Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:36:50
Strán: 1 ... 410 411 [412] 413 414 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830654 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6165 kedy: 27. Máj , 2017, 12:14:38 »

Aj vacsie hrozy robia, vid.:

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6166 kedy: 27. Máj , 2017, 13:12:24 »

poplar body, maple neck... uplne v duchu filozofie firmy :)

ale zase preco nie, mne ten model dava zmysel. pankacska gitara, z tohto pohladu vyzera po kazdej stranke dobre.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6167 kedy: 27. Máj , 2017, 13:20:51 »

Tak ano, u nich uz ozaj neprekvapi nic. Bavím sa skvele

Si vezmi, ze momentalne mali pozastavenu vyrobu CS, lebo to prestelili s cenami a poctom vyrobenych kusov a z tych predrazenych True Historic s NASA approved tvarmi ramcekov na snimace su u dealerov leziaky. Teraz uz budu mat zas jednotnu liniu CS reedicii s True historic specs, ale uz zas za normalnejsie ceny. Proste kazdy rok skusaju nejake podivnosti. A k tomu uz nedavaju mimo malo kusov CS na nic eben, ale recyklovany papier richlite. Bavím sa skvele

Tu su inak 2017 novinky.
http://www.gibson.com/Products/Electric-Guitars.aspx?ModelYear=2017

« Posledná zmena: 27. Máj , 2017, 13:21:43 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6168 kedy: 27. Máj , 2017, 13:48:08 »

jedine, co sa mi tam realne paci je Les Paul Tribute a neni to len pre cenu  Ja som čert..
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6169 kedy: 27. Máj , 2017, 14:23:43 »

Lisovany papier??  Nezahrávaj sa To uz z akeho hnoja robia gitary? Prvy krat pocujem.. Este ze som stihol kupit ten tokai kedze uz nedovazaju do eu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6170 kedy: 27. Máj , 2017, 14:43:51 »

je spravne, aby nejaky nezmyselny megalomansky kolos chrlil hovadsku nadprodukciu, len aby udrzal v chode sam seba a planiroval kvoly tomu planetu ?  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6171 kedy: 27. Máj , 2017, 14:45:24 »

Lisovany papier??  Nezahrávaj sa To uz z akeho hnoja robia gitary? Prvy krat pocujem.. Este ze som stihol kupit ten tokai kedze uz nedovazaju do eu.

http://www.richlite.com/what-is-richlite/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6172 kedy: 27. Máj , 2017, 23:19:30 »

je spravne, aby nejaky nezmyselny megalomansky kolos chrlil hovadsku nadprodukciu, len aby udrzal v chode sam seba a planiroval kvoly tomu planetu ?  Žmurk
vpodstate mas pravdu ale to by sme sa mali pozret na ine veci ktore skodia podla mna odost viacej.. Ale to je tema na dlho.


Progy ten lisovany papier skusal si to? Aky je to rozdiel oproti rosewood?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6173 kedy: 27. Máj , 2017, 23:25:07 »

Progy ten lisovany papier skusal si to? Aky je to rozdiel oproti rosewood?

Ono to ma byt nahrada za nedostatkovy eben, nie rosewood. :)

Je to hladke a cierne, na pohlad to pripomina eben. Neskusal som ziadnu s tym, ake to ma zvukove vlastnosti fakt netusim. Vacsina ludi kvoli tomu prestava kupovat nove LP Customy alebo ES355 napr.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6174 kedy: 28. Máj , 2017, 09:51:22 »

... ale to by sme sa mali pozret na ine veci ktore skodia podla mna odost viacej.. Ale to je tema na dlho. ...


kludne z toho spravme temu a oddelme to  Neviem

co konkretne skodi viacej ako masivny vyrub pralesov ?

ked najdeme nieco, co skodi viacej, tak pride zase dalsi a poukaze na to, ze vsak dobre, "ale to by sme sa mali pozret na ine veci ktore skodia podla mna odost viacej" ... a sme v nekonecnej slucke vyhovoriek  Ja som čert..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6175 kedy: 28. Máj , 2017, 09:52:40 »

...Vacsina ludi kvoli tomu prestava kupovat nove LP Customy alebo ES355 napr.

co ale nemusi nutne suvisiet so zlymi zvukovymi vlastnostami. kludne moze ist len o blby pocit, sam by som tiez nechcel gitaru s takym hmatnikom  Popiskujem si
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6176 kedy: 28. Máj , 2017, 10:48:48 »

Kľudne to môžeme uzavriet tak že gitár je už dosť, kazdy nech sa uspokojí s jednou a už nemusia ďalej vyrabat ušetria planétu :D. Ale nepoznám moc gitaristov čo by sa uspokojili s jednou gitarou :D Ja som kúpil nedávno tokai.. a už zase pokukujem po ďalšej :D i keď momentálne som v situácii že je to dost nereálne ale slintať môžem :D .

Možno by sa mohol niekto vyjadriť kto to skúšal /ten lisovaný papier/, niekto sa určite nájde tu na fóre.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6177 kedy: 28. Máj , 2017, 11:07:50 »

mne nejde do hlavy ako je mozne ze ine znacky vyrabaju v azii kvanta gitar s ebenovym hmatnikom.
Niekde som cital ze napriklad ESP prifarbuje eben na cierno, ale stale je to eben.
Jackson pouziva na USA modeloch eben ktory nie je uplne cierny, oproti tomu aky eben pouzival pred 10 rokmi, ale nema problem vyrabat vsetky gitary s ebenom.
Neviem aku rocnu produkciu les paul customov a luboviek ma gibson custom shop, ale nerozumiem ci je to az taky problem na nich davat normalne hmatniky.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6178 kedy: 28. Máj , 2017, 12:08:51 »

Neviem aku rocnu produkciu les paul customov a luboviek ma gibson custom shop, ale nerozumiem ci je to az taky problem na nich davat normalne hmatniky.

Na celolubovky a na CS True Historic este eben stale davaju, aj ked co som si vsimol, obcas uz nie je zrovna dokonale cierny. Richlite je na radovych LP Customoch, ES355 atd. Co sa tyka dostupnosti ebenu, oni su nejako celkovo posrati po tom zasahu policie pred par rokmi kvoli akoze nelegalnemu dovozu dreva.

Tu je video k teme.



Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6179 kedy: 28. Máj , 2017, 14:26:42 »

Kľudne to môžeme uzavriet tak že gitár je už dosť, kazdy nech sa uspokojí s jednou a už nemusia ďalej vyrabat ušetria planétu :D. Ale nepoznám moc gitaristov čo by sa uspokojili s jednou gitarou :D Ja som kúpil nedávno tokai.. a už zase pokukujem po ďalšej :D i keď momentálne som v situácii že je to dost nereálne ale slintať môžem :D .

Možno by sa mohol niekto vyjadriť kto to skúšal /ten lisovaný papier/, niekto sa určite nájde tu na fóre.

Ja tu customu s richlite hmatnikom mam, no zial neviem porovnat s normalnym ebenovym, kedze nemam taku druhu.
Bolo by zaujimave pocut progiho hodnotenie, keby porovnaval nazivo.
No hra v pohode, vyhodou je, ze je bezudrzbovy ten hmatnik, staci ho utret vlhkou handrou a je skoro neznicitelny. Ale samozrejme, keby bola moznost vyberu, berem eben bez vahania  :)
Este sa v buducnosti obavam, ze ked bude raz treba menit prazce, ci to nebude u nas problem, neviem, ci nasi gitarari maju s tymto materialom dost skusenosti.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 410 411 [412] 413 414 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.