Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 00:52:11
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106469 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #345 kedy: 05. Marec , 2014, 15:46:02 »

Co zvyknes robit? Fuuha zíram Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #346 kedy: 05. Marec , 2014, 15:58:38 »

Dobre vam jebe podaktorym. :) Gitara je drevo, nie zenska.
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #347 kedy: 05. Marec , 2014, 16:00:33 »

:-) to kukas co? :-) ked uvolnim alebo pritiahnem truss rod, pritiahnem a odtlacim hmatnit. proste jednou rukou drzim telo, druhou hlavu krku, a tou na striedacku kyvem hmatnikom trosku dopredu a dozadu.. dobre spraveny nastroj s tymto nemoze mat problem.. ved to bezne pouzivaju muzikanti na "pakovy" efekt :-)
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #348 kedy: 05. Marec , 2014, 16:01:23 »

Dobre vam jebe podaktorym. :) Gitara je drevo, nie zenska.

ano.. zenska si zasluzi tvrde zaobchadzanie lebo inak zacne tvrdo zaobchadzat ona s tebou :-)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #349 kedy: 05. Marec , 2014, 16:10:26 »

Dlhe roky som hraval na EB 10/46, este predtym na Fender Stainless Steel, ale rychlo hrdzaveli aj po utreti a obcas sa mi zadrhovali prsty. Potom som chvilu hladal, skrz Dadarii, DR, atd, ale dnes uz vylucne na Elixiry.

Natiahnem ich a mam polrok/rok casu, potom zhodim sadu, vycistim hmatnik a natiahnem novu sadu. Doteraz ziadny problem. Ziadne lestenie strun, ziadne WD40 ani nic podobne sa nekona. Na Elixiroch ma bavi ten tah a VZDY pocit novych strun, az kym ich nedam dole. Obcas mam vaznu frustraciu, ci ich este nenecham... ze este su dobre.  Bavím sa skvele

Vzdy na gitarach plieskaju, nikdy ziadny "tupy" zvuk a pod. Vela je aj o nastaveni gitary, uhloch, sklonoch, atd... Napr. pri takej 7cke Schectere, nech som sa akokolvek snazil a dal novy balik hocijakych strun, tak vzdy to znelo tupo.
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #350 kedy: 05. Marec , 2014, 16:16:38 »

Som rad ze nejsom sam  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #351 kedy: 05. Marec , 2014, 17:24:12 »

ja mam dobre skusenosti s cobaltovymi EB, pri pravidelnom cisteni ci uz pred alebo hrani s tou dunlop 65 srandou vydrzia pekne cinkat kludne aj 2+ mesiacov pri cca hodinovom dennom hrani.

aby som nemenil struny a necistil hmatnik pol roka alebo rok, fujtajbl  Bleee vsak to by sa mi uz bridilo taku gitaru zobrat do ruky
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #352 kedy: 05. Marec , 2014, 17:26:59 »

Tak je pravda, ze na gitare hram vkuse, nepotrebujem ju lestit, co sa pri hodinke hrania denne da povedat.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #353 kedy: 05. Marec , 2014, 17:36:21 »

vyjebte sa na to uz.. radsej si kuknite freda dursta s lokomotivou co som sem daval v srandy nejake  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #354 kedy: 05. Marec , 2014, 18:49:50 »

ja osobne menim strun zasadne len ked praskne nejaka  Popiskujem si
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #355 kedy: 05. Marec , 2014, 20:47:58 »

kovovymi strunami klasicku gitaru znicis - casom sa Ti odlepi kobylka, povoli spoj krku a tela a nenavratne prehne krk.
nieje celkom pravda...kobylka sa ti odlepi ale ide oto ake struny das...ked chces dat kovove na klasiku tak jedine Siriusky...niesu tvrde a maju aj pekny zvuk.ja ich mam na spanielke a nemam ziaden problem
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #356 kedy: 05. Marec , 2014, 20:52:36 »

nieje celkom pravda...kobylka sa ti odlepi ale ide oto ake struny das...ked chces dat kovove na klasiku tak jedine Siriusky...niesu tvrde a maju aj pekny zvuk.ja ich mam na spanielke a nemam ziaden problem

sirius, to je ten odpad, co kazdy zaciatocnik natahuje na spaniely lebo su to najlacnejsie struny v kazdych hudobinach? kovove struny maju vacsi tah, preto sa ta kobyla zacne odlepovat. tiez som taku spanielu kedysi zdedil po bratrancovi, davali sa na to siriusky a kobyla sa samozrejme odlepovala.
Zaznamenané
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #357 kedy: 05. Marec , 2014, 20:54:27 »

uf, to fakt??? som nevedel. JA som totiz este nepouzil na mojich gitarach kovove. Hmm a take jumbo do 10 000 by ste poradili ake? a ake k nemu struny. Lebo tie co k tomu davaju su vacsinou dost biedne, cest vynimkam
nemusi byt jumbo aj ked daktore su dost dobre (Klema).Skus pozriet Fender Sonoran SCE kupis za 230€ pohodka.len si budes musiet zvyknut na tvar hlavy zo Stratocastera..
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #358 kedy: 05. Marec , 2014, 20:56:27 »

sirius, to je ten odpad, co kazdy zaciatocnik natahuje na spaniely lebo su to najlacnejsie struny v kazdych hudobinach? kovove struny maju vacsi tah, preto sa ta kobyla zacne odlepovat. tiez som taku spanielu kedysi zdedil po bratrancovi, davali sa na to siriusky a kobyla sa samozrejme odlepovala.
a to bola jaka gitara?? dajaky smejd za 50€ z Tesca?? ja mam staru Cremonu Luby a drzi to jak ma...a su aj lacnejsie struny..
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #359 kedy: 05. Marec , 2014, 21:01:32 »

spomenie sa Sirius a ja mam v spomienkach 14 rokov a zbozne na ne pozeram, lebo boli o 5 korun drahsie, ako najlacnejsie Alfa, na ktore som jedine mal peniaze Bavím sa skvele

inak Ted - nemas pravdu. kovove struny maju svoje urcenie a klasicke gitary su tiez stavane na konkretny typ strun a rozhodne to nie su kovove, nech sa aj volaju Sirius... inak - to sa stale predava ?  Fuuha zíram
Zaznamenané
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 23 otázok.