Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 15:35:06
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106161 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #330 kedy: 05. Marec , 2014, 13:47:49 »

inak viem, že to tu už bolo písané viac krát, ale ten FF sa nedostane na spodnú časť struny. ja používam dunlop 65 a lezie mi to na nervy (mám od toho prsty), lebo tým namočím handričku a struny tak dokážem vyčistiť všade. ale ten FF pôsobí len na tej "dotykovej" časti..

To je aj chyba fastfretu, kedze dolu sa na strune usadzuje casto vacsi bordel aj z hmatnika ako hore. Proste treba aj dolu strunu raz za cas niecim prejst, ked ma dlhsie vydrzat. Ta WD40 mi pride naj, fakt odporucam, struny citelne oziju po obojstrannom vycisteni. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #331 kedy: 05. Marec , 2014, 13:50:04 »

ok a máš teda pocit, že tie struny majú dlhšiu životnosť?

Tie struny po poriadnom pretreti ozaj na isty cas pri hrani oziju. Ono ta WD40 precistuje aj rozpusta usadeniny na nich, aj trochu premaze, cize tie struny potom robia dojem, ze su novsie. Samozrejme len povedzme na hodinu hrania.

Ja si vzdy pretriem a vylestim pred hranim. Bavím sa skvele Som metlak
« Posledná zmena: 05. Marec , 2014, 13:51:56 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #332 kedy: 05. Marec , 2014, 13:55:04 »

ok a máš teda pocit, že tie struny majú dlhšiu životnosť? toto nie je porývačská otázka - len zvedavosť čistá.... lebo napr. ja nemám pocit, že by ten dunlop robil niečo pre to, že by struny mali "cvengavejší" zvuk. skôr to vnímam len z hľadiska pohodlia, že prsty sa mi trochu kĺžu po strune (na rozdiel od nečistenej struny)
Ano, ale hlavne to tiez pouzivam kvoli tomu aby sa mi potom prijemne klzali struny, neviem uz v podstate hrat na niecom kde mi mrte drhne prsty...v tomto som maximalne rozmaznany. Fast fret chrani aj hmatnik(po kazdej vymene struny tym trosku aj precistim hmatnik a nicomu neublizuje.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #333 kedy: 05. Marec , 2014, 13:58:24 »

Tie struny po poriadnom pretreti ozaj na isty cas pri hrani oziju. Ono ta WD40 precistuje aj rozpusta usadeniny na nich, aj trochu premaze, cize tie struny potom robia dojem, ze su novsie. Samozrejme len povedzme na hodinu hrania.

Ja si vzdy pretriem a vylestim pred hranim. Bavím sa skvele Som metlak

u toho dunlopu to nie asi ani pol hodina - ak to takto beriem ako ty píšeš. ja poriadne papustim handričku tým dunlopom a vyčistím ju celú - aj spodnú časť...

k poslednej vete sa nebudem vyjadrovať. mohola by z toho vzniknúť nechcene vtipná debata  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #334 kedy: 05. Marec , 2014, 14:00:02 »

Ano, ale hlavne to tiez pouzivam kvoli tomu aby sa mi potom prijemne klzali struny, neviem uz v podstate hrat na niecom kde mi mrte drhne prsty...v tomto som maximalne rozmaznany. Fast fret chrani aj hmatnik(po kazdej vymene struny tym trosku aj precistim hmatnik a nicomu neublizuje.

vymieňaš struny všetky naraz, alebo jednotlivo, že  "zhodíš" starú a nahodíš novu a tak ďalej. nie, že dnes vymením Géčko a o týždeň béčko atď :D
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #335 kedy: 05. Marec , 2014, 14:06:53 »

vymieňaš struny všetky naraz, alebo jednotlivo, že  "zhodíš" starú a nahodíš novu a tak ďalej. nie, že dnes vymením Géčko a o týždeň béčko atď :D
vsetky naraz, po jednom sa neoplati, sak tie struny stoja par €
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #336 kedy: 05. Marec , 2014, 14:08:40 »

vsetky naraz, po jednom sa neoplati, sak tie struny stoja par €

a kde maju taky navijac, co sa s nim daju vsetky naraz tocit? :D
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #337 kedy: 05. Marec , 2014, 14:08:43 »

Tie struny po poriadnom pretreti ozaj na isty cas pri hrani oziju. Ono ta WD40 precistuje aj rozpusta usadeniny na nich, aj trochu premaze, cize tie struny potom robia dojem, ze su novsie. Samozrejme len povedzme na hodinu hrania.

Ja si vzdy pretriem a vylestim pred hranim. Bavím sa skvele Som metlak
musim skusit  :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #338 kedy: 05. Marec , 2014, 14:11:38 »

vsetky naraz, po jednom sa neoplati, sak tie struny stoja par €

práve preto som sa snažil napísať ten príspevok, aby sme sa pochopili. a nepochopili sme sa.

tak ešte raz:
bavíme sa o tom, že meníme naraz celú sadu. ale ako meníš celú sadu? - zhodíš všetky struny naraz, alebo meníš kus/kus
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #339 kedy: 05. Marec , 2014, 14:27:58 »

práve preto som sa snažil napísať ten príspevok, aby sme sa pochopili. a nepochopili sme sa.

tak ešte raz:
bavíme sa o tom, že meníme naraz celú sadu. ale ako meníš celú sadu? - zhodíš všetky struny naraz, alebo meníš kus/kus
Sorry, cital som v rychlosti, zhodim vsetky naraz, resp. minule som dal dole vsetky okrem jednej aby mi nepadol strunnik na LPcku
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #340 kedy: 05. Marec , 2014, 14:33:19 »

Sorry, cital som v rychlosti, zhodim vsetky naraz, resp. minule som dal dole vsetky okrem jednej aby mi nepadol strunnik na LPcku

Aj ja tak vacsinou, vtedy sa da rovno aj hmatnik vycistit a premazat olejom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #341 kedy: 05. Marec , 2014, 14:36:19 »

ok a neriešite chýbajúci ťah strún na krk? ako výmena strún je 5 - 10 minutová záležitosť počas ktorej by nemalo dôjsť k žiadnemu nechcenému čomukoľvek  Bavím sa skvele . ale aj tak. zase klasická debata výmena strún - naraz vs. kus/kus kvoli krk...  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #342 kedy: 05. Marec , 2014, 14:39:42 »

ok a neriešite chýbajúci ťah strún na krk? ako výmena strún je 5 - 10 minutová záležitosť počas ktorej by nemalo dôjsť k žiadnemu nechcenému čomukoľvek  Bavím sa skvele . ale aj tak. zase klasická debata výmena strún - naraz vs. kus/kus kvoli krk...  Neviem

Nie, to nemoze robit ziaden problem pri normalnej gitare.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #343 kedy: 05. Marec , 2014, 15:02:52 »

Nie, to nemoze robit ziaden problem pri normalnej gitare.  Popiskujem si
tak
Zaznamenané

WEIRD THRASH
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #344 kedy: 05. Marec , 2014, 15:23:58 »

suhlas.. ale tak isto treba pri zmene napnutia krku pocitat s tym, ze ta zmena nenastane hned.. ja zvyknem krkom dost tvrdo zakyvat aby sa posunula vystuha
Zaznamenané

Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.