Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. September , 2017, 22:10:21
Strán: 1 ... 412 413 [414] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 359467 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4277

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6195 kedy: 28. Máj , 2017, 20:22:37 »

Niekde som cital ze je na spici firiem s najhorsim prostredim pre zamestnacov v celych USA.

Ano, teraz navyse aj vysmarili dlhorocneho sefa CS, ktory im to aspon akotak drzal, tak to pojde este asi do vacsieho chaosu. Henry J. tomu dava no.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník
Príspevkov: 620

« Odpoveď #6196 kedy: 28. Máj , 2017, 20:31:43 »

Ano, teraz navyse aj vysmarili dlhorocneho sefa CS, ktory im to aspon akotak drzal, tak to pojde este asi do vacsieho chaosu. Henry J. tomu dava no.  Bavím sa skvele

Ten true historic bol asi krok mimo, predajcovia ich museli naskladnit vela ak ich chceli predavat, velmi na odbyt nesli, v tomto roku sa asi vracaju k povodnej koncepcii (ak vobec ?) za menej penazi a bum, predajcovia maju na sklade gitary ktore nikto nezaplati.
 V rovnakom momente krachuje v USA guitar center, "bezne" gitary sa predavaju zle, drahe gitary este celkom idu. Mladsie rocniky nemaju zaujem o hranie na hudobnych nastrojoch, v americkych skolach vraj upada tradicia skolskych kapiel, orchestrov atd.
 To su take informacie ktore som sem tam niekde zachytil, ale podstata je ta ze drahe gitary sa celkom predavaju (napr. wildwood guitars, themusiczoo, worldguitars, wildwestguitars tymto predajcom sa celkom dari) a nechapem kto da tazke peniaze za gibson s papierovym hmatnikom ak v tej cene moze mat PRS / suhr / fender CS / Gretsch master built / tom anderson ... 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6197 kedy: 28. Máj , 2017, 20:49:23 »

v tomto roku sa asi vracaju k povodnej koncepcii (ak vobec ?) za menej penazi a bum, predajcovia maju na sklade gitary ktore nikto nezaplati.

No oni vlastne tie TH specs ponechali a vyrazne znizili ceny nakoniec pre 2017. :) Takze vlastne ti, co preplatili tie TH sa pekne osrali. Bavím sa skvele

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Juraj_T
pravidelný návštevník

« Odpoveď #6198 kedy: 28. Máj , 2017, 21:27:34 »

No oni vlastne tie TH specs ponechali a vyrazne znizili ceny nakoniec pre 2017. :) Takze vlastne ti, co preplatili tie TH sa pekne osrali. Bavím sa skvele

no ved do dvoch rokov sa to zas zmeni a ti co sa osrali, vyrobia hype ako first year TH boli tie jedine spravne a "good wood year" atd. Ja som to prestal sledovat po tom co som kupil svoji (2014 spec) ale tie TH boli od tej co mam rozdielne iba v tych plastovych suciastkach a hide glue na tope ?

Ja sa pohravam s myslienkou - ak budem mat zvysne peniaze - si najst nejaky R9 s brazilskym palisandrom hmatnikom a na jeden - ten horsi - dat potom bigsby.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6199 kedy: 28. Máj , 2017, 21:56:08 »

ale tie TH boli od tej co mam rozdielne iba v tych plastovych suciastkach a hide glue na tope ?

Hej, plus zaobleny binding na hmatniku a trosku tensi finish, rucne lesteny, k tomu este spravnejsie oblejsie covery snimacov. Tot vsjo za par tisic USD. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Máj , 2017, 21:56:36 od proghopik » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
Príspevkov: 3306

« Odpoveď #6200 kedy: 29. Máj , 2017, 03:18:45 »

