016, 14:51:09 »

Tak zasa jedna vec je nahravka a druha pocit z hry. Mal som moznost porovnat 2 rozne Vintage vs LP Studio, a predovsetkym reakcia na dynamiku hry bola u Gibsonu niekde inde.
Toto tvrdim a budem tvrdit vzdy. Medzi lacnou a drahou gitarou je najvacsi rozdiel v komforte, zriadeniu a v materialoch. Ale jak hovori Henry - gitara hra tak dobre, ako dobre sa ti na nej hra!  Som frajer

 Na zdravie!
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6033 kedy: 26. Júl , 2016, 15:04:39 »

Vsetko samozrejme plati, az na to ze tam bol Vintage so snimacmi 57.  Žmurk

Gwynnbleid Stefky ale pisal, ze hlada zvuk, aky maju jeho guitar heroes, nepisal o komforte hrania.

Mozno by sa mu na LP z roku 1959 nehralo pohodlne. Bavím sa skvele

Ja mam napr. Harley Benton LP a je to jedna z najpohodlnejsich gitar, na aku som kedy hral.

« Posledná zmena: 26. Júl , 2016, 16:33:18 od crespi » Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #6034 kedy: 26. Júl , 2016, 16:04:52 »

Vsetko samozrejme plati, az na to ze tam bol Vintage so snimacmi 57.  Žmurk

Gwynnbleid ale pisal, ze hlada zvuk, aky maju jeho guitar heroes, nepisal o komforte hrania.

Mozno by sa mu na LP z roku 1959 nehralo pohodlne. Bavím sa skvele

Ja mam napr. Harley Benton LP a je to jedna z najpohodlnejsich gitar, na aku som kedy hral.


  what co som ja pisal? :D ja nic nehladam :D tu The Beast som sem hodil for fun
. To bolo na margo toho zevraj gibson za dva litre hra o nicom, tak som hodil video  gitarkou za par sto litrov
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #6035 kedy: 26. Júl , 2016, 16:31:20 »

 No hanbím sa.. No hanbím sa..
  what co som ja pisal? :D ja nic nehladam :D tu The Beast som sem hodil for fun
. To bolo na margo toho zevraj gibson za dva litre hra o nicom, tak som hodil video  gitarkou za par sto litrov

Mea culpa, stefky to pisal...
Zaznamenané
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6036 kedy: 27. Júl , 2016, 16:19:52 »

a zistil by som ja vobec taky amater, ze ktora gitarka hraje a ktora nie ?

ked som v zivote este nedrzal taku gitarku ? (co tu spominate ten atak a rychlost reakcie)

a je niekde popisane, ze ake su rozdiely v les paulach custom vo zvukoch v rozlicnych obdobiach ?

tu velmi moc toho nieje v obchodoch na skusanie a porovnanie  Smútim som z toho  Smútim
« Posledná zmena: 27. Júl , 2016, 16:38:41 od stefky » Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #6037 kedy: 27. Júl , 2016, 16:50:28 »

a zistil by som ja vobec taky amater, ze ktora gitarka hraje a ktora nie ?

ked som v zivote este nedrzal taku gitarku ? (co tu spominate ten atak a rychlost reakcie)

a je niekde popisane, ze ake su rozdiely v les paulach custom vo zvukoch v rozlicnych obdobiach ?

tu velmi moc toho nieje v obchodoch na skusanie a porovnanie  Smútim som z toho  Smútim

neviem ako chces popisat take zvukove nuansy a dat do zoznamu. neviem preco mam trosku pocit, ze hlavne chces mat drahu gitaru s logom gibson :D len tak pre srandu kukni tohto tipka on riesi stare tokaie a hra to podla mna luxusne :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6038 kedy: 27. Júl , 2016, 19:31:00 »

a zistil by som ja vobec taky amater, ze ktora gitarka hraje a ktora nie ?

ked som v zivote este nedrzal taku gitarku ? (co tu spominate ten atak a rychlost reakcie)

a je niekde popisane, ze ake su rozdiely v les paulach custom vo zvukoch v rozlicnych obdobiach ?

