Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 06:39:32
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106150 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #270 kedy: 09. Október , 2011, 20:34:19 »

ale na 7-čku... som hladal a nič... spodok chcem 10, 13, 17 a zvyšok 32 42 52 62 .. alebo dačo velmi podobne

Zacal som na sedmicky kupovat toto :

ERNIE BALL 2625
Ernie Ball 2625 e-guitar set for 8 string, slinky, nickel wound, gauges 010 - 013 - 017 - 030w - 042w - 054w - 064w - 074w


Samozrejme najhrubsiu strunu nepouzivam, odkladam na 8 strunovu gitaru, pripadne venujem Miso_kolovi ktory hra na roxory :)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #271 kedy: 09. Október , 2011, 22:13:01 »

Ja pouzivam tiez uz dlho Elixir nanoweb a uplne najlepsie struny ake som kedy mal. Ine uz nechcem Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #272 kedy: 09. Október , 2011, 22:59:23 »

pitu a mas na elektrickej nanoweby alebo polyweby? na akustickej, co si pamatam tak polyweby boli menej bright (jasnejsie) na elektrickej som neporovnaval.

Pozrel som a sú to nanoweby.

Na akustike si teraz nepamätám, ktoré dávam, ale mal som pocit, že len jeden typ bol zohnať v našich končinách.  Popiskujem si  A tie struny hrajú krásne jasne, na rozdiel od ostatných aj na druhý deň, resp o mnoho dní a týždňov dlhšie ako ostatné.. :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #273 kedy: 10. Október , 2011, 06:41:48 »

a ten sajrajt z toho nezlieza? lebo som bol nuteny na jednej gitare zbavit .068-ku opletania na konci aby sa vosla do zamykacej mechaniky a taky kentus z toho zacal zliezat, az som si povedal, ze fuj..tak drahe struny a este aj zajebabrane  Bleee Bavím sa skvele
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #274 kedy: 10. Október , 2011, 11:39:05 »

a ten sajrajt z toho nezlieza? lebo som bol nuteny na jednej gitare zbavit .068-ku opletania na konci aby sa vosla do zamykacej mechaniky a taky kentus z toho zacal zliezat, az som si povedal, ze fuj..tak drahe struny a este aj zajebabrane  Bleee Bavím sa skvele

Mám vinutú aj G strunu a tá aj s D sa začnú po mesiaci-dvoch pri intenzívnom hraní trochu odplietať v mieste úderu trsátkom. Ani sa nedivím, hrot je veľmi tvrdý. Ale to by žiadne iné struny po takom čase už nehrali..  :)
Vydržím do max 2-3 mesiacov, čo ešte stále majú aspoň aký-taký cveng a vymením za nové.
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #275 kedy: 21. Október , 2011, 23:12:31 »

Tak zbehol som po struny do Buzikeru a kupil som DR 9-42 a Elixir 9-42 (7ckove sady jasneze nemali tak som musel dokupit)... ale najvac ma prekvapila ta cena elixirov... 14e cca  Bleee idem skusim najprv DR a uvidim ako dopadnem  Bavím sa skvele
Toto som napisal 1. septembra miesto DR som tam predsa len nasadil Elixire a mam ich doteraz  Fuuha zíram zneju presne ako Daddario po tyzdni  Bavím sa skvele lenze tieto po viac ako 2 mesiacoch... pravda ze sa stiepia ale nic vazne to nie je.... som velmi spokojny... len ta cena by mohla byt tak 5e menej mno Beeee cize uz mozem odporucit aj ja  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 23:13:03 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #276 kedy: 21. Október , 2011, 23:27:35 »

Mne pridu tie Elixir take nejake prilis ostre zvukovo. Ale vyskusam este raz. Ake odporucate, tie nano ci poly? Aky je v tom rozdiel?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #277 kedy: 22. Október , 2011, 11:31:04 »

Toto som napisal 1. septembra miesto DR som tam predsa len nasadil Elixire a mam ich doteraz  Fuuha zíram zneju presne ako Daddario po tyzdni  Bavím sa skvele lenze tieto po viac ako 2 mesiacoch... pravda ze sa stiepia ale nic vazne to nie je.... som velmi spokojny... len ta cena by mohla byt tak 5e menej mno Beeee cize uz mozem odporucit aj ja  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

a o tom to je. Keď si zrátaš cenu za iné struny, ktoré ak by si chcel s nimi nahrávať v štúdiu alebo si teda aspoň udržať zvukovú kvalitu, meníš ich po max týždni, alebo hneď po takom dni, keď sa ti spotia pri hraní ruky, tak tá cena za struny narastie mnohonásobne viac, ako za Elixir.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #278 kedy: 22. Október , 2011, 11:34:54 »

Kupuj z ebay, nemas problem. V europe su predrazene.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #279 kedy: 22. Október , 2011, 11:49:44 »

Mne pridu tie Elixir take nejake prilis ostre zvukovo. Ale vyskusam este raz. Ake odporucate, tie nano ci poly? Aky je v tom rozdiel?

to iste aj u mna, skvele struny co do pocitu a vydrze, ale zneju silene tvrdo a ostro
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #280 kedy: 22. Október , 2011, 11:53:55 »

Inak aj DR a Daddario uz robia take nejake podobne potiahnute ako Elixir. Neskusal nikto?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #281 kedy: 07. December , 2011, 15:45:50 »

....aké hrubé struny by ste odporučili na podladenie do Fis....no a samozrejme treba zobrať do úvahy že to bude na Jolane Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #282 kedy: 07. December , 2011, 15:48:57 »

Aj tu su nejake ..


http://vtipy.4ever.sk/
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #283 kedy: 07. December , 2011, 15:56:07 »

....beriem Na zdravie! ....ale vážne vznikla potreba podľadiť, normálne tam má gitarista 10nky a ja ho tlačím do 13tiek, nemám skúsenosti s podladením na gitare, len na base tak neviem, že ktoré pri podladení do Fis budú mať ešte dostatočné pnutie a stráviteľný zvuk....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
vittore
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 513



« Odpoveď #284 kedy: 07. December , 2011, 16:00:07 »

Inak aj DR a Daddario uz robia take nejake podobne potiahnute ako Elixir. Neskusal nikto?
skusal som daddario, neodporucam
Zaznamenané

Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.