Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 14:08:09
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Altostratus II  (Prečítané 8850 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 27. Marec , 2009, 10:47:39 »

krasne to je Alto  Na zdravie!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 27. Marec , 2009, 11:14:08 »

Rastis: Mohol by si špecifikovať "jedovatý zvuk"? Teraz úplne vážne. Pri ázijských PC bedniach a lacných AKG sluchátkach totiž s narobením použiteľných zvukov dosť zápasím. (...)
Ten rytmicak, ako je spraveny v tom default mixe z Ez Drummer Drumkit fro hell sady nie je moc dobry, na moj vkus ma malo strun a je prekomprimovany. Ale vsak o to nejde, song funguje.
Zaznamenané

Srnac
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 322


« Odpoveď #17 kedy: 27. Marec , 2009, 13:13:58 »

Super napad, super hra, super zvuk :)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 27. Marec , 2009, 13:17:41 »

Čo sa týka "jedovatého zvuku". Bol problém natočiť použiteľný zvuk gitary. Keď som sa na bedniach dostal ku zvuku, ktorý sa celkom dal, nasadil som si na hlavu sluchátka a v nich to bola dosť zloba. Tak som do nich urobil nový zvuk, ktorý znel použiteľne aj v bedniach. Ten som potom trochu "vykastroval", čiže zbavil spodkov. To bola vec, ktorú ste mi vyčítali v staršej nahrávke, že sa mi gitary aj basa stretli v jednom frekvenčnom pásme a bol z toho bordel. Ten zvuk znel na sucho fakt vykastrovane a trochu ukričane, ale nechal som ho tak, lebo však "do nahrávky majú ísť gitary trochu vykastrované", no nie?

Inak to celé bolo o nervy. Jednak kvôli tomu neustálemu zahlcovaniu CPU a padaniu windowsu. Odhalil som jedn malware - špičky vo vyťažení CPU stále sú, ale sú zriedkavejšie a omnoho kratšie, tak 2-3 sekundy. Ale stále sa opakujú cyklicky a task manager hlási ako hlavného pohlcovača CPU práve Cubase. Potom sa stal prúser: Už som mal asi tak 3/4 veci hotové. Stačilo urobiť gitarové sólo a nejakú mixáž. Vtedy si Cubase jednoducho povedal, že sa so mnou nebaví. Proste ten projektový súbor sa zrazu nedal otvoriť - vraj corrupted. Takže som to pekne začal naklikávať a  nahrávať odznova. Medzitým som od Strigulákov zohnal EZ Drummer, tak som ho hneď nasadil a oplatilo sa. Má totiž "predzvučené" bicie sady a netreba tak každý škopek zvučiť manuálne, na čo som úplne ľavý.
Zaznamenané

Srnac
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 322


« Odpoveď #19 kedy: 27. Marec , 2009, 13:18:42 »

Presne, trosku Satriani.

Vyyyybornee  Na zdravie!

2:10 a dalej mi to trocha pripomina Van Halena, al mozno sa mylim Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #20 kedy: 27. Marec , 2009, 14:02:38 »

velmi pekne, take pesnicky ja teda mozem  :) Zdravíčko
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 27. Marec , 2009, 14:04:54 »

rytmicak mal podla mna zvuk ok, taký je počut na kopec nahrávkach, aspon mne bol známy.
Zaznamenané

hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #22 kedy: 27. Marec , 2009, 14:21:10 »

rytmicak mal podla mna zvuk ok, taký je počut na kopec nahrávkach, aspon mne bol známy.
aj podla mna je to ok, myslim ze v domacich podmienkach dost dobre. ja osobne by som trosku priskrtenejsiu hajtku dal
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 27. Marec , 2009, 14:28:20 »

Hajtka bola pôvodne ešte hlasnejšie, ale nebolo ju jednoduché stiahnuť, lebo EZ simuluje aj presluchy mikrákov a hajtka bola nalezená snáď vo všetkých stopách :-D
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #24 kedy: 27. Marec , 2009, 14:33:57 »

tie presluchy sa tusim daju vypnut
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #25 kedy: 27. Marec , 2009, 14:35:55 »

Hajtka bola pôvodne ešte hlasnejšie, ale nebolo ju jednoduché stiahnuť, lebo EZ simuluje aj presluchy mikrákov a hajtka bola nalezená snáď vo všetkých stopách :-D
ja som nemyslel hlasitost, ta je podla mna ok  :) myslel som aby bola hajtka trosku viac zavreta, teraz to znie ako s s s s, mne viac vyhovuje nieco ako c c c  Bavím sa skvele ale ty si tvorca, ty mas svoju predstavu o pesnicke  Žmurk
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 27. Marec , 2009, 14:41:52 »

super.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #27 kedy: 27. Marec , 2009, 14:51:41 »

chcelo by to master, frekvencne je to uletene
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #28 kedy: 27. Marec , 2009, 17:28:06 »

no dost sa to podoba na Summer Song, to je pravda :)..tie bicie sa mne moc nepacia, rytmicak nema vobec telo a kopak tiez. Gitary si cez co nahraval? Ale inak pekny napad.

jo a pocuval som to na K 66 :)
« Posledná zmena: 27. Marec , 2009, 17:31:59 od jtakac » Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #29 kedy: 27. Marec , 2009, 17:42:25 »

solova gitara super, doprovodna by chcela na moj vkus kusok viac modern sound, bicie a basa super
klobuk dole  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.