Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
10. Október , 2024, 06:20:16
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRS alebo Fender?  (Prečítané 3131 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« kedy: 05. Marec , 2009, 21:05:27 »

nazdar, roobím si gitaru tvaru strat drevo - jaseň + javorový top, pričom nechcem dávať pick guard, snímače 3x single coil Fender.Mám dilemu či nechať top ako klasický strat tj. rovný so zbrúsením pre ruku alebo urobiť tvar ala PRS? skúste mi poradiť čo je pohodlnejšie a krajšie pre hru? http://prsguitars.com/sunburst22/img/main1.jpg  http://www.fender.com/products//prod_images/guitars/addtl_images/0101580852v5_axl.jpg
« Posledná zmena: 05. Marec , 2009, 22:51:56 od Ďu-FFO » Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 05. Marec , 2009, 21:14:06 »

-pohodlnejsie kazdemu inac
-krajsie kazdemu inac

vyber si, co sa paci tebe..btw neviem si vysvetlit spojenie ci je tvarovany alebo rovny top krajsi pre hru :) akoze ci podla tvaru topu budes krajsie hrat? :)
Zaznamenané
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #2 kedy: 05. Marec , 2009, 21:31:45 »

nie, som to asi poplietol... že či je ktajšie PRS alebo Fender; a na ktorom sa lepšie hrá
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #3 kedy: 05. Marec , 2009, 21:36:19 »

nie, som to asi poplietol... že či je ktajšie PRS alebo Fender; a na ktorom sa lepšie hrá
v takych veciach treba mat jasno davno predtym nez ides kupit/robit gitaru  Zdravíčko styrioci ma pravdu, kazdemu sa ine paci. najprv si ujasni co vlastne chces a az tak sa vyber tym smerom Žmurk
« Posledná zmena: 05. Marec , 2009, 21:45:19 od hate_me » Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Gaťo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 219



« Odpoveď #4 kedy: 05. Marec , 2009, 22:42:57 »

jejda dalsi cos robi gitaru... vitaj v klube
Zaznamenané
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #5 kedy: 05. Marec , 2009, 22:48:02 »

Citácia
jejda dalsi cos robi gitaru... vitaj v klube
ha ha ha nás ale je...
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 05. Marec , 2009, 22:49:33 »

duffo zmen si prosim nazov temy nech je jasne o co sa jedna. vdaka  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #7 kedy: 06. Marec , 2009, 00:56:08 »

"nazdar, roobím si gitaru tvaru strat"  "snímače 3x single coil Fender"
Zatial ste mu moc neporadili. ... Ked je nerozhodny, tak asi nevie este co sa mu paci. Preto podla mna, ked si robis strat, tak ho sprav do detailov presne ako strat, pripadne s vychytavkami ktore chces zmenit podla seba. Ked tam budes mat tri single fender, tak to na tele prs bude vyzerat zvlastne, pripadne ako EG z SE serie. Ked nechces davat fendracke tri single tak sprav telo ako PRS napr. McCarty alebo rovno Santanu, santanov model ma uplne ine telo ako ostatne PRSy.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 06. Marec , 2009, 10:24:08 »

Milos1: a co chces v takomto pripade radit? kazdy mu tu poradi to, co sa mu paci alebo mu vyhovuje...to uz je vyhra :) akoby sa nas pytal, ze ci mu chuti cokolada, my to mame vediet? nech zbehne do najblizsieho obchodu a vyskusa si zahrat na nejakej kopii strata a pripadne LP alebo nejaku ibadnesku s tvarovanym topom, pripadne Cort, Schecter alebo ine a uvidi..moze si to osahat z blizka, zisti ci mu viac vyhovuje rovne telo alebo tvarovane...

co sa tyka pohodlia, tak s tvarovanym topom mozno mozu byt pohodlnejsie, ale to skor kvoli celkovej koncepcii, ked je aj lepeny krk pod uhlom a pod...ale kazdemu vyhovuje nieco ine a to si uz musi omakat sam...
« Posledná zmena: 06. Marec , 2009, 10:25:26 od styrioci » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #9 kedy: 06. Marec , 2009, 10:39:10 »

Milos1: a co chces v takomto pripade radit? kazdy mu tu poradi to, co sa mu paci alebo mu vyhovuje...to uz je vyhra :) akoby sa nas pytal, ze ci mu chuti cokolada, my to mame vediet?
Ja sa nehadam, pochopil som tu otazku tak ze sa NAS pyta co sa kazdemu z NAS paci. Ked je niekto nerozhodny a da na vacsinovy nazor tak mu to pomoze. Preto som napisal svoj nazor. Ale jedna lastovicka leto neurobi.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #10 kedy: 06. Marec , 2009, 10:48:34 »

ja si myslim, ze ked idem nieco robit, tak by som mal mat predstavu o tom, co chcem. no a ked mam 2 varianty, medzi ktorymi sa neviem rozhodnut a mam dost materialu na oba (co duffo ma, podla toho co mi hovoril  Žmurk ), tak spravim oba  Som frajer ale hovorit mu, ze pocuj sprav si fender lebo to je ppci nikam nevedie, sam musi prist na to co je prenho to prave orechove  :)
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #11 kedy: 06. Marec , 2009, 11:20:10 »

sprav klasickeho strata  spicguardom

alebo to PRS telo :-D ale mne sa nehodia komplet single na prs....
Zaznamenané

GHS
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 06. Marec , 2009, 11:34:34 »

 Zdravíčko  Alebo skus nieco taketo ...


* MM2.jpg (29.14 KB, 600x450 - prehliadnuté 331 krát.)
Zaznamenané
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #13 kedy: 07. Marec , 2009, 14:09:28 »

to čo odznelo je pravda, ale keď som začal túto gitaru robiť mal som úplne inú predstavu ako bude vizerať, a až neskôr som sa zoznámil s tvarom typu PRS,

veľmi nerád by som použil picguard lebo chcem mať svoju gitaru inú ako všetky tie priemyselne vyrábané gitary len to sa mi az tak nepáci ze klasický strat bez pickguardu vizerá dosť sucho tak keď mi skúste poradiť popr hodiť nejaké foto nejakej dobre spracovanej gitary s 3 singlami

dik
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
Gaťo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 219



« Odpoveď #14 kedy: 07. Marec , 2009, 14:46:38 »

ibanez rada s, sa, sz, sv?

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_series09.php?series_id=230&area_id=3&year=2009&cat_id=1

mne osobne sa nelubi ale je to strat, a nema plochy top
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 23 otázok.