Inak musim povedat, ze ten 2009 GIBSON LP CUSTOM BLACK BEAUTY co mam, je jedna z naj gitar od Gibsonu co som mal, vyborne prazce a celkove spracovanie, super snimace a citatelnost...hmatnik je este eben..mal som identicku z roku 1999, teda presne 10 rokov dole...na nej boli velmi vysoke prazce, tazko sa hralo vyssie of 12 prazca, zvukovo boli velmi podobne, 99 mala viac basov, 2009 je akoby rychlejsia v odozve, stredovejsia, dravsia gitara

no a moji favority, dva standardy 1988 a 1989. Preslo mi tu asi 50-100 Gibsonov okolo nich a stale tam je nieco, cim mna osobne tieto gitary oslovuju najviac. Super, super krk a vyborne drevo. Do 88 som dal SD Antiquity. Porovnal som s kolegovou R8, R9...no a jedine, cim ma R zaujali viac bol velmi atraktivny vzhlad. Pocit bol akysi bakelitovejsi oproti tym 80tkam. V 89 mam Suhr snimace a to je rockovy gulomet na veci typu Whitesnake, GNR, vsetky metale...

Inak na vsetkych LP STANDARD uz dlhodobo menim mechaniky Gibson Deluxe za Grover 135 N a velmi doporucam. ten isty vzhlad a ladenie 100% lepsie.

S tym richelitom som skusal LP Classic Custom..nevidel som velky rozdiel zvukovo ale nechcem som mam papierovu gitaru..cize cisto pocit  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6201 kedy: 29. Máj , 2017, 09:15:44 »

no a moji favority, dva standardy 1988 a 1989.

Tieto late 80s az early 90s LP su velmi fajn, opracovanim aj materialmi. Su uz ale skor na modernejsiu muziku, maju silnejsie snimace (tie late 80s dost specificke) cize je to aj otazka osobnych preferencii. Ja mam radsej starsie zvuky, cize u mna skor tie starsie alebo CS reedicie.

CS inak sa podla mna vyrazne postupne zlepsovali tak od 2006 dalej. 2014ka Goldtop R7 co som mal bol suverenne najlepsi "Standard" z tych, co mi presli rukou. Mal som aj 2011 R8 a tam bol prekvapivy rozdiel aj v chovani aj v opracovani oproti tej 2014. Verim tomu, ze tie True historic budu super (nemal som zatial v rukach, len citavam chvaly), len za tie peniaze je to proste absurdne. Najslabsi CS LP co som inak mal bol 68 Custom RI z roku 2002, to bolo presne opracovanim horsie ako tie 80s alebo 90s Standardy.
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník

« Odpoveď #6202 kedy: 29. Máj , 2017, 09:35:27 »

ja mam explorer z 84 a je to super ziva gitara, zabava na nu hrat. Cize strandard z 80s by som kupil bez rozmyslania kebyze chcem les paul standard
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6203 kedy: 01. Jún , 2017, 08:44:35 »

http://www.lashingguitars.com/Gibson59burst/introduction.html
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
Príspevkov: 1548

« Odpoveď #6204 kedy: 04. Jún , 2017, 15:42:05 »

Pekne vysvetlene, co je to richlite:
https://www.facebook.com/bachmusik.cz/photos/a.494348084003038.1073741833.401486233289224/1150494165055090/?type=3
Zaznamenané
janec
okukávač

Príspevkov: 2

« Odpoveď #6205 kedy: 06. Jún , 2017, 18:29:49 »

Ahojte,

Co vravite na tento kusok?

https://www.muziker.sk/gibson-les-paul-60s-tribute-2016-t-satin-honeyburst-dark-back

Neskusal ju nahodou niekto? Je v Muzikeri Kosice.

Dik
j.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
Príspevkov: 611

:: ::

« Odpoveď #6206 kedy: 30. Jún , 2017, 16:57:59 »

urcite bude dobra a za tu cenu... kup si
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
Príspevkov: 383

« Odpoveď #6207 kedy: 30. Jún , 2017, 18:09:53 »

ja som odskusal tuto

nadherna,clean pekny,hmatnik skvely.Skvela gitarka  Zdravíčko
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #6208 kedy: 09. September , 2017, 20:34:58 »

6 strunova basa z roku 1960  :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 412 413 [414] |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.115 sekund, 22 otázok.