Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 17:53:41
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106131 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #450 kedy: 07. Jún , 2017, 14:40:54 »

tiez som dal optiweb skoda ze nerobia 60tku hrubku, lebo takto musim kombinovat s daddariom...  a su uplne super paci sa mi aj pocit a zvuk, konecne normalne elixiry na elektirku
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #451 kedy: 07. Jún , 2017, 17:23:06 »

Tiez chvalim, mam ich natiahnute uz niekolko tyzdnov a su vyborne. Zneju ako cerstve struny a oproti nanowebom obrovsky skok vpred.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #452 kedy: 09. Jún , 2017, 19:47:01 »

ja som odskusal:

-GHS Boomers
-Addario Coated Nickel
-Gibson Bright Wires

dalej tu... http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96563.msg544024.html#msg544024
« Posledná zmena: 08. Júl , 2017, 07:43:33 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #453 kedy: 22. Jún , 2017, 11:38:00 »

prečo si niekto necháva takto neodstrihnuté struny na gitare? má to nejaký vplyv na zvuk? či je to len lenivosť?

osobne som si všimol, že ked som natiahol struny a nechal som ich nezastrihnuté iba tak kým sadli a potom som z ich odstrihol tie prebytočné konce, tak ladenie spadlo a musel som doladiť... prečo sa to deje?



* string.jpg (27.02 KB, 1280x960 - prehliadnuté 511 krát.)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #454 kedy: 22. Jún , 2017, 13:27:06 »

ja som dostal radu od jedného basáka

povedal mi tak ,že struna je vlastne drôt na kt je navinutý ďalší ,

ked strunu natiahneš ,našponovaný je hlavne stred tej struny
 stáva sa ked strihneš strunu skorej ako ju dáš a natiahneš na gitaru môže sa ten stred struny z vrchným vinutím posunúť a  už tam je dáka indispozícia  a struna môže byť hluchá napr ...  potom ....  to s a mu stávalo na basgitare ,

preto strunu dobre obmotal na klúčik , primerane ,
a strihol až potom čo ju naladil a  znova povolil aby si poriadne sadla  a  znova našponoval ,

to keď strunu strihneš a padne ti ladenie to kvôli tomu že ju 100% nemal dobre usadenú na klúči a  pohla sastruna minimálne v smere valca na klúči ....
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #455 kedy: 22. Jún , 2017, 13:48:53 »

Ja struny striham kvoli praktickosti - jednak rychlejsie zazipsujem obal a hlavne mi ho neprederavia struny zvnutra.  Na zdravie!
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #456 kedy: 22. Jún , 2017, 14:51:36 »

Najlepsie su nezostrihnute struny a kazda omotana inak, aby ste jeden kluc ladili proti smere a dalsi po smere hodinovych  Na zdravie!
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #457 kedy: 22. Jún , 2017, 21:15:56 »

Ja striham poctivo, odkedy som si skoro trciacim tenkym eckom vypichol oko(bez srandy) Bavím sa skvele
Vplyv na zvuk je ziadny.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #458 kedy: 25. Jún , 2017, 15:29:41 »

Najlepsie su nezostrihnute struny a kazda omotana inak, aby ste jeden kluc ladili proti smere a dalsi po smere hodinovych  Na zdravie!

 Bavím sa skvele Hej, to ma potom magicke vlastnosti, hlavne punkove hity potom vznikaju same. Nieco ako pick of destiny, akurat toto je taky ludovy lifehack.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #459 kedy: 03. August , 2017, 13:48:54 »

Vcera som nahodil optiweby na obe gitary. 10-52 pocitovo sami zdaju jak normal struny tak som zvedavy co vydrzia

 Tak optiweby mi vydrzali 4 mesiace velka spokojnost este by vydrzali dlhšie sak stale zneju dobre ale prsaklo tenke E az som sa cudoval, lebo struna mi neprsakla ani nepamatam.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #460 kedy: 03. August , 2017, 14:49:22 »

Ja striham poctivo, odkedy som si skoro trciacim tenkym eckom vypichol oko(bez srandy) Bavím sa skvele
Vplyv na zvuk je ziadny.

vypichnute oko ze nema vplyv na zvuk? no tak to by som si pozrel!
Zaznamenané

archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #461 kedy: 03. August , 2017, 21:45:22 »

vypichnute oko ze nema vplyv na zvuk? no tak to by som si pozrel!
No s vypichnutym okom moc nenapozeras.... Bavím sa skvele
Ale ako celkovo mi pridu pri plne elektrickych gitarach niektore debaty o vplyve na zvuk bezpredmetne...
Clovek pochopi ked chyti do ruky majstrovsku klasicku gitaru za par tisic....a aj na tych pouzivaju koncertni gitaristi bezne struny. Aj tot bezne Savarezy z muzikeru za par korun..clovek to bud z nastroja vytiahne alebo nevytiahne.
Ked to dokaze vydolovat,az potom ma zmysel riesit ci je faza mesiaca vhodna na hranie frygickej stupnice, alebo je lepsie hrat lydicku Bavím sa skvele
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #462 kedy: 22. November , 2017, 20:08:12 »

Skušal niekto ? :D 24k zlate struny http://www.optima-strings.com/24k_gold_electrics.php
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #463 kedy: 27. December , 2017, 12:02:36 »

S vydrzou to bude asi ok, mam ich natiahnute 6 tyzdnov a zatial nebadat ziadnu degradaciu. Trochu sa zacinaju strapkat (pouzivam tvrde brnkatko), ale zvukuvo su stale uplne v poriadku, ladenie takisto.
Akurat menim struny, tak myslim na tuto temu.

Optiweby - co sa tyka vydrze, tak vychadza mi to takto, ze pri aktivnom hrani (spotene ruky, ale cistene struny po kazdom hrani, cca 8 - 10 koncertov + parkrat studio) vydrzia cca mesiac, max. dva (a to uz je extrem, trhanie, neladia, atd...) a maju jednu velku nevyhodu oproti Nanowebom, ze ak su starsie, tak zneju neskutocne tupo, jak bezne struny po dvoch koncertoch. Na toto si pri Nanoweboch nespominam, tie cvengali aj polrok.
Ja osobne sa asi vratim naspat, aj ked na Optiweboch sa mi hra fajnovo.

btw, skusal som aj ine znacky, po dlhom case, napr. take dadarka, fakt super, taky iny, "skutocny" pocit pod rukami, ale zial - sli do kosa po dvoch koncertoch.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #464 kedy: 27. December , 2017, 13:19:39 »

Nanoweb boli v pohode, akurat sa mi strapkali na mieste kde udieram brnkatkom.

Optiweb sa mi nestrapkaju. Zda sa mi, ze vydrzia kratsie brilantne.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.