Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 14:50:33
Strán: 1 ... 416 417 [418] 419 420 ... 430 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Teoretizovanie o Gibsonoch  (Prečítané 831462 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #6255 kedy: 13. December , 2017, 15:49:06 »

Preco robili krk s troch kusov? Nejaky zvukovy experiment alebo uspora? Inak velmi zaujimavy custom moc ich asi nie je v natural prevedení.

Skor kvoli tuhosti a stabilite ...ibanezy to tak maju bezne.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6256 kedy: 13. December , 2017, 16:56:03 »

Ano, dokonca to je vlastne upgrade, ako aj niektore ine zmeny od konca roku 69 (napr. volute). Najdrahsie Gibsonacke jazzovky tiez maju javorovy krk z 3 kusov.

Na zvuk to asi moc nema vplyv. Vyhoda je, ze na to ake su tieto krky casto tenke, su ozaj velmi stabilne a prakticky tiahlo netreba nikdy stelovat, ani pri zmene strun o jeden stupen.
« Posledná zmena: 13. December , 2017, 16:56:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6257 kedy: 13. December , 2017, 20:34:30 »

Stou pevnosťou ma napadlo, len som nevedel preco to teraz toez tak nerobia.. Ale ked si to poviem sam sebe hned si odpoviem ze vela veci uz davno nerobia tak jak treba spravit
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6258 kedy: 13. December , 2017, 20:52:45 »

Stou pevnosťou ma napadlo, len som nevedel preco to teraz toez tak nerobia.. Ale ked si to poviem sam sebe hned si odpoviem ze vela veci uz davno nerobia tak jak treba spravit

No jedine kvoli tomu, ze to asi zvysi naklady, aj ked malo (zas nieco usetri na materiale). Plus tie javorove krky celkovo moc popularne neboli. Inak by to u beznych modelov ozaj mohli robit, aj s mahagonovymi krkmi.

U Custom Shop reedicii to samozrejme nemozu robit, to by 50s fanatici neprezili. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6259 kedy: 13. December , 2017, 21:02:53 »

Vtom obdoby mali tie customi aj mahagonove krky ? A ak boli tiez boli skladane z viacerích kusov ? Cisto pre zaujimavost :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6260 kedy: 13. December , 2017, 21:49:01 »

Ano, mahagonove boli tiez z 3 kusov uz od polky 69 (este pred zaciatkom Norlin ery, podobne ako ine zmeny) do zaciatku - polky 75.

Potom uz len javor az do cca polky 82.
« Posledná zmena: 13. December , 2017, 21:49:38 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6261 kedy: 13. December , 2017, 22:03:23 »

Osobne som nehral na les paule co mal javorovy krk, je tam asi velky rozdiel ze  Bavím sa skvele.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6262 kedy: 13. December , 2017, 22:34:35 »

Osobne som nehral na les paule co mal javorovy krk, je tam asi velky rozdiel ze  Bavím sa skvele.

Ano, citit to uz vacsinou aj nasucho. Su take vyskovejsie (menej stredov), menej rezonuju, tvrdsie a aj plochejsie zvukovo - fajn na vacsi gain, menej na staromodny blues alebo bluesrock trebars. Citelne menej "dreva" v zvuku. Nie nahodne ich mali radi hraci ako Sykes, Wylde atd.

Problem ale je, ze tam bolo viac negativnych zmien - prechod na short tenon, horsia elektronika, ine mostiky, vacsie sklony krkov, coraz tazsie drevo, ine laky atd., takze tazko sa da nejako objektivne zhodnotit, ci prave tie javorove krky sposobuju tie rozdiely, resp. aky maju na tom podiel. :)

Ak mas rad "klasicke" tlste LP zvuky, tak tieto rocniky zrovna moc neodporucam. :)

P.S. Je tu silna analogia so Stratocastermi v druhej polke 70s.

« Posledná zmena: 13. December , 2017, 22:36:40 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #6263 kedy: 13. December , 2017, 22:50:26 »

Ja mam rad prave LP koli tym gulatym zvukom. Strasne sami paci zvuk Bonamassu. Na take metalovejsie zvuky mam rad ten typicky "scream skorej do stratocasterov resp. superstratov" I keď uplne presne sami to skatulkovať nedarí :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6264 kedy: 14. December , 2017, 12:28:26 »

Celkom pekny natural Custom s javorovym krkom, podobny ako mal Rastis.
https://hudebnibazar.cz/gibson-les-paul-custom-1976/ID136710/

ja mam silne podozrenie, ci to nahodou neni aj ten isty. krk a hlava su uplne rovnako krive, tie pasy javora su rovnako inac siroko rezane. HB pri kobyle som tam mal starsi T-Top chromovy, tento na pohlad vyzera tiez chromovo, aj ked ta fotka moze klamat. ja som tam mal menene mechaniky Schaler, ale tie iste, ako vtedy pouzival Gibson, na tychto je logo Gibson, ale mohol ich vymenit. zadok bol doskrabany, tu je mozno refinish. zvoncekovu krytku som mal rovnako prasknutu na hornej dierke, ako vyzera aj tato ... ako na just nemam jedinu fotku tej mojej, blbou nahodou sa mi podarilo stratit asi vsetky, co som kedy mal. ale skratka ta gitara je vo vela detailoch neuveritelne podobne tej mojej byvalej ...

mozno Brano keby prehrabal stare posty, nejaky obrazok najde ...  Neviem
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6265 kedy: 14. December , 2017, 12:45:07 »

a podla kufra? tiez si mal taky isty?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6266 kedy: 14. December , 2017, 12:49:09 »

vtedy sa daval takyto bezne
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6267 kedy: 14. December , 2017, 14:35:47 »

vtedy sa daval takyto bezne
Ja mam napr. modre vnutro namiesto cerveneho... nevadi, hladaj fotky :D . Inak tiez ako 1. mi napadlo, ze je to tvoja byvala gitara.
« Posledná zmena: 14. December , 2017, 14:40:18 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6268 kedy: 14. December , 2017, 15:12:45 »

a je to dobre či zle keď je to Rasťova gitara ?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6269 kedy: 14. December , 2017, 15:34:16 »

a je to dobre či zle keď je to Rasťova gitara ?
O to nejde, len ju chceme identifikovat :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: 1 ... 416 417 [418] 419 420 ... 430 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.