Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
02. Máj , 2024, 11:47:46
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jolana Diamant  (Prečítané 16995 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 20. Marec , 2009, 15:22:46 »

Sorry, ale škoda peňazí. Dnes nie je nikto z nás na tom tak zle, aby bol odkázaný na pokusy donútiť hrať kus dreva nehrajúci už od výroby.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 20. Marec , 2009, 15:24:59 »

...mam pekne vyzerajuce LP co sa s tymi lacnymi aziskymi kopiame neda porovnat...

da, azijske su od nova bez upravy podstatne lepsie. prepac, ze to pisem, ale je to tak.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #32 kedy: 20. Marec , 2009, 15:40:23 »

.....mám v jolane snímače Seymour Duncan JBJ.....vymenený strunník aj kobylku, poťáky gotoh, klúče vyberané a vyskladané asi z 20tich sád čo mal gitarár doma, je prepražcovaná, a má upravený profil krku....raz po skúške som sa zastavil na feste kde zvučil kamoš, chalanisko ťažký frajer čo mal SGčko čo sa mu akurát dodrbalo krútil poťákmi hore dole, vyťahoval jack a zase ho pichal a nič.....vytiahol som z auta kufor vybral tú jolanku.....a bol celý šťastný, že tak dobre sa mu už dávno nehralo a že tak vynímajúci sa zvuk medzi ostatními nástrojmi už dávno nemal.....

....tá gitara je ako každá iná do cca 660,- Eur....nič jej nechýba a nelutujem tie peniaze, keďže nemám ani na lampový aparát a ani na origo Gibsona....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #33 kedy: 14. Apríl , 2009, 22:19:39 »

Mám doma Fender Stratocaster,Gibson SG,Syrinx,Gibson ES -335,a niekolko akustik,pokial mi tu radíte aby som ju zlikvidoval tak ste fakt dobrý muzikanti,ono je lepšie hrat ako diskutovat že páni odborníci.Ja hrajem na gitari od svojich 6 rokov držal som v rukách dost gitár ale mne nezáleží aká je cena,značka,profit,prestíž a pod ale ako sa mi na nej hraje videl som na koncertoch kde som hral vela "muzikantov "z drahými nástrojmi rečmi ako svet ale ako spustily hm niektorý slovo "ladenie" asi nikdy nepočuly, takže pokial máš aj doma strata za 40 000 tak by tomu mal aj výkon zodpovedat hm.Moja prvá gitara je práve táto mne ju otec kupil ked som mal 7 rokov a nehodlám sa jej len tak vzdat.Ukáž ty čo máš doma pán muzikant xixixixi.


jsem stejného názoru nezáleží na tom co je to za značku!!!!! záleží jestli drží ton, nerozladí se při hře, každá kejta muže být svým způsobem vyjímečná a nenahraditelná  a rozhodně to není ve značce nástroje naopak když tedy budeš investovat do starý diamantky tak by to mělo být vícero peněz než jen tisícovka
já jsem přišel k jedné své kytaře tak že jsem ji našel u popelnice  snímače mechyniky jsem zvládnul sám a pražce jsem svěřil kytarářovi když jsem is pro ni šel byl tam jakejsi profík a že mi za ni dá 80tis když mu ji pustím  nejdřív jsem nechápavě čuměl a když jsem pochopil že bych už asi k lepší kejtě nepřišel raděj jsem si ji nechal ....nelituju a nikdy asi litovat nebudu  směle ji mužu srovnávat s nejdrašími fendry a taky to je NONAME kejta.................... 

mě alespoń název Al Stevens strat nic neříkal než jsem našel :)
« Posledná zmena: 14. Apríl , 2009, 22:22:07 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
DD
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #34 kedy: 13. Máj , 2009, 15:08:31 »

Ahoj  gitaristi.

Natrafil som nedávno na toto fórum a odvtedy som pravidelným návštevníkom - čitateľom. Dostal som zadara Jolanu Diamant - prvý  model ,  objednal  som  chýbajúci  hardware a nadšene som sa pustil do úprav  ( keby som bol predtým poznal toto fórum a prečítal si staršie Rasťove príspevky , tak sa na to vyj.... ). 

Nahodil  som som novú ladiacu mechaniku , kúpil  jeden snímač  ( druhý už bol menený ), prepínač,  poťáky a gombíky.  Rámiky  sa mi rozpadli v rukách pri demontáži, tak som si nechal vypáliť laserom nové z antikora  ( štandardný  rozmer nesedí , ako nakoniec  všetko ).  Struník chcem nechať pôvodný  a s  nultým pražcom sa mi drbať nechce.  Teraz ma čaká osadenie novej kobylky tune-o- matic , diery po starom monštre som už zakolíkoval.

Chcem niekoho skúseného poprosiť o konkrétne rady, nerád by som znova vŕtal a kolíkoval :

1. Ako mám  presne vymerať polohu kobylky ?  Podľa  toho, čo som poštudoval,  by  som mal odmerať  vzdialenosť nultého a 12 pražca , vynásobiť  x 2  a v tomto  bode naniesť  kolmicu  na  os  krku. Potom natočiť  o 2 stupne ( E - predĺžiť, e - skrátiť )  a mám os otvorov  pre kobylku.   Neviem , ako merať  vzdialenosť  pražcov  -  osi  pražcov ,  alebo  hrany ?  Netreba zohľadniť  aj  to, že kamene  na kobylke sú  jednostranne  skosené ?

