Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:41:05
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106134 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #315 kedy: 05. Marec , 2014, 11:56:26 »

Uz taketo nuansy aj v strunach pocut, progi, progi.

Jasne, ze hej. Bacha na vec kamo!

No ved daj si po dlhom case nejake niklove struny a budes dost prekvapeny, o kolko Ti bude lepsie lespool hrat. Aj ked mozno len par hodin alebo dni. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #316 kedy: 05. Marec , 2014, 11:58:39 »

Jasne, ze hej. Bacha na vec kamo!

No ved daj si po dlhom case nejake niklove struny a budes dost prekvapeny, o kolko Ti bude lepsie lespool hrat. Aj ked mozno len par hodin alebo dni. Bavím sa skvele


No mozno vyskusam, ked ma zasponzorujes, este aby som struny isiel kupovat, naposledy som objednaval 12 balickov Elixirov v roku 2008  Bavím sa skvele

...
povolovat struny netreba, nevidim v tom jediny dovod. nikdy som nepocol o nicom zlom, co by sa mohlo stat ked sa steluje krk na naladenej gitare a to som sa uz stretol fakt zo vselijakymi krkmi...

Steloval som x gitar a nikdy som struny nepovoloval, to su take tie measures, ktore nikto radsej nehodla riskovat, ale nie je to potrebne. Samozrejme, treba na to ist s citom  Na zdravie!
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #317 kedy: 05. Marec , 2014, 12:07:22 »

Mne struny nikdy nezhrdzaveli  ?§!. asi to zalezi od PH potu. Elixiry som mal raz a nejak mi to nesadlo po zvukovej stranke. Pouzival som Ernie Ball, DR a teraz som spokojny s Rotosoundom. Pouzivam Fast fret a pol roka mi struny na gitarach vydrzia. Ale asi to bude aj tym, ze tie gitary striedam.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #318 kedy: 05. Marec , 2014, 12:09:26 »

Mne nehrdzaveli, len sa zaspinili, potom to zaschlo, tym padom to ani neladilo a cistit struny kazdu chvilu sa mi ozaj nechce.  ?§!. Ale kazdopadne nikomu neberem, ja len ze ja preferujem Elixir  :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #319 kedy: 05. Marec , 2014, 12:46:41 »

presne toto bol moj problem s elixir nanoveb co napisal progac.. na akustike zneju tie ich struny fajn ale jak som dal tie urcene pre elektriku tak som bol sklamany a to som skusal asi 4 sady v priebehu posledneho roka

 oni kecaju ze to hra kludne aj 4 mesaaace jak nove.. lenze problem je ze uz nove zneju jak kebyze mam daddaaarka mesiac a pol :) ako keby boli mrtve, zadusene bez cinkania a su divne klzke..

 to sa im potom lahko povie ze jak to vychytali ze zneju furt rovnako :).. teraz som kupil 15 sad cez saitenmarkt pekne daddario 7ickove sady a neriesim..  cinkaju prve 2 tyzdne, potom dalsie 2 su stale ok...  po mesiaci ich aj tak menim.. hotovo 
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #320 kedy: 05. Marec , 2014, 12:53:56 »

Ja mam osobne najradsej daddario, ale neche sa mi to menit, mne uz po tyzdni necinkaju vobec a musim menit, tak davam elixir a neriesim, aj ked nie je to to prave orechove. Pohodlnost.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #321 kedy: 05. Marec , 2014, 13:05:17 »

teraz som kupil 15 sad cez saitenmarkt pekne daddario 7ickove sady a neriesim..  cinkaju prve 2 tyzdne, potom dalsie 2 su stale ok...  po mesiaci ich aj tak menim.. hotovo 

Tak. :) Inak ked ich pravidelne po hrani pretries WD40 aj zospodu, tak mesiac musia v klude zniet fajn, aj ked hras kazdy den.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #322 kedy: 05. Marec , 2014, 13:17:00 »

ja som teraz dlho používal Dunlop modré 10-52 steelovky a ešte som od nich skúsil aj čisté niklovky (pure nickel). Tie niklovky zneli pekne, ale rýchle zostali mŕtve. steelovky vydržali o niečo málo živšie, ale potom tak isto umreli.

