Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:59:25
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cort  (Prečítané 10184 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 11. November , 2015, 21:09:54 »

Tiez som skor za Cort G210-2T. Najprv bez floydu (hlavne bez lacneho) a neskor uvidis.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #31 kedy: 11. November , 2015, 23:21:51 »

Zdravím,
potreboval by som poradiť pri výbere elektrickej gitary. Doteraz som hrával len na akustickú, teraz chcem skúsiť elektrickú. Po dlhšom zvažovaní som zúžil svoj výber na dve gitary značky Cort. Chcem hrávať prevažne rock, hard rock. Rozhodujem sa medzi elektrickou gitarou Cort G210-2T alebo Cort X6 SM. Vedeli by ste mi poradiť, ktorá z nich je kvalitnejšia, čo sa týka spracovania a dreva, zvuku, prípadne ktorú by ste odporúčali / vaše skúsenosti s nimi?
Ďakujem.
Moja prva normalna elektricka gitara bola prave Cort X6 vo farbe Grey Metallic. Neviem, ake su tieto Bluebucker snimace, ale vtedy montovali do nich snimace Mighty Mite Motherbucker. Nic moc. Ja som kobylkovy o chvilu menil za Seymour Duncan SH-8 a ten tam dost zapasoval. Napriek tomu, ze sa lipa po anglicky povie basswood, tak basy jej chybali. Krkovy som ako-tak zniesol, ale hral som na nom malo. Ten stredovy singel nestal za nic. Hraval som na nej power metal.
Floyd mi dal zo zaciatku zabrat, ale ked som sa ho naucil nastavovat, tak to bolo v pohode. Pokial nebudes stale menit hrubku strun a ladenie, tak bude treba tie protitazne pruziny doladovat len malo. Ked bol poriadne zostelovany, tak drzal ladnie aj pri divokejsom pakovani. Zo zaciatku. Potom sa uz tak presne nevracal a musel som ho dodatocne natiahnut aj do druhej strany. Nebolo treba vela. Stacilo len jemne zatlacit na paku. Ale take tazkosti som mal aj pri licencovanom floyde na Jacksone WRXT. Mozno by stacilo len vymenit pruziny.
V tom case som mal tri gitky naraz: Cort X6, Jackson WRXT a Jackson SL3. Ta Cort-ka mala najuzsi krk a lepsi pristup k vyssim poloham nez WRXT.
Vo vseobecnosti mozem povedat, ze na prvu elektricku gitaru, kde sa potrebujes naucit hrat a hlavne nastavovat, je to velmi slusna volba.

Preco si sa rozhodol prave pre tieto dve? Nelakal ta skor nejaky Les Paul?
 
Zaznamenané

Stenli
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #32 kedy: 12. November , 2015, 10:20:40 »

V prvom rade ďakujem za rýchle odpovede aj za privítanie na fóre. No vyberal som z viacerých, rozmýšľal som ešte nad nejakým Jacksonom (JS22-kou), alebo Yamahou, ale tieto Corty sa mi zapáčili najviac - čo sa týka vzhľadu, kvality a ceny. Drvic, chcel som prevažne stratocaster z toho dôvodu, že chcem na nej hrať skôr hard rock, pesničky od Nickelbacku, AC/DC, Guns N' Roses alebo Niravany a zároveň sa mi ten tvar páči :). Na inú, jemnejšiu hudbu mi stačí akustika.
Aj z toho dôvodu, že by som na nej chcel hrávať trochu tvrdšiu hudbu sa chcem opýtať, či mi napríklad tá G210 dá dostatočne kvalitný zvuk, aký potrebujem na uvedené kapely?

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 12. November , 2015, 11:16:27 »

a co tak kx5? cca v rovnakej cene ako x6 ale s pevnou kobylou a vyhnes sa problemom s lacnymi tremolami
Zaznamenané
Stenli
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #34 kedy: 12. November , 2015, 12:13:47 »

a co tak kx5? cca v rovnakej cene ako x6 ale s pevnou kobylou a vyhnes sa problemom s lacnymi tremolami
No teraz si mi trochu zamotal hlavu. :) Vyzerá dobre. Teraz sa teda rozhodujem medzi tromi gitarami :) 
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 12. November , 2015, 12:37:10 »

Moze byt aj KX5 a uplne najlepsie jazdena KX1, videl som aj za 150 tusim.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #36 kedy: 12. November , 2015, 15:46:19 »

Moze byt aj KX5 a uplne najlepsie jazdena KX1, videl som aj za 150 tusim.

Ked KX, tak potom odporucam KX Custom
Zaznamenané

Stenli
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #37 kedy: 24. November , 2015, 10:43:02 »

Ďakujem vám za rady. Kúpil som si nakoniec Cort KX 5. Zatiaľ spokojnosť, len mi trochu drnčia struny hrubé E a A. Snáď sa to nejak bude dať nastaviť a vyladiť.
Ešte raz díky za usmernenie.
« Posledná zmena: 24. November , 2015, 10:43:40 od Stenli » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.