Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 06:15:48
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ibanez SZ520  (Prečítané 2862 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« kedy: 07. Jún , 2005, 10:16:40 »

Technické dáta: telo: mahagón/javor, vrchná doska javor krk: lepený, mahagón, hrúbka 21-23mm, menzúra 638mm snímače: duncan/ibanez pevná kobylka Gibraltar 3, struny cez telo
po pár dňoch od kúpy môžem povedať, že som vežmi spokojný. vežmi dobre sa na nej hrá, nepostrehol som nejaký rozdiel v jej menzúre 25,1 palca oproti "klasickej" 24,75... je to vlastne taká PRS od Ibanezu, ale keďže som PRS nikdy v ruke nedržal... Telo je dosť hrubé, od 4,5 do 5 cm, ale váha nie je výrazne vyššia ako celomahagónový model axs32, ktorý mám doma. v obchode som skúšal aj model sz320 a ten bol výrazne ťažší. neviemm prečo, odhadujem, že na 520-ke je viac javora. aj váhou vyhrala 520. zvuk je kapitola sama o sebe. už nasucho je dosť hlasný, farebný, možno má trochu menej basov, ako by človek od takého množstva dreva čakal. nataihol som struny DR "tite-fit" 10-52. po zapnutí do PC cez Line6 GuitarPort som najprv vyskúšal čistý zvuk. snímač pri krku produkuje gužatý, plný a dosť basový zvuk, ktorý pekne cítiť po dreve, má vežmi príjemnú, "sametovú" farbu a oveža väčšiu hĺbku oproti axs32 (budem porovnávať s ňou, keďže ju mám doma). tento tón je príjemne mäkký, keď sa stiahne tónová clona, no po pridaní efektov typu reverb, hall, som musel sťahovať basy... stredná poloha prepínača rozpája cievky snímačov na single. tento zvuk sa mi až tak nepáčil, pretože výrazne klesne úroveň hlasitosti a nejaký výraz dostáva, až keď sa stiahne volume jedného alebo druhého snímača tak, aby vlastne hrala len jedna cievka jedného snímača. ale na klasický singel sa to nechytá... kobylkový snímač zrejme nebude len silnejšia verzia krkového, produkuje totiž trochu iný tón, ktorý je samozrejme o poznanie ostrejší ako krkový, no nie až tak, ako som čakal. ubudlo basov, ale stále výrazne cítiť hĺbku tónu a drevo. čistý zvuk je na rozdiel od axs32 (na ktorej je pri krku gibson 498t) plnší, oveža farebnejší. pri skreslení je attack prirodzenejší, nie taký surový a výškový ako pri axs32, celkovo je hutnejší. pôvodne som chcel osadiť práve snímač gibson, ale zvukovo mi gitara vežmi vyhovuje... vzhžad komentovať nebudem, vo vyhotovení som nenašiel jedinú chybičku, ešte aj káble sú perfektne zviazané dokopy. kobylka sa vežmi dobre nastavuje, šróbiky na doladenie intonácie sú "medzi strunam", nie pod nimi... oproti klasickej tune-o-matic má však nevýhodu, že nad strunami ešte asi milimetrík pretŕčajú jednotlivé kamene, takže napríklad palmmuting má iný "feel", ale to je zvyk... krk je vežmi pekne vlepený, dohmat na posledné pražce bez problému... nie je to klasický plochý a tenký krk z RG rady, ale dobre padne do ruky.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Jún , 2005, 14:31:11 »

Vyzera veeeelmi pekne. :1:
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #2 kedy: 07. Jún , 2005, 17:00:29 »

U K A Z K Y : čistý zvuk, snímač pri krku, simulácia akustickej gitary. čistý zvuk, snímač pri kobylke, simulácia akustickej gitary. skreslený zvuk, kobylka, heavy metal, simulácia hlavy Peavey 5150. skreslený zvuk, kobylka, yngwie, simulácia hlavy Soldano SLO-100. skreslený zvuk, kobylka, metal, simulácia hlavy Engl Powerball.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #3 kedy: 07. Jún , 2005, 18:51:11 »

Nieco bez simulacii by nebolo ??
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 07. Jún , 2005, 22:07:50 »

Gitara je velmi pekna, uz podla popisu skratka musi hrat :). Ale neodvazil by som sa o nejake zvukove hodnotenia napr. snimacov pri testovani na simulacii. Taky podobny zvuk, ako v ukazkach tu urcite tiez niekde z nejakych VSTi vymackam aj na Stratocaster aj na Les Paul, ale o tom, ako tie gitary a snimace na nich naozaj hraju to moc nepovie...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 07. Jún , 2005, 23:28:46 »

To Soldano sa velmi nepodoba Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #6 kedy: 08. Jún , 2005, 06:36:25 »

roberto: je to možné, to je z guitarport netu stiahnutý zvuk ""y. malmsteen"", má stiahnutý presence... rastis: ja viem, že na simuláciách je to o ničom, mám ti nahrať suchý výstup z gitary? ak máš aparát, tak taký výstup nikdy nepočuješ, pretože ide cez zosík a repro...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 08. Jún , 2005, 09:16:25 »

Citácia
Originally posted by rady ...mám ti nahrať suchý výstup z gitary?...
No mozno by si sa divil (a mozno nie :) ), ale keby si mi kvalitne nahral iba vystup z gitary, mohol by som si to doma prehnat cez aparat a kludne by som si to vychutnal... Akurat by si mi musel dat navod, ze co bolo hrane s ohladom na cisty a co na skresleny zvuk. Ale nie, gitara je fakt pekna :)...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 08. Jún , 2005, 09:44:20 »

Lepšie by bolo to nahrať na sucho, predsa len simulácia akustickej gitary ten zvuk hodne zmení. Aj keď charakter tam možno zostáva. Prípadne skús prehnať ten zvuk cez simuláciu nejakého aparátu s čistým zvukom.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 08. Jún , 2005, 10:01:02 »

ok, nahrám nejaké ukážky nasucho...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.