teraz som kúpil 2 balíky Ernieho tak isto 10-52 steelovky. a uvidíme....

som zvedavý na ich cobalt sériu...  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #323 kedy: 05. Marec , 2014, 13:22:50 »

Tak. :) Inak ked ich pravidelne po hrani pretries WD40 aj zospodu, tak mesiac musia v klude zniet fajn, aj ked hras kazdy den.
Nedojebava WD40 hmatnik? Lebo uz som pocul nazory ze je to podobne fast fretu?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #324 kedy: 05. Marec , 2014, 13:32:26 »

Nedojebava WD40 hmatnik? Lebo uz som pocul nazory ze je to podobne fast fretu?

a teraz to myslíš tak, že fast fret dodrbava hmatník? ( a aký?-javor či RW)? nemal by ho nejako chrániť skôr?  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #325 kedy: 05. Marec , 2014, 13:32:32 »

WD 40 sa odpari.. staci ked toho das malo na handricku a potom s nou prejdes struny tak ze ich trocha natiahnes jak ked ich napinas pri natahovani.. a v pohode.. ono to za 10 minut co to nechas tak vyschne cize nic sa hmatnika nedotyka
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #326 kedy: 05. Marec , 2014, 13:38:12 »

a teraz to myslíš tak, že fast fret dodrbava hmatník? ( a aký?-javor či RW)? nemal by ho nejako chrániť skôr?  Neviem
Nie nie, fast fret je super, myslel som ci WD40 nejak nevysusuje hmatnik lebo mi to odprucal neuszer len mi myslim spominal ze vysusuje trochu hmatnik...mozno si len zle pamatam. Pouzivam fast fret dlhe roky, vydrzi naozaj dlho, tak to nebudem riskovat.
« Posledná zmena: 05. Marec , 2014, 13:38:53 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #327 kedy: 05. Marec , 2014, 13:42:20 »

Nedojebava WD40 hmatnik? Lebo uz som pocul nazory ze je to podobne fast fretu?

Urcite nie, roky rokuce to pouzivam. Ved ked len pretries struny handrickou postriekanou WD40, tak sa ani na hmatnik moc nedostane konieckoncov. Inak WD40 neskodi ani nitru, uz ked sme pritom, dokonca ho cisti. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #328 kedy: 05. Marec , 2014, 13:44:36 »

Nie nie, fast fret je super, myslel som ci WD40 nejak nevysusuje hmatnik lebo mi to odprucal neuszer len mi myslim spominal ze vysusuje trochu hmatnik...mozno si len zle pamatam. Pouzivam fast fret dlhe roky, vydrzi naozaj dlho, tak to nebudem riskovat.

inak viem, že to tu už bolo písané viac krát, ale ten FF sa nedostane na spodnú časť struny. ja používam dunlop 65 a lezie mi to na nervy (mám od toho prsty), lebo tým namočím handričku a struny tak dokážem vyčistiť všade. ale ten FF pôsobí len na tej "dotykovej" časti..
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #329 kedy: 05. Marec , 2014, 13:47:08 »

Urcite nie, roky rokuce to pouzivam. Ved ked len pretries struny handrickou postriekanou WD40, tak sa ani na hmatnik moc nedostane konieckoncov. Inak WD40 neskodi ani nitru, uz ked sme pritom, dokonca ho cisti. :)

ok a máš teda pocit, že tie struny majú dlhšiu životnosť? toto nie je porývačská otázka - len zvedavosť čistá.... lebo napr. ja nemám pocit, že by ten dunlop robil niečo pre to, že by struny mali "cvengavejší" zvuk. skôr to vnímam len z hľadiska pohodlia, že prsty sa mi trochu kĺžu po strune (na rozdiel od nečistenej struny)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.