Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 16:06:08
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall JCM 900 4100  (Prečítané 41613 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #90 kedy: 10. November , 2015, 11:12:35 »

JCM 900 model 4100 Dual reverb módnutý:



Pure tubes sound. Both channels are changed, the original diode clipping circuit is cancelled and true tube gain and distortion is now working
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #91 kedy: 10. November , 2015, 12:35:39 »

neuveritelne. prekopali tam zapojenie a ono sa to ozvalo  Ja som čert.. Nechajte ma vydýchať

to je znama vec, hral som na vela modnutych 900-vkach. spravidla sa na ne lepsie hralo a lepsie tahali...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #92 kedy: 10. November , 2015, 12:58:09 »

neuveritelne. prekopali tam zapojenie a ono sa to ozvalo  Ja som čert.. Nechajte ma vydýchať

to je znama vec, hral som na vela modnutych 900-vkach. spravidla sa na ne lepsie hralo a lepsie tahali...

náhodou som sa preklikal k tomu videu, tak reku zavesím to sem...
o aký "veľký" zásah do aparátu ide?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 10. November , 2015, 13:40:46 »

kedze nie som elektrotechnik, tak nemam sajn. ale ak tvrdia, ze vyhodili z cesty diody a kreslia true lampami, tak by som povedal, ze to chcelo asi viacej, ako stikacky a vystiknutie par diod. viacej nam povedia odbornici ...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #94 kedy: 10. November , 2015, 15:53:41 »

kedze nie som elektrotechnik, tak nemam sajn. ale ak tvrdia, ze vyhodili z cesty diody a kreslia true lampami, tak by som povedal, ze to chcelo asi viacej, ako stikacky a vystiknutie par diod. viacej nam povedia odbornici ...

teraz keď tam sú tie diódy a tie kreslia, tak čo robia preampovky? Iba sa tvária, že sú tam, aby to vyzeralo ako true valve amp? či?

lebo registrujem na tom aparáte, že keď hrám jemnejšie pravou rukou, tak gain mi dole nejde (alebo len veľmi máličko) alebo zostáva na takej istej úrovni ako ked si zapnem nejaký smiešny procesorový Digitech. Čžiže dynamickou hrou sa neviem dostať zo sýteho OD do lajtovného Crunchu.

Naproti tomu toto som nepociťoval na tom mojom toľko hejtovanom MAčku. Tu zas ale ocňujem vačší headroom a celkove tie "gule".
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #95 kedy: 10. November , 2015, 16:08:23 »

zase az taku chujovu dynamiku by nemal mat ten amp aj v povodnej verzii. co si pamatam, tak nikdy nebol problem na skreslenom kanaly slabsim brnkanim hrat cisty zvuk... pises "syty OD"... tak pravdu povediac, to som z toho original neprerobeneho ampu bez prikrmenia tiez nikdy nepocul  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 10. November , 2015, 16:13:02 »

teraz keď tam sú tie diódy a tie kreslia, tak čo robia preampovky? Iba sa tvária, že sú tam, aby to vyzeralo ako true valve amp? či?
realne ti v beznom, lampovom higain zosiku vytvara skreslenie 1 a pol lampy a zvysok tam je na okrasu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #97 kedy: 10. November , 2015, 18:32:28 »

ale vsak skreslenie nie je jedina funkcia malej elektronky v preampe  ?§!.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 11. November , 2015, 10:29:51 »

teraz keď tam sú tie diódy a tie kreslia, tak čo robia preampovky? Iba sa tvária, že sú tam, aby to vyzeralo ako true valve amp? či?
Presne tak. Keby tam boli operačné zosilňovače, bolo by to lacnejšie, bezporuchovejšie a hralo by to rovnako.

Ale zase niekomu sa to diódové skreslenie môže páčiť viac, ako to "jednotriódové". To skreslenie diódami sa podobá na skreslenie koncovým zosíkom, čiže je bližšie zvuku Plexiny. Môžeme tu polemizovať, do akej miery to je pravda, ale dúfam, že nikto tu nenapíše, že prevalená Plexina znie zle.

A ešte jedna vec je dôležitá: pri highgaine je charakter skreslenia irelevantný, tie rozdiely sú poznateľné pri miernom crunchi.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #99 kedy: 11. November , 2015, 10:56:40 »

a aký veľký zásah do aparátu (povedzme aj cenovo náročný) je takéto "odstránenie" tých diód
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #100 kedy: 11. November , 2015, 13:28:26 »

a aký veľký zásah do aparátu (povedzme aj cenovo náročný) je takéto "odstránenie" tých diód
Netuším, čo to asi obnáša, koľko hodín , cena rádove desiatky eur, ale či 30 alebo 60 ?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #101 kedy: 11. November , 2015, 13:38:46 »

Ale však si mrkni schému a zistíš že ten preamp je ala valvestate,čiže tí modovači tam asi pridajú ďalšiu flašku.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #102 kedy: 12. November , 2015, 08:40:23 »

Ale však si mrkni schému a zistíš že ten preamp je ala valvestate,čiže tí modovači tam asi pridajú ďalšiu flašku.

nevyznám sa do schém, nerozumiem im.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #103 kedy: 12. November , 2015, 09:52:02 »

Ale však si mrkni schému a zistíš že ten preamp je ala valvestate,čiže tí modovači tam asi pridajú ďalšiu flašku.
Myslím, že ju stačí prikŕmiť, odfajčiť diódový skreslovač, ktorý nedovolí lampu prebudiť a pridať zisk.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #104 kedy: 01. December , 2015, 11:19:01 »

ďalšie módnutia:

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.