Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 08:34:57
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mark-Bass-Mini-CMD-121P  (Prečítané 13410 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« kedy: 18. Apríl , 2009, 00:14:03 »

Diskusia k článku

http://www.gitaristi.sk/Mark-Bass-Mini-CMD-121P
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 18. Apríl , 2009, 13:36:33 »

som nedavno kdesi zachytil vyrok - "pokial to neni krava, co zavadza, vela kuri a vela zere elektriky, nemoze to dobre hrat" :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #2 kedy: 18. Apríl , 2009, 13:42:12 »

som nedavno kdesi zachytil vyrok - "pokial to neni krava, co zavadza, vela kuri a vela zere elektriky, nemoze to dobre hrat" :)

dnes ti ide  :) bol som toho nazoru kym som si nevypocul marky.
Zaznamenané

o-yep sro
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 18. Apríl , 2009, 17:25:37 »

je to pekne napisany clanok. cena sa mi vsak zda privysoka.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 18. Apríl , 2009, 18:02:03 »

s tou cenou je to tak vselijak. ja som si novu vec nekupil ani nepametam, ak by som zhanal nieco male, lahke a vykonne, tak po tomto by som sa urcite pozeral, ale asi by som sa orientoval na bazar. v kazdom pripade, priama konkurencia ako EBS o moc lacnejsia nie je.

edit: EBS Neo Drome 12 co je porovnatelne kombo ale iba so 150 w je okolo 1100 euro
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2009, 18:07:05 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #5 kedy: 18. Apríl , 2009, 18:42:46 »

mne tieto Mark Bass-y imponuju.. aj vo Frankfurte ma uz par krat zaujali.. a nasho basaka tiez.. len u nas by to chcelo trosku vacsie cosi..
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 18. Apríl , 2009, 20:29:29 »

mne tieto Mark Bass-y imponuju.. aj vo Frankfurte ma uz par krat zaujali.. a nasho basaka tiez.. len u nas by to chcelo trosku vacsie cosi..

nie je problem, robia aj 8x10  :) v obboarde maju na vyber aj normalne zosiky a 4x10 bedne.
Zaznamenané

o-yep sro
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #7 kedy: 07. December , 2009, 18:35:27 »

aky je rozdiel medzi little mark 2 a little mark 3 ?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 08. December , 2009, 08:11:06 »

je to pokracovanie marku 2, ktory sa uz nevyraba.
ma impedancne upravene Inputs a Outputs. Konecne dali ovladanie Pre/Post EQ switch na zadny panel a netreba kvoli tomu rozoberat amp. zmenil sa rozsah Gainu, pridali ovladanie urovne Line Out na predny panel. vykony sa myslim nemenili.
Zaznamenané

o-yep sro
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #9 kedy: 08. December , 2009, 08:19:43 »

vdaka
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #10 kedy: 08. December , 2009, 08:39:12 »

.....skúšal som s LMII aj s LMIII.....no pri týchto minimalistických počinoch markbass-u som sa nevedel zbaviť dojmu gumeného zvuku.....navyše si myslím, že je prehnané tlačiť taký výkon do jedného repra.....ale na 102P som tú gumovitosť už nepostrehol.....malo to gule tak ako to má byť.....korekcie sú čistý luxus.....ale tie prachy čo to stojí, sa dajú minúť aj lepšie......myslím si.......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 08. December , 2009, 11:01:43 »

.....skúšal som s LMII aj s LMIII.....no pri týchto minimalistických počinoch markbass-u som sa nevedel zbaviť dojmu gumeného zvuku.....navyše si myslím, že je prehnané tlačiť taký výkon do jedného repra.....ale na 102P som tú gumovitosť už nepostrehol.....malo to gule tak ako to má byť.....korekcie sú čistý luxus.....ale tie prachy čo to stojí, sa dajú minúť aj lepšie......myslím si.......

ja som velmi nejaku gumenost nepostrehol, skor totalnu sterilitu a to ja moc nemusim. miestami som mal pocit ako keby som hral priamo do linky. mam rad ked ma aparat nejake zaujimave prifarbenie zvuku.
tie peniaze su velmi otazne. ak by som to mal brat z pohladu toho aka je konkurencia na slovensku atd, tak okej. ale ked sa na to pozriem z realneho pohladu moznosti tak jasne, stoji to velmi vela. pre niekoho kto sa boji kupovat ojazdene a nema moznost ist do zahranicia + chce zaruku... (fuj esteze to nieje moj pripad)
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #12 kedy: 08. December , 2009, 12:39:51 »

....to je pravda, že tu doma to máme také všelijaké a že ak sa človek nedostane zahranice tak nemá šancu veľmi tie menej bežné veci vyskúšať....

Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #13 kedy: 08. December , 2009, 20:54:48 »

ja som tam gumenost tiez nepostrehol, prave si myslim ze dva potenciometre VLE a VLF davaju velku univerzalnost tomuto aparatu.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 09. December , 2009, 09:54:20 »

ja som tam gumenost tiez nepostrehol, prave si myslim ze dva potenciometre VLE a VLF davaju velku univerzalnost tomuto aparatu.

