Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 16:35:10
Strán: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 830640 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6180 kedy: 28. Máj , 2017, 15:03:17 »

Ja tu customu s richlite hmatnikom mam......

Chcelo by to na porovnanie presne identicke gitary az na hmatnik pre porovnanie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6181 kedy: 28. Máj , 2017, 15:12:36 »

Chcelo by to na porovnanie presne identicke gitary az na hmatnik pre porovnanie

Take porovnanie bohuzial nie je realne. Ja inak v klude verim, ze zvukovo to moze byt to iste, pokial je to rovnako tvrde. Pocitovoby mi to vadilo, rovnako ako pisal Rasto. ☺️
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6182 kedy: 28. Máj , 2017, 15:57:44 »

Take porovnanie bohuzial nie je realne. Ja inak v klude verim, ze zvukovo to moze byt to iste, pokial je to rovnako tvrde. Pocitovoby mi to vadilo, rovnako ako pisal Rasto. ☺️

Teoreticky by to slo porovnat, daka 2010 rocnik by mala byt vysoko podobna tej mojej 2012, az na ten hmatnik.

Sranda je, ze ked som si ju vtedy objednal, tak mi najprv prisla rocnik 2010 s ebenom, len bola cela jemne doskrabana, ohrata, prasklinky mala na nultom prazci, zjavne bola v tom obchode 2 roky vystavena a skusana. Kedze som ju kupoval ako novu, tak som ju vratil a cakal dva mesiace na novu...uz s richlite hmatnikom, kedze vtedy uz eben nepouzivali. Doteraz neviem, ci som sa vtedy rozhodol spravne a ci by som sa teraz zachoval rovnako  Neviem
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6183 kedy: 28. Máj , 2017, 16:10:39 »

Hlavne je ze si spokojny celkovo s nastrojom. :-)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6184 kedy: 28. Máj , 2017, 16:33:15 »

Sranda je, ze ked som si ju vtedy objednal, tak mi najprv prisla rocnik 2010 s ebenom, len bola cela jemne doskrabana, ohrata, prasklinky mala na nultom prazci, zjavne bola v tom obchode 2 roky vystavena a skusana. Kedze som ju kupoval ako novu, tak som ju vratil a cakal dva mesiace na novu

Wow, ze si este mal trpezlivost...

Aky to bol obchod?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6185 kedy: 28. Máj , 2017, 17:44:53 »

Audiotek.cz to bol. No uplne bez reptania si poslali vlastneho kuriera pre nu a mne v USA objednali novu. Zjavne sa ten ohratej snazili zbavit a cakali na blbca, co nic nepovie....no henta fakt zazila hnusne zaobchadzanie skusajucimi zakaznikmi, mala aj prasknuty binding pri niektorych prazcoch, take jemne prasklinky, to ani neviem ako sa mohlo dakomu podarit spravit  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6186 kedy: 28. Máj , 2017, 18:25:16 »

no henta fakt zazila hnusne zaobchadzanie skusajucimi zakaznikmi, mala aj prasknuty binding pri niektorych prazcoch, take jemne prasklinky, to ani neviem ako sa mohlo dakomu podarit spravit  ?§!.

To sa nikomu nepodarilo, to sa obcas spravi, ked je gitara casto vystavena teplotnym sokom alebo proste vekom. Ale na akoze novej gitare z obchodu..., omg  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6187 kedy: 28. Máj , 2017, 19:13:58 »

mne nejde do hlavy ako je mozne ze ine znacky vyrabaju v azii kvanta gitar s ebenovym hmatnikom.
Niekde som cital ze napriklad ESP prifarbuje eben na cierno, ale stale je to eben.
Jackson pouziva na USA modeloch eben ktory nie je uplne cierny, oproti tomu aky eben pouzival pred 10 rokmi, ale nema problem vyrabat vsetky gitary s ebenom.
Neviem aku rocnu produkciu les paul customov a luboviek ma gibson custom shop, ale nerozumiem ci je to az taky problem na nich davat normalne hmatniky.

mozno tresknem uplne sprostos, ale ci sa na to nepozera, ze Gibson je strasny kolos so strasnym obratom (teda mysim, ze je) a z toho dovodu sa na nich cosi vztahuje, bezohladu na cojaviem ake logicke uvahy ...  Neviem alebo z inej strany, ze ak splnia nejake ekologicke tabulky, tak si mozu uplatnit cojaviem aku inu ulavu... len nahlas premyslam...

inak to porovnanie, ze aku maju produkciu a obrat napriklad ESP s dokopy vsetkymi znackami a aku Gibson s dokopy vsetkymi znackami, by bolo zaujimave... povedal by som, ze Gibson bude asi suverejne najvacsi...
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6188 kedy: 28. Máj , 2017, 20:19:24 »

mozno tresknem uplne sprostos, ale ci sa na to nepozera, ze Gibson je strasny kolos so strasnym obratom (teda mysim, ze je) a z toho dovodu sa na nich cosi vztahuje, bezohladu na cojaviem ake logicke uvahy ...  Neviem alebo z inej strany, ze ak splnia nejake ekologicke tabulky, tak si mozu uplatnit cojaviem aku inu ulavu... len nahlas premyslam...

inak to porovnanie, ze aku maju produkciu a obrat napriklad ESP s dokopy vsetkymi znackami a aku Gibson s dokopy vsetkymi znackami, by bolo zaujimave... povedal by som, ze Gibson bude asi suverejne najvacsi...

