Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 21:32:26
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny od výroby - ladenie  (Prečítané 4508 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 21. Marec , 2009, 20:19:53 »

 Na sušenie dreva ma vplyv vlhkost a teplota okoliteho prostredia.
Prirodzene sušenie: na drevo uložene v „sklade“ viac  posobia  zmeny a rozdiely  vlhkosti a teploty  vzhladom na  ročne obdobia,t.j.zmeny počasia:teplo-zima-daždivo-pekne-denne-nočne teploty atd.Tieto vykyvy neprospievaju procesu sušenia./preto asi aj prirodzene sušenie tak dlho trva/
Sušičky: sušička zaistuje stabilnu teplotu a vlhkost vzduchu počas celeho procesu sušenia.
 / neberme v uvahu  „rychlosušenie“ dreva  pre vyrobu  napr.ručok do lopaty  Bavím sa skvele./
Takže ako to vlastne je?Čo je lepšie?
P:S:"výcuc" z článku.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #16 kedy: 21. Marec , 2009, 20:24:28 »

pod prirodzenym susenim dreva sa, myslim, rozumie susenie dreva pri stabilnej teplote a vlhkosti v susiarnach. cize ziadne nepriaznive vplyvy pocasia atd..

rychlosusenie je kategoria sama o sebe  :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 21. Marec , 2009, 20:29:18 »

pod prirodzenym susenim dreva sa, myslim, rozumie susenie dreva pri stabilnej teplote a vlhkosti v susiarnach. cize ziadne nepriaznive vplyvy pocasia atd..


Hm. Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 21. Marec , 2009, 20:37:02 »

Hm. Na zdravie!
ono ak nechas drevo "napospas" extremnym podmienkam, ako su velke vykyvy teplot a vlhkosti, tak rychlo a lahko popraska, co je dost neziaduce. preto ta stabilna teplota a vlhkost, resp kontrolovana.

« Posledná zmena: 21. Marec , 2009, 20:37:22 od styrioci » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 21. Marec , 2009, 20:40:07 »

ono ak nechas drevo "napospas" extremnym podmienkam, ako su velke vykyvy teplot a vlhkosti, tak rychlo a lahko popraska, co je dost neziaduce. preto ta stabilna teplota a vlhkost, resp kontrolovana.


Hm. Na zdravie!
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 22. Marec , 2009, 09:59:53 »

Ehm, no vďaka za poučné info ohľadom rýchlosušičiek  Beeee
Tak teda znova, sú ľudia čo tvrdia, že je to úplná blbosť a sú i takí, čo nevylučujú, že vplyvy počas výroby môžu ovplyvniť fyzikálne zmeny na gitare neskôr pri stabilnom používaní a tým aj problémy s ladením, tak tomu mám rozumieť?  Na zdravie!

Každopádne, viem, že takmer každá gitarka v predajni ladí úplne v pohode a potom v štúdiu sa nahráva každé kilo zvlášť  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #21 kedy: 22. Marec , 2009, 12:09:09 »

Ehm, no vďaka za poučné info ohľadom rýchlosušičiek  Beeee
Tak teda znova, sú ľudia čo tvrdia, že je to úplná blbosť a sú i takí, čo nevylučujú, že vplyvy počas výroby môžu ovplyvniť fyzikálne zmeny na gitare neskôr pri stabilnom používaní a tým aj problémy s ladením, tak tomu mám rozumieť?  Na zdravie!

Každopádne, viem, že takmer každá gitarka v predajni ladí úplne v pohode a potom v štúdiu sa nahráva každé kilo zvlášť  Bavím sa skvele
myslis, ze v predajni je nejaka zazracna aura? :) je mozne, ze zmenou hrubky strun sa gitara rozsteluje, rovnako, ze ak je vyrobena z nekvalitneho dreva tak vplyvom klimy sa moze kadejako nenapravitelne pokrivit a neladit atd...pokial ide aspon o trochu seriozny nastroj tak by sa mal dat zostelovat, ved preto tam tie udelatka su :) neviem, kto na ake gitary hral a tvrdil to a co s nimi vsetko stvaral, ale snad to nebolo tak, ze sa tu gitaru nepokusil aspon zostelovat. zo skusenosti aj s lacnymi suntami viem, ze tie sucasne lacnaky sa daju pri troche snahy dostat do hratelneho stavu. ale tiez verim, ze existuju gitary, ktore su nezostelovatelne, pripadne casom sa skrivia tak, ze su nehratelne, ale primarne strunam od vyroby a ich zmene by som to nepripisoval. tak ako to je povodne interpretovane je to fakt blbost :)
« Posledná zmena: 22. Marec , 2009, 12:18:38 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 22. Marec , 2009, 12:48:32 »

...

Každopádne, viem, že takmer každá gitarka v predajni ladí úplne v pohode a potom v štúdiu sa nahráva každé kilo zvlášť  Bavím sa skvele

mam skusenost, ze kazde kilo ladievaju ludia s nenastelovanymi gitarami a potom este taki, co kazde kilo chnapnu inac kajlavo. a potom este taki, co maju gitary so zle osadenym nultym prazcom - nenaladitelne, ale uz od vyroby. sa divim, ako je aj takychto vela a tyka sa to aj drahych nastrojov (napr. USA Delux Strakac)
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 22. Marec , 2009, 13:01:20 »

primarne strunam od vyroby a ich zmene by som to nepripisoval. tak ako to je povodne interpretovane je to fakt blbost :)
jasne, ved pisal som, ze urcite to nieje samymi strunami, aurou a pod. Žmurk
ide o to, ze som s novou sunkou siel dohravat nejake gitary do dema a ja ze idem vymenit sadu od vyroby a typek, ze ked to chcem nasekat na par pokusov, tak nech tam necham tie povodne co najdlhsie  Bavím sa skvele tak som sa nad tym tak letmo zamyslel nudnou cestou autobusom, nic viac  :)

mam skusenost, ze kazde kilo ladievaju ludia s nenastelovanymi gitarami a potom este taki, co kazde kilo chnapnu inac kajlavo. a potom este taki, co maju gitary so zle osadenym nultym prazcom - nenaladitelne, ale uz od vyroby. sa divim, ako je aj takychto vela a tyka sa to aj drahych nastrojov (napr. USA Delux Strakac)
suhlasim, inak niekde som cital, ze foo fighters nahravali gitarove stopy na album takto, netusim vsak kde, takze nechcite zdroj  Zdravíčko

takisto viem, ze to je/bola bezna prax niektorych SK kapiel hornej desiatky /menovat nebudem/
« Posledná zmena: 22. Marec , 2009, 13:02:19 od Pablo Woozy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #24 kedy: 22. Marec , 2009, 13:06:38 »

...a ja ze idem vymenit sadu od vyroby a typek, ze ked to chcem nasekat na par pokusov, tak nech tam necham tie povodne co najdlhsie  Bavím sa skvele
zabudas este na jednu moznost, ze mohol realne zhodnotit tvoje schopnosti zostelovat si gitaru  Bavím sa skvele
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 22. Marec , 2009, 13:41:50 »

zabudas este na jednu moznost, ze mohol realne zhodnotit tvoje schopnosti zostelovat si gitaru  Bavím sa skvele

Nezahrávaj sa
 Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.