Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 08:56:19
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ľaváci gitaristi  (Prečítané 38609 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:15:34 »

keby som bol lavak tak sa just naucim hrat ako pravak
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #16 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:15:52 »

Ja som sice taky divny lavak, ale s tymi noznicami je to fakt najvacsi problem...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #17 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:17:08 »

inak strihat noznickami som sa naucil pravou rukou, lebo lavou to fakt neslo  Bavím sa skvele

Coo? Som lavak a v zivote som si nic take nevsimol :)

Inak co sa tyka gitary tak hram na pravackej, aj ked som sa pre srandu naucil zaklady aj na lavackej - taborove vypekacky mozem hrat na obe strany  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:18:28 »

To je síce pekné, ale kto z nich je ľavák a zostaví a nastaví Ti ju poriadne? Iba Ty sám.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:20:26 »

To je síce pekné, ale kto z nich je ľavák a zostaví a nastaví Ti ju poriadne? Iba Ty sám.
Hmm... to by som nepovedal. Tak isto sa da nastavit pravacka a lavacka gitara. Co sa tyka vysky strun, tremola, atd...
 Na zdravie!

Ostatok je samozrejme na kazdom z nas. Take malickosti snad zmakne kazdy gitarista a nastavi si to podla svojej potreby.  Žmurk
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #20 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:22:16 »

Inac tiez by som to robil tak, ze by som hraval na uz vyhratych pravackych gitarach na opacnu stranu...kym by som si nedal postavit na vlastnu mieru.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:25:47 »

Hmm... to by som nepovedal. Tak isto sa da nastavit pravacka a lavacka gitara. Co sa tyka vysky strun, tremola, atd...
 Na zdravie!

Ostatok je samozrejme na kazdom z nas. Take malickosti snad zmakne kazdy gitarista a nastavi si to podla svojej potreby.  Žmurk

Hm. Vieš sám, že v podstate nemáš s čím porovnať...
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #22 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:28:38 »

Ja som sice taky divny lavak, ale s tymi noznicami je to fakt najvacsi problem...

ale podla fotky hras ako pravak,takze nie si lavak a nepatris do klubu  Nezahrávaj sa Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:29:00 »

Inac tiez by som to robil tak, ze by som hraval na uz vyhratych pravackych gitarach na opacnu stranu...kym by som si nedal postavit na vlastnu mieru.

Si pravák? Ak áno, tak si niekedy vyskúšaj zahrať na ľaváckej gitare a uvidíš, že z toho nebudeš mať žiadnu radosť...
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #24 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:30:51 »

Ja som lavak, ale hram na opacnu stranu, lebo ma tak v ZUŠ-ke naucili Bavím sa skvele....a rad by som si zahral na lavackej gitare opacne otocenej.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #25 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:33:09 »

ja som tiez kedysi skusal naucit sa normalne na pravu stranu, ale u mna to absolutne neslo, ja som nevedel tu gitaru vtedy ani poriadne chytit a nie to este hrat :)...inak ako Branko spominal, nastavit sa da lavacka gitara uplne tak isto ako aj  pravacka, len fakt je ten,ze kedze vyrobcovia a servismani su aspon u nas na slovensku asi vsetci pravaci, tak aj pre nich je to obtiaznejsie ako bezne pravacke gitary.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:33:13 »

Ja som lavak, ale hram na opacnu stranu, lebo ma tak v ZUŠ-ke naucili Bavím sa skvele....a rad by som si zahral na lavackej gitare opacne otocenej.

Tak to si slabý ľavák, ale si.
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:35:26 »

ja som tiez kedysi skusal naucit sa normalne na pravu stranu, ale u mna to absolutne neslo, ja som nevedel tu gitaru vtedy ani poriadne chytit a nie to este hrat :)...inak ako Branko spominal, nastavit sa da lavacka gitara uplne tak isto ako aj  pravacka, len fakt je ten,ze kedze vyrobcovia a servismani su aspon u nas na slovensku asi vsetci pravaci, tak aj pre nich je to obtiaznejsie ako bezne pravacke gitary.

Ja píšem hlavne o tom, že nemáš s čím porovnať. Nemôžeš si požičať gitaru a skúsiť ako by to malo byť. Nie všetko je v teórii o technike nastavenia.
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:37:19 »

ja som tiez kedysi skusal naucit sa normalne na pravu stranu, ale u mna to absolutne neslo, ja som nevedel tu gitaru vtedy ani poriadne chytit a nie to este hrat :)...inak ako Branko spominal, nastavit sa da lavacka gitara uplne tak isto ako aj  pravacka, len fakt je ten,ze kedze vyrobcovia a servismani su aspon u nas na slovensku asi vsetci pravaci, tak aj pre nich je to obtiaznejsie ako bezne pravacke gitary.

Najlepšie nastaví ľavácku gitaru ľavák gitarista. Ak to samozrejme vie!
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 16. Apríl , 2009, 08:38:00 »

vcom teraz myslis to nastavenie? zosteovanie vysky strun? alebo v com?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.