Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:38:34
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106132 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #300 kedy: 17. Január , 2014, 16:59:52 »

Celkom ma pobavili tieto fotky, ide o standardnu sadu zo zaciatku 60tych rokov - 12-56 s vinutym Gckom. Ze sa vtedy ako bezne pouzivali aj 13-58. To sa dnes ozaj lahko hra, ked sa standardne pouzivaju 9ny, pripadne 10ny. :)



* pt_rsg_gibsonstrings.jpg (53.25 KB, 195x207 - prehliadnuté 334 krát.)

* 10985124073_a841df57f1_c.jpg (24.8 KB, 480x640 - prehliadnuté 335 krát.)
« Posledná zmena: 17. Január , 2014, 17:00:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #301 kedy: 17. Január , 2014, 17:43:22 »

mam 2 otazocky:
1) bolo by riskantne pouzit 12-tky na LP menzuru pri normalnom ladeni?

2) mylim sa, ak si myslim, ze by sa to nezaobislo bez dotiahnutia truss rodu (+ samozrejme nastavit oktavy) ?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #302 kedy: 17. Január , 2014, 17:46:43 »

mam 2 otazocky:
1) bolo by riskantne pouzit 12-tky na LP menzuru pri normalnom ladeni?

2) mylim sa, ak si myslim, ze by sa to nezaobislo bez dotiahnutia truss rodu (+ samozrejme nastavit oktavy) ?

Nie, ved ako som pisal, bezne sa pouzivali aj 13-58. Samozrejme treba to nastelovat nasledne, lebo ak by si na taketo draty presiel z 10, tak by sa Ti zrejme riadne ohol krk. Zalezi ale samozrejme aj na gitare a samotnom krku. Niektore sa ohybaju aj podla rocneho obdobia, niektore su pevne a neohnu sa ani ked vymenis struny na hrubsie pomaly o 2 cisla.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #303 kedy: 17. Január , 2014, 17:51:56 »

s tym stelovanim velmi nemam skusenosti. o kolko zhruba dotiahnut?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #304 kedy: 17. Január , 2014, 18:08:01 »

Povol pre istotu struny (odporuca sa), a skusaj tak po max. stvrtine kruhu. Alebo aj menej. Nalad, vyskusaj a uvidis.
« Posledná zmena: 17. Január , 2014, 18:08:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #305 kedy: 17. Január , 2014, 18:22:28 »

s tym stelovanim velmi nemam skusenosti. o kolko zhruba dotiahnut?

aby dobre bolo. toto si treba vlastnymi skusenostami ozrejmit. trochu rozmyslat a neni co pokazit. na niektorych krkoch staci stvrt otacky, na niektorych treba tocit jak ked sa hodinky natahuju, cize univerzalne navody tazko hladat.

povolovat struny netreba, nevidim v tom jediny dovod. nikdy som nepocol o nicom zlom, co by sa mohlo stat ked sa steluje krk na naladenej gitare a to som sa uz stretol fakt zo vselijakymi krkmi...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #306 kedy: 17. Január , 2014, 18:28:42 »

povolovat struny netreba, nevidim v tom jediny dovod. nikdy som nepocol o nicom zlom, co by sa mohlo stat ked sa steluje krk na naladenej gitare a to som sa uz stretol fakt zo vselijakymi krkmi...

Gipson to radi v manualoch. Ja som čert.. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #307 kedy: 17. Január , 2014, 18:37:56 »

Diky zaodpovede, vyskusam ...este jedna vec - ked tam eventualne budu tie struny, krk nastaveny - bude vadit, ked budem z casu na cas menit ladenie zo standardneho E na dajme tomu C alebo D?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #308 kedy: 17. Január , 2014, 18:43:15 »

Nemalo by. Teoreticky sa Ti mozno trosku objavi drncanie strun o prazce ak mas nizky dohmat. Sam uvidis, je to vsetko velmi individualne podla jednotlivych gitar.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #309 kedy: 17. Január , 2014, 18:43:23 »

mozno ano, mozno nie
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #310 kedy: 29. Január , 2014, 17:24:48 »

Kamos si nedavno kupil balik Elixirov na akustiku, hrubky 11 - 52. Poprosil ma, aby som mu prestrunil gitaru, tak preco nie, akurat, ze mi dal 6 balickov strun bez krabicky. Beriem strunu za strunou a naraz pozeram, ze Gcko je nevinute, hrubka .022. Uz som si myslel, ze som dojebal poradie, ale proste bolo to NEvinute Gcko.