2. Akým spôsobom predĺžiť kábel od snímača  ( pán S. mi poslal noname snímač s krátkym káblom ) ?
 
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #35 kedy: 13. Máj , 2009, 15:12:37 »

1. Ako mám  presne vymerať polohu kobylky ?  Podľa  toho, čo som poštudoval,  by  som mal odmerať  vzdialenosť nultého a 12 pražca , vynásobiť  x 2  a v tomto  bode naniesť  kolmicu  na  os  krku. Potom natočiť  o 2 stupne ( E - predĺžiť, e - skrátiť )  a mám os otvorov  pre kobylku.   Neviem , ako merať  vzdialenosť  pražcov  -  osi  pražcov ,  alebo  hrany ?  Netreba zohľadniť  aj  to, že kamene  na kobylke sú  jednostranne  skosené ?
v podstate spravne, bud mozes merat menzuru od nulteho prazca alebo polovicku od 12. meria sa od stredu prazca

k druhej otazke - pajkovackou :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 13. Máj , 2009, 16:12:20 »

neviem, ci je to spravny postup alebo ako postupuju profesionalni gitarari. ja co som par razy osadzal tune-o-matic na kratku menzuru, tak som si nameral menzuru (ano - 12 prazec je presna polovica) a v mieste konca menzury na tele som umiestnil presny stred kobyly medzi D a G strunami. a kompenzaciu som spravil pocitovo - na kazdom konci kobyly rozdiel jeden a pol milimetra, cize medzi vrchnym a spodnym okrajom kobyly je rozdiel 3 mm. najlepsie si omerat ozatstny Les Paul, ako to robia, vecer ak si spomeniem mozem mrknut mojho japonca...

kokotske je, ze nova diera vyjde na hrane zapchatej diery a zvysku tela, treba to vrtat velmi opatrne zo stojanu.

kabel od snimaca ak je kratky, tak najjednoduchsie je snimac rozobrat a dat tam uplne novy dlhy kabel... len ti tunajsi snimacisti to nerobia standardne, takze ktovie, ci sa to da podomacky rozobrat... alebo potom nadletovat dalsi kus tieneneho kablu...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 13. Máj , 2009, 16:15:00 »

inak ja som pouzival taku pomocku, ze nahodil som na krajne mechaniky dve nite a tie som priviazal o krajne kamene kobyly a podla toho som urcil, ako osadit kobylu, nech neni vyosena z krku - aby krajne struny boli obe rovnako daleko od krajov hmatniku. nit je idealna taka ta pevna, co sa predava v papierovej okruhlej krabicke...
Zaznamenané
DD
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #38 kedy: 13. Máj , 2009, 19:19:14 »

Chalani, ďakujem za rady. S vŕtaním nemám problém, mám kamarátov stolárov s profi vybavením. Skôr neviem, ako zamaskujem tie kolíky. Predchádzajúci majiteľ dal dole lak, vybrúsil, namoril a napustil voskom. Je to také trochu fľakaté, trochu poobíjané, ale príjemné na dotyk. Celkom sa mi ten vzhľad páči - nechám to tak.
Ak to úspešne dokončím a gitara bude vyzerať normálne, dám sem fotku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 13. Máj , 2009, 20:48:26 »

a co kupit kus dreva a dat kamosom stolarom spravit fungl nove telo ?
Zaznamenané
mirrorr
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #40 kedy: 18. Máj , 2009, 00:51:38 »

Hmm, no zaujimave citanie... Ale tiez by som sa, ja naivny, asi priklonil k Jolana optimistom :) Pred casom som uvazoval, ze si kupim Jolanu Syrinx alebo jeden uz tunovany Diamant, co ponukali... A tak som volal s panom N., ci sa to oplati. A okrem toho, ze mi logicky povedal, ze kym tu gitaru nepozrie tak mi s urcitostou nebude vediet povedat, a ze by na nej bolo treba zmenit vsetko to, co tu uz ondznelo ; tak povedal aj, ze komunisti tam nedavali zle drevo, a ze po tychto upravach sa z toho da urobit normalny hratelny nastroj. Tak si hovorim preco nie ? Myslim, ze oprava a vyladenie toho nastroja vyjde lacnejsie ako kupa noveho v aspon podobnej kvalite, tie nastroje maju aj historicku hodnotu, vizualne tiez nie su vsetky spatne a pisat si- "I rock on Jolana"- ja som uplne za  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #41 kedy: 18. Máj , 2009, 08:25:05 »

Ma niekto dobry napad, ake ramiky dat na nove snimace do tych velkych dier, co su na Diamantke?
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #42 kedy: 18. Máj , 2009, 08:40:38 »

.....jedine domorobo.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #43 kedy: 18. Máj , 2009, 08:46:53 »

Aj mne to takto jedine vychadza...klasicky rozmer tam nedas, lebo je tam velka diera.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #44 kedy: 18. Máj , 2009, 09:14:06 »

.....ja som ale pustil šróby snímačov priamo do tela, sú pod krytmi.....musel som to opraviť lebo som tu napísal totálny nezmyseľ.....


* Diamantka_-_kryty.jpg (39.28 KB, 555x416 - prehliadnuté 616 krát.)
« Posledná zmena: 18. Máj , 2009, 10:34:26 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.