Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 03:16:39
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako ste sa naucili hrat  (Prečítané 17480 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« kedy: 04. Apríl , 2009, 11:17:36 »

Ahojte rad by som sa vas opytal ako ste sa naucili hrat na gitaru :) ja osobne sa momentalne ucim stupnice + nejake pesnicky s TABov a niesom si isty ci sa to takto moc da a chcel by som sa niekym isnspirovat Bavím sa skvele dufam ze je jasne ze sa chcem na nu naucit hrat sam Bavím sa skvele
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 04. Apríl , 2009, 11:35:48 »

ako velmi chces vedet hrat na gitaru ? uplne najviac alebo len trochu - tak normalne ? chces solovat alebo staci riffovat ? kolko casu si ochotny venovat v zaciatkoch cviceniu ? preber si tieto otazky v duchu vopred, bud sam k sebe uprimny, neklam sa a ono Ti to dost napovie, ze co treba... Vaiovia a Petrucciovia cvicili v zaciatkoch mozno aj 10 hodin denne. Keith Richardsovia a Kurtovia Cobaini si len brnkali ked mali chut.
Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #2 kedy: 04. Apríl , 2009, 11:41:31 »

ako velmi chces vedet hrat na gitaru ? uplne najviac alebo len trochu - tak normalne ? chces solovat alebo staci riffovat ? kolko casu si ochotny venovat v zaciatkoch cviceniu ? preber si tieto otazky v duchu vopred, bud sam k sebe uprimny, neklam sa a ono Ti to dost napovie, ze co treba... Vaiovia a Petrucciovia cvicili v zaciatkoch mozno aj 10 hodin denne. Keith Richardsovia a Kurtovia Cobaini si len brnkali ked mali chut.
Chcem solovat Bavím sa skvele... a som ochotny denne take 2-3 hodinky :) mozno aj viac ale ked mam klavir tak menej :)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 04. Apríl , 2009, 11:56:09 »

tak soluj. hraj tak, aby sa Ti to pacilo aj pocuvat :) nauc sa podla ucha nejake jednoduche sola od inych gitaristov. zapajaj pri tom vsetky 4 prsty lavej ruky. snaz sa premyslat nad tym, aby si pouzival na to co najidealnejsie prstoklady, aby si to hral cez viacej strun a nelietal po celom hmatniku. brnkaj zasadne vsetko na striedacku. pozri si na jutube instruktazne videa, ako sa drzieva najcastejsie brnkatko a ako sa drzieva lava ruka.

to je dolezitejsie, ako nejake TABy.
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #4 kedy: 04. Apríl , 2009, 11:57:47 »

nauc sa akordy zakladne...nejake pesnciky hrat...acdc,led zepp..nejake riffy a pod a prihlas sa na gitarovu skolu k vadimovi busovskemu(www.vadimbusovsky.sk) a mas po probleme.. Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #5 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:01:50 »

tak soluj. hraj tak, aby sa Ti to pacilo aj pocuvat :) nauc sa podla ucha nejake jednoduche sola od inych gitaristov. zapajaj pri tom vsetky 4 prsty lavej ruky. snaz sa premyslat nad tym, aby si pouzival na to co najidealnejsie prstoklady, aby si to hral cez viacej strun a nelietal po celom hmatniku. brnkaj zasadne vsetko na striedacku. pozri si na jutube instruktazne videa, ako sa drzieva najcastejsie brnkatko a ako sa drzieva lava ruka.

to je dolezitejsie, ako nejake TABy.
cize si mam pustat pesnicky a skusat podla sluchu sa ich naucit? :)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #6 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:02:14 »

nauc sa akordy zakladne...nejake pesnciky hrat...acdc,led zepp..nejake riffy a pod a prihlas sa na gitarovu skolu k vadimovi busovskemu(www.vadimbusovsky.sk) a mas po probleme.. Na zdravie! Zdravíčko
po 1. byva v blave Bavím sa skvele a ja som z KE a po 2. chcem sa naucit sam Bavím sa skvele
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:06:52 »

cize si mam pustat pesnicky a skusat podla sluchu sa ich naucit? :)

hej - najdi si nejake jednoduche pomale solo, a nauc sa hrat jeho melodiu, hraj si to s tou nahravkou, kym to nebudes vediet hrat pekne plynule s nimi. a potom si najdi ine a ine. vzdy premyslaj nad tym prstokladom - ako je to najvyhodnejsie hrat, aby si nemusel casto menit polohy. a vzdy maj napamati, ze malicek je uplne rovnocenny prst s ostatnymi.
Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #8 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:09:08 »

hej - najdi si nejake jednoduche pomale solo, a nauc sa hrat jeho melodiu, hraj si to s tou nahravkou, kym to nebudes vediet hrat pekne plynule s nimi. a potom si najdi ine a ine. vzdy premyslaj nad tym prstokladom - ako je to najvyhodnejsie hrat, aby si nemusel casto menit polohy. a vzdy maj napamati, ze malicek je uplne rovnocenny prst s ostatnymi.
ok... aku skladbu mi odporucas? :D mna v rychlosti teraz napadlo Iron Maiden - Afraid to shoot strangers... nic ine ma nenapada :D alebo to zaciatocne v Metallica - One
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:20:14 »

no to Ti ja neporadim, neviem, co pocuvas, co poznas, co mas sancu technicky zahrat. ja som sa uplne prve solo, co som si stiahol uchom naucil toto:

(2:00)

to som hral dovtedy asi rok na spanielke a mal som par tyzdnov prvu elektriku.
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #10 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:33:04 »

po 1. byva v blave Bavím sa skvele a ja som z KE a po 2. chcem sa naucit sam Bavím sa skvele
tak co ja viem..nebol by si prvy ani posledny co dochadza Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #11 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:42:27 »

co sa tyka tych gitarovych skol, mam v GP Gilbert - Intence Rock, oplati sa cvicit tie licky?
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:52:41 »

3 - 5 rokov, sam s autickami ako slide!, matka je muzikantka, ma naucila zakladne veci a teoria. maili sme traditional bar kde boli jam sessions a koncerty kazdy den. Zacal som so skiffleom ked som mal 7 rokov - ukealali a gitara (dedo bol znamy skiffleista), dixieland, folk a protest songy. Ak hras to vsetko kazdy den ked prides zo skoly, velmy rychlo sa naucis hrat podla sluku.
 10 - 15 rokov som hral vo bigbandu - Glen Miller, rock n' roll atd, dalsia super skola a uz ked som mal dost dlhi vlasi som zacal rockovat.
 Tak uz od asi 7. rokov hram pravidelne co bude uz skoro 30 rokov.

ty kokso, aky som stary uz.  No hanbím sa..
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #13 kedy: 04. Apríl , 2009, 12:56:09 »

co sa tyka tych gitarovych skol, mam v GP Gilbert - Intence Rock, oplati sa cvicit tie licky?

co myslis ty? oplati?  Žmurk
Zaznamenané

olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #14 kedy: 06. Apríl , 2009, 12:19:45 »

mno mna bude ucit jeden kamos  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 22 otázok.