Kedze mne odjakziva nesedi na gitare vinute Gcko (a niekedy vyberam z elektrickej sady nevinute G), tak som hladal vsetky sady Elixir na akustiku, ktora 11-52 to obsahuje, no ani jedna nema nevinute Gcko. Rad by som si pozrel tu krabicku, resp. balenie Elixirov, zial, vraj tu krabicku ten kamos vyhodil.

Cize - viete mi niekto poradit, ake to mohlo byt balenie? Alebo to bola len vyrobna chybicka? Vopred dakujem!   Na zdravie!
Zaznamenané

Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #311 kedy: 01. Február , 2014, 11:25:34 »

zvažujem, že prejdem na o čosi tuhšie struny, momentalne pouzivam sadu .11 - .56 (11,14,19,32,44,56) od D'addario do ladenia drop C. gitara ma klasicku menzuru 25,5'. Sada je relativne okej, vedel by som si však predstavit silnejšie pnutie, najma na spodnom C to dost pľandrá a blati. .12 - .60 (12,16,20,34,46,60) by som zobral, ale nebude to až priliš na drop C ? mate skusenost ?  Zdravíčko
« Posledná zmena: 01. Február , 2014, 11:26:43 od Siso » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #312 kedy: 01. Február , 2014, 12:24:02 »

Kamos si nedavno kupil balik Elixirov na akustiku, hrubky 11 - 52. Poprosil ma, aby som mu prestrunil gitaru, tak preco nie, akurat, ze mi dal 6 balickov strun bez krabicky. Beriem strunu za strunou a naraz pozeram, ze Gcko je nevinute, hrubka .022. Uz som si myslel, ze som dojebal poradie, ale proste bolo to NEvinute Gcko.

Kedze mne odjakziva nesedi na gitare vinute Gcko (a niekedy vyberam z elektrickej sady nevinute G), tak som hladal vsetky sady Elixir na akustiku, ktora 11-52 to obsahuje, no ani jedna nema nevinute Gcko. Rad by som si pozrel tu krabicku, resp. balenie Elixirov, zial, vraj tu krabicku ten kamos vyhodil.

Cize - viete mi niekto poradit, ake to mohlo byt balenie? Alebo to bola len vyrobna chybicka? Vopred dakujem!   Na zdravie!

Tu sú všetky sady na akustiku od Elixir. Asi bude u všetkých vinuté G, inak by to tam označili.
http://www.elixirstrings.com/products/product_acoustic.html

Keď si pozrieš elektrické sady, tak tam je naopak u jednej 12-tkovej označené vinuté G.

Je možné, že si použil elektrickú sadu na akustiku.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #313 kedy: 05. Marec , 2014, 11:50:47 »

Mam uz dlhsi cas natiahnute Elixir Nanoweb 10ny, tak ze reku hodim nejake pivnicabovske postrehy. Som metlak

Zvukovo su to take typicke steel struny, chyba mi tam ta hutnost a "vzdusnost" nickel plated alebo niklovych strun. Proste nanovo mi zneli akosi tenko a mrtvo.

Pozitivum je, ze tak zneju stale a oproti inym strunam, ktore ja zhrdzavim velmi rychlo ozaj ze zneju lepsie po dlhsom case. Vadi mi ale este taky "klzky" pocit tych spodnych strun, proste ten povlak tam citit, nech si kazdy vyprava co chce. Ja som čert..  

Takze celkovo fajn pokus, podla mna idealne pre trebars profi krcmovych hracov, ktorym su nejake nuansy vo zvuku v podstate ukradnute a nechce sa im srat s castym menenim strun alebo pre tych, co sa im riadne potia ruky. Pre plesnivych pivnicabov ale asi nie. Popiskujem si
« Posledná zmena: 05. Marec , 2014, 13:16:15 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #314 kedy: 05. Marec , 2014, 11:54:27 »

Peetchoviny riesis  Bavím sa skvele Uz taketo nuansy aj v strunach pocut, progi, progi.
Skusal som vselico, Elixiry po natiahnuti zneju ako akekolvek bezne nove struny s jednym rozdielom, ze tak hraju bezproblemov aj pol roka, rok (rekord 2,5 roka  Bavím sa skvele)
Najlepsie je, ze sa nezajebu, bezne struny mozem vyhodit po pol hodine hrania, na legato mozem zabudnut.
Vacsia smyklavost je podla ma vyhoda, nenavidel som ked sa mi to pocas hrania zadrhavalo.
Obrovska vyhoda ze netreba furt menit struny, to je otrava.
Ale kedze Progac nema realne co robit tak mu to nevadi  Bavím sa skvele


Elixir FTW!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.