Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Október , 2024, 13:34:32
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tuning peavey 6505+ hladam fanynku  (Prečítané 11371 krát)
0 užívateľov a 21 Hostí prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #45 kedy: 21. Apríl , 2009, 13:58:17 »

Hmmm caute, nenajde sa tu nejaky schopny handmade letovac z BA a okolia (nejde mi o niekoho kto drzal pajku 2krat) , ktory by sa bol schopny vyjadrit k nasledovnej uprave? Ide mi o mierny upgrade mojho peavey 6505+, nasiel som na nete post od jedneho typka a zneje to nasledovne: (pripadne ci sa najde niekto kto by to vedel spravit, za cca kolko a ci to ma naozaj nejaky zmysel takyto zasah) dik:


Another issue regular purchasers managed to have was the lack of balls when the gain was brought down to, say 5-6. You'll need to replace the bypass cap on V1 with a 1.uF+ cap (It's .047 stock, I believe.). This will add nuts to your tone when it's around 5 and increase the gain a bit. The bypass cap on my amp is 2.2uF, nice and thick.


If you really want more distortion and a thicker low end, replace the cathode resistor on V1 (2k7) with a 1k-2k resistor. Lowering the value will take you where you need to go.

Bring down the bright! Replacing the 470pF ceramic cap will bring down the brightness of an amp, especially if there is a 150pF cap in parallel! My amp has a 90pF cap (240pF total), just to give you an idea of how much taming amps may require.

In the tone stack, right up front is an 82K resistor that sort of controls the lower mid-range frequencies (Making it sound a bit cloudy). I added a 100k pot from an old boss pedal (the pot is small and square) so that I can lower the value accordingly from the front of the amp. To tighten up the tone a bit and take a bit of the "flabby" mids out, lowering this value helps a lot.

 :) Zdravíčko

ak to myslis vazne tak to daj p. Kovacovi, byva v Ruzinove.ak nemas kontakt tak ti ho mozem poskytnut cez SS.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #46 kedy: 21. Apríl , 2009, 13:59:22 »

Progi.. unleash the fury..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #47 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:00:58 »

p. Kovaca poznam, ten mi uz opravoval veci, len sa mi nechce 2 tyzdne cakat s tym ze amp bude u neho.. on je dost zaneprazdneny na taketo kozmeticke ukony a celkovo nema s pivami vobec skusenosti co mi spominal.. ale dik.. a tiez neviem ci by vedel z toho anglanskeho texto o co tam ide :)
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #48 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:04:10 »

jj, Kovac je teraz dost zaneprazdneny, ja som mu dal teraz tiez jeden efekt s kozmetickou vadou a cakam tyzden.no inak neviem ci najdes teda ineho schopnejsieho letovaca ktory by navyse porozumel hentomu anglanskemu textu.ked tak to daj Brdovi, ale verim ze ten tiez nema vela volneho casu.
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2009, 14:04:35 od joey » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #49 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:06:07 »


jedine u nac Ffančovič to dokaže ale tiež ti povie čo ja,to si taka hviezda že toto je jedina prekažka?? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2009, 14:11:32 od joe » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #50 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:13:15 »

EVH 4X12 ..praveze.. ten box sa mi k tomu uplne hodi aj vsetko.. a nie ze by som mal pocit, ze mi nevyhovuje ten aparat, je to super, len ho chcem doladit podla predstav, preto sa pytam, ci mu ta zmena moze skor pomoct, alebo uskodit.. aj ked to asi clovek nevie kym to neskusi
vsak skus inu bednu/inu znacku, s inymi reprakmi, mozes laborovat s lampami roznych znaciek...ked to budes chciet predat, tak bud budes ojebavat, alebo povies, ze je to upravene a tu to predas vyrazne pod cenu..  Zdravíčko

RobG: pekne pozadie, len skoda, ze okrem, minimalne, dvoch boxov, su ostatne prazdne atrapy :)
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #51 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:17:01 »

vsak skus inu bednu/inu znacku, s inymi reprakmi, mozes laborovat s lampami roznych znaciek...ked to budes chciet predat, tak bud budes ojebavat, alebo povies, ze je to upravene a tu to predas vyrazne pod cenu..  Zdravíčko

RobG: pekne pozadie, len skoda, ze okrem, minimalne, dvoch boxov, su ostatne prazdne atrapy :)
to su tvoje ked to tak vieš?Huh!? Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #52 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:19:57 »

vsak skus inu bednu/inu znacku, s inymi reprakmi, mozes laborovat s lampami roznych znaciek...ked to budes chciet predat, tak bud budes ojebavat, alebo povies, ze je to upravene a tu to predas vyrazne pod cenu..  Zdravíčko

RobG: pekne pozadie, len skoda, ze okrem, minimalne, dvoch boxov, su ostatne prazdne atrapy :)

vies co.. skusal som si to aj na mesa 4X12 boxoch a tento EVH sa mi zvukovo lubil viac si predstav.. cize box urcite nemam v plane menit zatial..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #53 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:20:00 »

RobG: pekne pozadie, len skoda, ze okrem, minimalne, dvoch boxov, su ostatne prazdne atrapy :)
No... bol som na Slayeri na Zelenej vode, min. rok a nepovedal by som, ze nehrali cez vsetky tie boxy...  Popiskujem si
V podiovej zostave uvadza bezne 9 zapojenych boxov.

Samozrejme, ze inac to je u napr. Yngwieho, alebo EVH, alebo ...
 Na zdravie!
Zaznamenané

Slayer24
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 355


Fuck art, let's kill!!!


« Odpoveď #54 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:23:58 »

No... bol som na Slayeri na Zelenej vode, min. rok a nepovedal by som, ze nehrali cez vsetky tie boxy...  Popiskujem si
V podiovej zostave uvadza bezne 9 zapojenych boxov.

Samozrejme, ze inac to je u napr. Yngwieho, alebo EVH, alebo ...
 Na zdravie!

čo ja zas viem a niekde (neviem či nie v knihe) som čítal že tie boxy sú skoro všetky atrapy a vzadu majú cez vysielačku ďalší half stack s mikrákom a tak idú do PA... no na topfeste bol fajny zvuk to teda ale že by bol len z boxov neverím...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #55 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:27:35 »

vyser sa na upgrade... iba tym zbytocne rapidne znizis cenu aparatu a hrat to bude ajtak rovnako... ak ta je malo pocut v kapele kup si plexinu alebo triple recto 120w Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:36:04 »

triple recto ma 150w ... 6505 ma 120w.. urcite to nie je o vykone..
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #57 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:49:55 »

Na zdravie!

slayer  Ja som čert.. Ja som čert.. Ja som čert.. Ja som čert.. Ja som čert..
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #58 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:50:44 »

triple recto ma 150w ... 6505 ma 120w.. urcite to nie je o vykone..

dobre ze si povedal... ja som bol troska v omyle  No hanbím sa..
tak potom jednoducha rada... potrebujes posadit zvuk viac do stredov... ja by som nevrtal do ampu ale pohral sa s eq section, popripade si zohnal nejaky eq do slucky, pripadne pred to svacol Tubescreamer a mas fajny stredovy zvuk ktory sa presadi  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #59 kedy: 21. Apríl , 2009, 14:51:46 »

Karol, co ak to nie je v ampe ? Myslim si, ze to moze byt aj kludne skusobnou.  Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.