Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 14:49:47
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106423 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #405 kedy: 05. September , 2016, 19:34:22 »

no dobre, ale čím to je. čo tá mezúra vlastne robí?

menzura je efektivna dlzka struny. Gibson ju ma oproti fendru kratsiu, cize rovnako hruba struna bude pocitovo volnejsia.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #406 kedy: 05. September , 2016, 19:37:11 »

menzura je efektivna dlzka struny. Gibson ju ma oproti fendru kratsiu, cize rovnako hruba struna bude pocitovo volnejsia.
dakujem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #407 kedy: 15. September , 2016, 11:17:38 »

Este predtym ako natiahnem tie Elixir struny som sa rozhodol vyskusat Dunlop Heavy Core. 10 13 17 28 38 48. Ciste zo zvedavosti, ze ako sa budu spravat tie basove struny ked pisu, ze su spevnene.

Po tych mojich 10 52 citim ze su maksie, ale su v pohode. Akurat, ze som ich natiahol vcera o piatej podvecer, hral som asi 3 hodiny a dnes hodinku. "Vyskove " struny su uz cierne a Decko chyta cernotu tiez....  Neviem

Skoda ich, celkom sa mi pacia tie hrubky "basovych" strun, su hratelnejsie ako tie 52.

Dufam, ze tie klasicke "basove" desiny 26 36 46 nebudu prilis makke....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #408 kedy: 15. September , 2016, 13:18:41 »

Elixir 10ny su tvrdsie ako ernie ball napr, ja ich pouzivam a ine uz nechcem. Vydrzia dlho, ostatne struny idu srat uz po par hodinach
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #409 kedy: 15. September , 2016, 14:20:29 »

Skusil som elixiry, taka akcia, ze 3 za cenu 2. Dal som na strat, cvenga to pekne a dlho, ale tento efekt az tak moc nevyhladavam...lenze zvuk nejaky tenky oproti tym, ktore pouzivam teraz. Elixiry uz nechcem. Skusim dadaria, ktore som pouzival uz velmi davno a potom som presiel na DR a ernie ball a rozdiel sa mi zdal dost vyrazny v neprospeh dadaria, ale minule ste viaceri chvalili dadaria, tak sa mozno daco zmenilo, takze ich skusim.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #410 kedy: 15. September , 2016, 14:36:38 »

tenky zvuk na elixiroch ? neviem neviem, kamo...mam opacne skusenosti..vyhradne pouzivam elixir 10-46 na gibsony a 9-46 na stratoidne gitary...zvukovo su trochu porovnatelne ernie ball, ale tie mi po 3 upotenych skuskach skapu..dadario mi vydrzali zvukovo najkratsie
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #411 kedy: 15. September , 2016, 14:46:26 »

ano 10-46 alebo 48, dal som ich na strat tokai r.82 a zvuk tenky a nieco mi tam proste chyba nez ako som bol zvyknuty . . . mozno budu dobre na gity so silnejsim HB na viac gainove zvuky
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #412 kedy: 15. September , 2016, 14:48:57 »

mam ich na 1979 Strate usa a zvuk nie je tenky...nie je chyba inde ?
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #413 kedy: 15. September , 2016, 14:56:27 »

pripustam, ze chyba kludne moze byt hocikde ... tu gitu som dlho zvyknuty pouzivat s DR 10-52 a vela som pocul o elixíroch tak reku skusim, ako pisem vyssie . . .
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #414 kedy: 15. September , 2016, 17:19:41 »

Ja tiez moc nemam rad zvukovo Elixiry, tiez mi prisli take nejake ploche. Plus tie spodne tri basove obalene struny su na dotyk nejake divne. Z tych coated strun sa mi najviac pozdavaju Cleartones.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #415 kedy: 15. September , 2016, 20:09:05 »

Elixiry ftw, na jednej sade dam tri koncerty, medzi to pol roka skusky, brnkanie doma a nemam absolutne potrebu ich vymenit. Ernie Ballky mali u mna zivotnost 30-60 minut. Lepi sa na ne bordel a stratia zvuk.
Progac s tymi elixirmi iba trepe, minule som mu dal moj goldtop, na ktorom boli seriozne asi 2-3 roky a poedal mi ze tie struny maju par dni, takze to tiez o niecom vypoveda  Bavím sa skvele
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #416 kedy: 15. September , 2016, 20:12:38 »

Elixiry ftw, na jednej sade dam tri koncerty, medzi to pol roka skusky, brnkanie doma a nemam absolutne potrebu ich vymenit. Ernie Ballky mali u mna zivotnost 30-60 minut. Lepi sa na ne bordel a stratia zvuk.
Progac s tymi elixirmi iba trepe, minule som mu dal moj goldtop, na ktorom boli seriozne asi 2-3 roky a poedal mi ze tie struny maju par dni, takze to tiez o niecom vypoveda  Bavím sa skvele

:) skusim ich. No som zvedavy ako sa mi bude hrat na nich.

Este taka otazka na porovnanie - elixir vs. cleartone? Ci je to jedno?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #417 kedy: 15. September , 2016, 20:35:55 »

Progac s tymi elixirmi iba trepe, minule som mu dal moj goldtop, na ktorom boli seriozne asi 2-3 roky a poedal mi ze tie struny maju par dni, takze to tiez o niecom vypoveda  Bavím sa skvele

Tak to bolo nasucho. Ja som čert.. Skus si po nich capnut normalne struny a rozdiel tam bude vyrazny. Akurat ale na tych par dni. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. September , 2016, 20:36:55 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #418 kedy: 15. September , 2016, 20:44:47 »

Ze na sucho. Progac by to asi efektivnejsie spoznal na nejakom hajgeji  ?§!.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #419 kedy: 15. September , 2016, 21:01:31 »

tak Elixíry a Cleartone , dobré strunky, hlavná výhoda - furt rovnaký zvuk jak nové +- až kým nepraskne, natiahnem novú a žiadna zmena zvuku, Cleartone sú chlp tvrdšie, vyskúšal som kopec strún, prakticky všetky bežné značky, ale toto je pre mňa jasná voľba, teda ešte okrem Marris, tie tiež kupujem
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.