.....potom máš o dôvod menej aby si si to nekúpil.....  Na zdravie!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 16. Júl , 2010, 11:12:35 »

mame chvilocku teraz nejake podobne kombo 1x12, ale korekcie z predu + k tomu pridavny 1x12 box. este som nestihol vystudovat, co a ako. ale hra to dost konkretne a zvuk je pomerne "priamy", aj ked neviem vysvetlit, ako to myslim :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 16. Júl , 2010, 11:37:20 »

videl som ze ramon zatratil trace elliot a isiel do zlteho aparatu + pridavny box.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #17 kedy: 19. Júl , 2010, 14:31:38 »

....som strašne zvedavý, že aké sú dojmy z Markbass-u....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 20. Júl , 2010, 12:30:17 »

ja mam little mark III a hraje to peckovo.. je to male, lahke a vsetko mozne sa da natom natocit.. a pouzivam direct out na nahravanie a som spokojny  Bravooo
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #19 kedy: 20. Júl , 2010, 13:35:13 »

ja mam little mark III a hraje to peckovo.. je to male, lahke a vsetko mozne sa da natom natocit.. a pouzivam direct out na nahravanie a som spokojny  Bravooo

....viem ako hrajú niektoré kúsky tejto značky....no od mojej predstavy to má trošku ďaleko....mňa zaujímalo ako to vníma "rastis" v kapele....a tiež aká je tá zmena oproti TE....
« Posledná zmena: 20. Júl , 2010, 13:36:06 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 20. Júl , 2010, 14:12:41 »

v skusobni je to fasa, je to dost "pritomne" po celej miestnosti a na to ze su to dve malicke lahucke 1x12" skrinky, tak to ma aj slusny objem. som zvedavy, ci sa to na vacsom podiu nebude stracat. niekedy si na tom musim zahrat a poskusat tie gombiky. neni ich tam moc, v tomto sa TE javil dost vsestrannejsie, aj ked tiez mal svoj charakter, ktoreho sa zbavit neslo :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 27. Júl , 2010, 08:24:32 »

....zbavovať sa charakteru TE je podľa mňa hriech....viem, že ten apec nesedí to každého štýlu....dne si hovorím, že je to škoda že som to nevydržal a z Tesly nešiel rovno na ten Trace....Markbass je dobrý aparát, nie až tak vyhranený ako TE....no mne sa zdá, že tým je aj menej konkrétny....nehovorím, teraz že vôbec, ale že menej ako TE....TE jednoducho nevygumuješ žiadnym iným aparátom....

....a pri tom Laney čo mám ma potešilo, že samotnému majiteľovi Dual Recta zo 4x12" Mesa bedňou sa to Laney nevidelo a celý večer gánil na to  Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 27. Júl , 2010, 09:35:48 »

....a pri tom Laney čo mám ma potešilo, že samotnému majiteľovi Dual Recta zo 4x12" Mesa bedňou sa to Laney nevidelo a celý večer gánil na to  Bavím sa skvele ....

Nie nie. To on len tak ganiaco posobi, ked spi.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 27. Júl , 2010, 09:37:33 »

hlavne co tam po charakteroch a zvukoch a detailoch... Mark Bass vazi asi tak 1/10 TE - to sa rata Si píš!!!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 27. Júl , 2010, 09:50:39 »

vaha/rozmer je dovod preco marka svojho casu kupoval kazdy druhy basak. potom ich to zase samozrejme preslo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #25 kedy: 27. Júl , 2010, 10:04:52 »

....a pri tom Laney čo mám ma potešilo, že samotnému majiteľovi Dual Recta zo 4x12" Mesa bedňou sa to Laney nevidelo a celý večer gánil na to  Bavím sa skvele ....

a preco na to ganil?  ha ha ha co to bolo moc hlucne alebo nechapem:)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #26 kedy: 27. Júl , 2010, 13:40:26 »

Nie nie. To on len tak ganiaco posobi, ked spi.



....nie, nie....vtedy nespal  Bavím sa skvele ....

a preco na to ganil?  ha ha ha co to bolo moc hlucne alebo nechapem:)

....volume sa dá vždy ubrať  :) ....priznám sa, že málokedy mám šancu postaviť svoj amp vedľa poriadny gitarový apec....a obával som sa, že na tej džemke budem stáť zahanbený a v kúte....z tej jeho poznámky, že zvuk tej basy je riadne výrazný som vycítil, že nie každý apec a basa sa pri Dual Recte dokáže tak dobre presadiť....predsa len Dual Recto je poriadny mlynec....ale dosť už chváľme radšej Markbass  Na zdravie! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #27 kedy: 28. Júl , 2010, 10:55:58 »

z tej jeho poznámky, že zvuk tej basy je riadne výrazný som vycítil, že nie každý apec a basa sa pri Dual Recte dokáže tak dobre presadiť....predsa len Dual Recto je poriadny mlynec....ale dosť už chváľme radšej Markbass  Na zdravie! ....

aha, tak to gratulujem:)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.243 sekund, 22 otázok.