...

to su skusensoti, ktore naberies tak, ze jednoducho budes nejaku dobu na par dobrych / zlych / lacnych / drahych / original / neoriginal ... Les Pauloch hravat a takymto nejakym sposobom si napocuvas, o com take Les Pauly zhruba maju byt a dokazes sa oruientovat nasledne aj v nuansach. a ked sa budes trosku orientovat v tych nuansach, tak budes mat aj ovela konkretnejsiu predstavu, aky Les Paul asi hladas. mozno zistiss, ze Customy sa Ti sice hovadsky pacia, ale zvukovo Ti vyhovuju najmenej alebo mozno zistis nieco uplne ine...

ak si precitac celu tuto nekonecnu temu od zaciatku, sice tam bude 90% balastu, ale v tom zvysku su odpovede na Tvoje otazky opakovane...

...
tu velmi moc toho nieje v obchodoch na skusanie a porovnanie  Smútim ...

akoze si predstavujes obchod, kde by mali par kusov z roznych rocnikov Customov ?  Popiskujem si a zeby ich tam predaval rovno Phil X ?  Ja som čert..
« Posledná zmena: 27. Júl , 2016, 19:42:31 od rastis » Zaznamenané
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6039 kedy: 27. Júl , 2016, 20:42:05 »

neviem ako chces popisat take zvukove nuansy a dat do zoznamu. neviem preco mam trosku pocit, ze hlavne chces mat drahu gitaru s logom gibson :D


jasne ze hej, lebo nic lepsie som este nepocul  :D ale je to tazke, lebo iny hrac, iny aparat, ine efekty,

napr 3:20 potrebujem taky pekny dreveny plny cisty sound spievavy konkretny co pocut  :D

ale vidis

 

jasan typka poznam, skoda ze ne osobne jj masaker gitarky ma ale neviem ako by zneli keby ich prikapce do stavy  :D

Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6040 kedy: 27. Júl , 2016, 20:56:52 »

to su skusensoti, ktore naberies tak, ze jednoducho budes nejaku dobu na par dobrych / zlych / lacnych / drahych / original / neoriginal ... Les Pauloch hravat a takymto nejakym sposobom si napocuvas, o com take Les Pauly zhruba maju byt a dokazes sa oruientovat nasledne aj v nuansach. a ked sa budes trosku orientovat v tych nuansach, tak budes mat aj ovela konkretnejsiu predstavu, aky Les Paul asi hladas. mozno zistiss, ze Customy sa Ti sice hovadsky pacia, ale zvukovo Ti vyhovuju najmenej alebo mozno zistis nieco uplne ine...


kua to ani so zenskymi neni take tazke keby som si chcel posahat vsetky ako s gitarami  Bavím sa skvele

ak si precitac celu tuto nekonecnu temu od zaciatku, sice tam bude 90% balastu, ale v tom zvysku su odpovede na Tvoje otazky opakovane...

uz som cca 90 stran precital, prave tam vychvalujete '70s customy  Bavím sa skvele

dokazal by si urcit co to moze byt za rocnik ?  Beeee



akoze si predstavujes obchod, kde by mali par kusov z roznych rocnikov Customov ?  Popiskujem si a zeby ich tam predaval rovno Phil X  Ja som čert..

ja by som radsej mal takych kamosov ako je Norum, Norgren, Howie Simon, by som mohol nasavat s nimi a este by som sa nieco aj priucil  Na zdravie!
Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6041 kedy: 27. Júl , 2016, 21:27:22 »

ten LP na poslednom videu vyzera ako bezny radovy Custom, nic specialne starsie rocnikove. ale ja tu nie som za odbornika cez rocniky Customov :)
Zaznamenané
stefky
nováčik
*
Príspevkov: 17


I love swedish melodic hard rock


« Odpoveď #6042 kedy: 28. Júl , 2016, 08:15:05 »

ale nie diky chalosi istotne mi to nieco dalo aspon ten kratucky pokec rokec, proste milujem ho

Zaznamenané

guitar heroes: Pontus Norgren, John Norum, Howie SImon, Fredrik Akesson,
nestor
nováčik
*
Príspevkov: 44


« Odpoveď #6043 kedy: 01. August , 2016, 08:15:03 »

Caute,
chcel by som si zadovazit les paul standard. pokukujem po tejto. co si myslite?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/1990-gibson-les-paul-standard-sunburst/499332464-74-1118
Zaznamenané
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #6044 kedy: 01. August , 2016, 08:57:24 »

Caute,
chcel by som si zadovazit les paul standard. pokukujem po tejto. co si myslite?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/1990-gibson-les-paul-standard-sunburst/499332464-74-1118
Tu mas nieco a nemusis sa otravovat ebayom https://hudba.bazos.sk/inzerat/63755237/predam-gibson.php
Zaznamenané
Strán: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.