Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:38:10
Strán: [1] 2 3 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106130 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DarkEye
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 28. Apríl , 2009, 14:03:21 »

Zdravim, dufam, ze je prispevok dpbre dany do temy :D

Prosim o radu, ake struny by som si mal kupit. Pouzivam na klasicku gitaru savarezi, neviem presne ako sa pisu a Esteve titanium- high tension obe su. Chcel by som ale teraz skusit dake kovove, hram najviac klasiku a tak, ale u kovovych sa mi lubi zvuk. Viete niekto poradit dake lacnejsie ale kvalitne kovove ale aj nylonove struny? znacku a pripadne kde sa daju zohnat. Diki moc.

Este otazocka, ma niekto skusenost so znackou D'Addario XL Electric Guitar strings-nickel wound-super tops??? Totiz mal som narodeniny a segra mi ich kupila, poradil jej vraj predajca, ze to ide aj na klasicku gitaru :D:D ale kedze je tam napisane ze elektric tak som z toho blazen a zbytocne ich nechcem rozbalit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 28. Apríl , 2009, 14:06:15 »

kovovymi strunami klasicku gitaru znicis - casom sa Ti odlepi kobylka, povoli spoj krku a tela a nenavratne prehne krk.
Zaznamenané
lednicky1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 310



« Odpoveď #2 kedy: 28. Apríl , 2009, 15:33:54 »

kovovymi strunami klasicku gitaru znicis - casom sa Ti odlepi kobylka, povoli spoj krku a tela a nenavratne prehne krk.
mno.. uprimne, a bolave Smútim aj ja som mal na spaniele kovove struny a po 5. prazci to neladilo. treba kupit jumbo na kovove struny
Zaznamenané

DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #3 kedy: 28. Apríl , 2009, 15:38:46 »

Ked vravis, ze hras najviac klasiku a chces v nej dalej pokracovat, tak kovove struny nie su vhodne, na klasiku vylucne nylon. To co pisal rastis plati.
Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
DarkEye
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #4 kedy: 28. Apríl , 2009, 15:53:03 »

kovovymi strunami klasicku gitaru znicis - casom sa Ti odlepi kobylka, povoli spoj krku a tela a nenavratne prehne krk.

uf, to fakt??? som nevedel. JA som totiz este nepouzil na mojich gitarach kovove. Hmm a take jumbo do 10 000 by ste poradili ake? a ake k nemu struny. Lebo tie co k tomu davaju su vacsinou dost biedne, cest vynimkam
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #5 kedy: 28. Apríl , 2009, 15:59:17 »

uf, to fakt??? som nevedel. JA som totiz este nepouzil na mojich gitarach kovove. Hmm a take jumbo do 10 000 by ste poradili ake? a ake k nemu struny. Lebo tie co k tomu davaju su vacsinou dost biedne, cest vynimkam

bud marris, dowinu, alebo aj LAG robi fajne akustiky Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 28. Apríl , 2009, 17:16:03 »

yamaha, takamine... da sa vybrat z viacerych..
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #7 kedy: 28. Apríl , 2009, 18:25:20 »

spytam sa tiez :D aj ked sa to tu mozno niekde spominalo
kupil som na akustiku elixiry, 12tky a ked na ne hram tam ociernuju prsty, to je normalne?  ha ha ha hraju inak paradne odkedy ich mam stale tak isto. (nieco cez 2 mesiace)
Zaznamenané

DarkEye
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #8 kedy: 29. Apríl , 2009, 17:29:13 »

spytam sa tiez :D aj ked sa to tu mozno niekde spominalo
kupil som na akustiku elixiry, 12tky a ked na ne hram tam ociernuju prsty, to je normalne?  ha ha ha hraju inak paradne odkedy ich mam stale tak isto. (nieco cez 2 mesiace)

sry, ze som taky blbec teraz, ale co to znamena tie elixiry? ako to vypada?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #9 kedy: 29. Apríl , 2009, 17:31:46 »

sry, ze som taky blbec teraz, ale co to znamena tie elixiry? ako to vypada?

to je znacka strun, su to specialne struny potahovane ultratenkou vrstvou dakeho plastu... cveng im vydrzi skoro donekonecna  Na zdravie! ja ine uz nepouzivam odkedy som ich prvykrat natiahol Zdravíčko
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 01. Máj , 2009, 12:47:39 »

Môžem potvrdiť zničenie klasickej gitary kovovými strunami. Bolo to pred skoro 20 rokmi. Moja prvá španielka. Nylónové struny mi nejako "nezneli" a rozladzovali sa. Tak šup kovové Siriusky - inak super struny na tú dobu. Najprv sa mierne ohol krk, po pár mesiacoch sa začala odliepať kobylka - tak som ju prevŕtal a priskrutkoval k prednej doske. Už som bol rád ako Pat a Mat, že je všetko ok, ale kdeže, po mesiaci asi sa odlepil celý krk od korpusu, tak som to zlepil epoxidom a podladil, aby to nemalo také pnutie. Gitaru som predal a kúpil jumbo, ktoré už bolo na kovové struny stavané a malo výstuhu v krku, kolíky išli cez telo. Inak tá španielka mala s ohnutým krkom dohmat 12 mm na poslednom pražci - to bolo iné sado-maso ..  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Máj , 2009, 12:49:08 od arnysimilar » Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #11 kedy: 08. Máj , 2009, 20:30:39 »

Elixiry sú potiahnuté teflónom, ale nevyhovuje mi ich tupý zvuk potom..nie je to také pekne cvendžavé, akoby stratili tou úpravou čosi zo zvuku, ale musím uznať, že vydržia veľmi dlho.
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #12 kedy: 04. August , 2009, 22:22:54 »

Ludia, poradte mi prosim, kde v BA okrem MADY by sa dali zohnat struny Ernie Ball - kusovka H. Pouzivam totiz na 7micke hybridnu 9/10 sadu na 6strunovku + k tomu chcem dat 7mickove Hcko z 10inovej sady. Moze byt popripade aj e-shop,ak nic ine. Dik   Na zdravie!

Popripade ak je tu niekto z BA, kto pouziva na 6strunovku EB 10iny, nech sa mi ozve.  :)
« Posledná zmena: 04. August , 2009, 22:24:27 od Misko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 04. August , 2009, 22:42:15 »

Ludia, poradte mi prosim, kde v BA okrem MADY by sa dali zohnat struny Ernie Ball - kusovka H. Pouzivam totiz na 7micke hybridnu 9/10 sadu na 6strunovku + k tomu chcem dat 7mickove Hcko z 10inovej sady. Moze byt popripade aj e-shop,ak nic ine. Dik   Na zdravie!

Popripade ak je tu niekto z BA, kto pouziva na 6strunovku EB 10iny, nech sa mi ozve.  :)
Cize strunu 56, pre uplnost.  :)
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #14 kedy: 05. August , 2009, 08:14:53 »

Cize strunu 56, pre uplnost.  :)
Hej, 56 popripade 58.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.