netusim, ale podla tejto logiky, fender bude asi suverenne najvacsia znacka - patri pod nu Gretsch, jackson, charvel, EVH - vsetko ponuka eben - a co ja viem ake ostatne znacky + robia audio techniku (PAcka), uspesne predavaju zosilovace - na rozdiel od gibsonu

ESP - patri pod nu aj Schecter a Takamine, tiez to je velka firma

V principe mi to je jedno, tych les paul customov je mrak ktore sa daju od ruky kupit, kto chce eben, nie je problem si ho najst. Gibson je cely zvlastny s tym ako miesaju modely, aky maju bordel na stranke, kazdy rok saskovanie so specifikaciami custom shop reedicii a cenami. Nutia dealerov objednavat velke mnozstvo gitar ak ich chcu oficialne predavat. Niekde som cital ze je na spici firiem s najhorsim prostredim pre zamestnacov v celych USA.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6189 kedy: 28. Máj , 2017, 20:22:37 »

Niekde som cital ze je na spici firiem s najhorsim prostredim pre zamestnacov v celych USA.

Ano, teraz navyse aj vysmarili dlhorocneho sefa CS, ktory im to aspon akotak drzal, tak to pojde este asi do vacsieho chaosu. Henry J. tomu dava no.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6190 kedy: 28. Máj , 2017, 20:31:43 »

Ano, teraz navyse aj vysmarili dlhorocneho sefa CS, ktory im to aspon akotak drzal, tak to pojde este asi do vacsieho chaosu. Henry J. tomu dava no.  Bavím sa skvele

Ten true historic bol asi krok mimo, predajcovia ich museli naskladnit vela ak ich chceli predavat, velmi na odbyt nesli, v tomto roku sa asi vracaju k povodnej koncepcii (ak vobec ?) za menej penazi a bum, predajcovia maju na sklade gitary ktore nikto nezaplati.
 V rovnakom momente krachuje v USA guitar center, "bezne" gitary sa predavaju zle, drahe gitary este celkom idu. Mladsie rocniky nemaju zaujem o hranie na hudobnych nastrojoch, v americkych skolach vraj upada tradicia skolskych kapiel, orchestrov atd.
 To su take informacie ktore som sem tam niekde zachytil, ale podstata je ta ze drahe gitary sa celkom predavaju (napr. wildwood guitars, themusiczoo, worldguitars, wildwestguitars tymto predajcom sa celkom dari) a nechapem kto da tazke peniaze za gibson s papierovym hmatnikom ak v tej cene moze mat PRS / suhr / fender CS / Gretsch master built / tom anderson ... 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6191 kedy: 28. Máj , 2017, 20:49:23 »

v tomto roku sa asi vracaju k povodnej koncepcii (ak vobec ?) za menej penazi a bum, predajcovia maju na sklade gitary ktore nikto nezaplati.

No oni vlastne tie TH specs ponechali a vyrazne znizili ceny nakoniec pre 2017. :) Takze vlastne ti, co preplatili tie TH sa pekne osrali. Bavím sa skvele
 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6192 kedy: 28. Máj , 2017, 21:27:34 »

No oni vlastne tie TH specs ponechali a vyrazne znizili ceny nakoniec pre 2017. :) Takze vlastne ti, co preplatili tie TH sa pekne osrali. Bavím sa skvele
 

no ved do dvoch rokov sa to zas zmeni a ti co sa osrali, vyrobia hype ako first year TH boli tie jedine spravne a "good wood year" atd. Ja som to prestal sledovat po tom co som kupil svoji (2014 spec) ale tie TH boli od tej co mam rozdielne iba v tych plastovych suciastkach a hide glue na tope ?

Ja sa pohravam s myslienkou - ak budem mat zvysne peniaze - si najst nejaky R9 s brazilskym palisandrom hmatnikom a na jeden - ten horsi - dat potom bigsby.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6193 kedy: 28. Máj , 2017, 21:56:08 »

ale tie TH boli od tej co mam rozdielne iba v tych plastovych suciastkach a hide glue na tope ?

Hej, plus zaobleny binding na hmatniku a trosku tensi finish, rucne lesteny, k tomu este spravnejsie oblejsie covery snimacov. Tot vsjo za par tisic USD. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Máj , 2017, 21:56:36 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6194 kedy: 29. Máj , 2017, 09:15:44 »

no a moji favority, dva standardy 1988 a 1989.

Tieto late 80s az early 90s LP su velmi fajn, opracovanim aj materialmi. Su uz ale skor na modernejsiu muziku, maju silnejsie snimace (tie late 80s dost specificke) cize je to aj otazka osobnych preferencii. Ja mam radsej starsie zvuky, cize u mna skor tie starsie alebo CS reedicie.

CS inak sa podla mna vyrazne postupne zlepsovali tak od 2006 dalej. 2014ka Goldtop R7 co som mal bol suverenne najlepsi "Standard" z tych, co mi presli rukou. Mal som aj 2011 R8 a tam bol prekvapivy rozdiel aj v chovani aj v opracovani oproti tej 2014. Verim tomu, ze tie True historic budu super (nemal som zatial v rukach, len citavam chvaly), len za tie peniaze je to proste absurdne. Najslabsi CS LP co som inak mal bol 68 Custom RI z roku 2002, to bolo presne opracovanim horsie ako tie 80s alebo 90s Standardy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.