Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:38:54
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ľaváci gitaristi  (Prečítané 38603 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« kedy: 16. Apríl , 2009, 07:42:12 »

Neviem, či tu taká téma je, tak skúsim novú. Je nás síce málo, ale treba sa ukázať.
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1 kedy: 16. Apríl , 2009, 07:46:58 »

Neviem, či tu taká téma je, tak skúsim novú. Je nás síce málo, ale treba sa ukázať.

a naco?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #2 kedy: 16. Apríl , 2009, 07:49:50 »

Lebo lavaci gitaristi su vynimocny Beeee
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 16. Apríl , 2009, 07:53:18 »

Ja som tiez vynimocny, pretoze hram nohami.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
 Na zdravie!
Zaznamenané

arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 16. Apríl , 2009, 07:56:32 »

Štatisticky sa rodí polovica pravákov a polovica ľavákov. Ľavákov je ale v živote len asi 10-15% pretože väčšina je v detstve preučená na tú "správnu" pravú stranu. Keď ste ľavák, máte limity už v takých blbostiach ako sú nožnice, či škrabka na zemiaky. Môžte namietnuť, že sú špecializované obchody pre ľavákov. Áno, teraz už sú, ale všetko je tam cca o 20% drahšie a platí to aj pri gitarách. Tiež som ľavák gitarista a výnimočnosť vidím len v tom, že si ťažko kupujem gitaru a mám oveľa menší akčný rádius výberu. Kedysi keď sme hrali pri ohni, tiež som si nebrnkol. A keď si kamoš kúpil pred 10 rokmi originál výročný American Fender Stratocaster tiež som si ho mohol len kuknúť, nie si na ňom zahrať. Takže to vidím ako dosť veľké obmedzenie. Ale už som si zvykol a snáď aj nejakú gitaru kúpim konečne. Teraz sa mi rysujem Brian May Signature Red Special - tak som zvedavý. Držte palce.  Na zdravie!
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:01:29 »

ja som sa vraj tiez narodil ako lavak, ale este v utlom detstve som bol preuceny na "spravnu" stranu. z laviciara na praviciara Bavím sa skvele alebo  Bleee ?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #6 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:01:44 »

no nevyhoda je jednoznacne v tom,ze lavak si nemoze zobrat v obchode gitaru a zahrat si na nej,alebo si pozicat gitaru od kamosov :)..ja hram na gitare nejakych 12 rokov a hral som za ten cas na 4och gitarach, z toho bola jedna jolana original pre pravaka,len som ju mal opacne :D..mali by sme spravit nejaku stretavku a povymienat si gitary, neni tu nejaky lavak, co ma drahe znackove gitary? strasne rad by som si na takych zahral,ze ci by som padol z toho na rit, lebo podla niektorych clenov tohto fora, ked neni na gitare napisane gibson alebo fender, a nestoji to aspon 1500 eur, tak to neni gitara  Bavím sa skvele

inak strihat noznickami som sa naucil pravou rukou, lebo lavou to fakt neslo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:03:06 »

no nevyhoda je jednoznacne v tom,ze lavak si nemoze zobrat v obchode gitaru a zahrat si na nej,alebo si pozicat gitaru od kamosov :)..ja hram na gitare nejakych 12 rokov a hral som za ten cas na 4och gitarach, z toho bola jedna jolana original pre pravaka,len som ju mal opacne :D..mali by sme spravit nejaku stretavku a povymienat si gitary, neni tu nejaky lavak, co ma drahe znackove gitary? strasne rad by som si na takych zahral,ze ci by som padol z toho na rit, lebo podla niektorych clenov tohto fora, ked neni na gitare napisane gibson alebo fender, a nestoji to aspon 1500 eur, tak to neni gitara  Bavím sa skvele

inak strihat noznickami som sa naucil pravou rukou, lebo lavou to fakt neslo  Bavím sa skvele
Mozes si kupit Musicman John Petrucci model, uz sa vyraba aj pre lavakov.  Žmurk
 Zdravíčko
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #8 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:04:49 »

Mozes si kupit Musicman John Petrucci model, uz sa vyraba aj pre lavakov.  Žmurk
 Zdravíčko

ja si drahu gitaru nikdy nekupim,pokial by som si na nej dopredu nezahral a fakt by sa mi musela velmi pacit. Lebo co ked si ju objednam,pride mi a bude to IBA obycajna gitara za 2000 eur? Kupis ju potom odomna?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:06:15 »

ja si drahu gitaru nikdy nekupim,pokial by som si na nej dopredu nezahral a fakt by sa mi musela velmi pacit. Lebo co ked si ju objednam,pride mi a bude to IBA obycajna gitara za 2000 eur? Kupis ju potom odomna?  Bavím sa skvele
Kto si nezahral, nepochopi. (myslim konkretne JP model)  Zdravíčko
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:07:41 »

Kto si nezahral, nepochopi. (myslim konkretne JP model)  Zdravíčko

Zahral som si a napriek tomu som nepochopil tu prehnanu cenu (bolo to ale uz hodne davno , ked ta gitara este stala cez 100 000 skk).
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:09:28 »

Zahral som si a napriek tomu som nepochopil tu prehnanu cenu (bolo to ale uz hodne davno , ked ta gitara este stala cez 100 000 skk).

Vtedy som ani ja nepochopil CENU, bola fakt prehnana. Dnes je to cca za polovicu.
Inak mal som na mysli pocit z hry, resp. pohodlie, ... - moj osobny pocit. Niekomu nemusi vyhovovat to, co mne.
 Na zdravie!
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #12 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:11:55 »

JP je výborná gitara, ale jej cena by mala byť kolem 25 litrov, vtedy by som ju kúpil.... Na zdravie!
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:13:40 »

Tak sa nám debata pekne rozbehla. To som teda nečakal!! Ja vidím problém v tom, že nám dokopy nikto nedokáže ani gitaru poriadne nastaviť, lebo z pravákov na tom nikto poriadne nezahrá...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:14:45 »

Tak sa nám debata pekne rozbehla. To som teda nečakal!! Ja vidím problém v tom, že nám dokopy nikto nedokáže ani gitaru poriadne nastaviť, lebo z pravákov na tom nikto poriadne nezahrá...
Ak by som bol lavak, tak URCITE by som si dal gitaru postavit na mieru. Ved mame tu VELMI slusnych stavitelov gitar.  Na zdravie!
 Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 22 otázok.