Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 10:21:48
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106120 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #360 kedy: 05. Marec , 2014, 21:08:48 »

spomenie sa Sirius a ja mam v spomienkach 14 rokov a zbozne na ne pozeram, lebo boli o 5 korun drahsie, ako najlacnejsie Alfa, na ktore som jedine mal peniaze Bavím sa skvele

inak Ted - nemas pravdu. kovove struny maju svoje urcenie a klasicke gitary su tiez stavane na konkretny typ strun a rozhodne to nie su kovove, nech sa aj volaju Sirius... inak - to sa stale predava ?  Fuuha zíram
ano stale sa predavaju :D si zober rok dajme tomu ze 1987 obdobie country muziky ked ludia spali pod sirakom a hrali si dookola trampske pesnicky...nemali na riadnu akustiku ale iba na klasiku..ale nylonove sa vtedy este asi nevyrabali (mozno hej ja som nezil ale ako by znelo country na nylonovych? asi jakeby si tam natiahol snurky od topanok) no tak si natahovali kovove a gitary zili.Osobne poznam paru ludi co si davali vtedy kovove na spanielku a tu gitaru maju doteraz.bez poskodenia kobylky...
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
Ted
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #361 kedy: 05. Marec , 2014, 21:12:32 »

ked ne,nech ide za naastrojarom nech mu tam navrta sruby..tak ako to je na 12strunovych...
Zaznamenané

Epiphone Pro - 1 VS
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #362 kedy: 05. Marec , 2014, 21:46:39 »

klasicka spaniela nie je stavana na kovove struny, preto nema ani vyztuhu v krku. davat kovove struny na spanielu je proste blud a basta...
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #363 kedy: 05. Marec , 2014, 21:51:15 »

spomenie sa Sirius a ja mam v spomienkach 14 rokov a zbozne na ne pozeram, lebo boli o 5 korun drahsie, ako najlacnejsie Alfa, na ktore som jedine mal peniaze Bavím sa skvele

tak tak.. presne sa mi vybavuje tá nažltlá farba a zasvinené prsty po hraní  ha ha ha ...ale ten zvuk sa mi páčil  v porovnaní s Alfami a neviem ešte akými dostupnými v poslednej päťročnici komančov.. vtedy to boli u mňa najlepšie dostupné struny.. Som frajer
« Posledná zmena: 05. Marec , 2014, 21:52:54 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #364 kedy: 05. Marec , 2014, 21:59:10 »

Ja mam inac 14 rokov na spanielke kovove struny a kobylka drzi uplne v pohode.  Zdravíčko
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #365 kedy: 06. Marec , 2014, 07:51:19 »

ja mam dobre skusenosti s cobaltovymi EB, pri pravidelnom cisteni ci uz pred alebo hrani s tou dunlop 65 srandou vydrzia pekne cinkat kludne aj 2+ mesiacov pri cca hodinovom dennom hrani.

aby som nemenil struny a necistil hmatnik pol roka alebo rok, fujtajbl  Bleee vsak to by sa mi uz bridilo taku gitaru zobrat do ruky

hovoríš, že tie EB cobaltové sú dobré? povedzme napr. tieto? http://www.mshop.sk/gitary/prislusenstvo/struny/na-elektricku-gitaru/ernie-ball-2715-cobalt-slinky-10-52-el.-git..html

lebo sú tu aj tzv. coated: http://www.mshop.sk/gitary/prislusenstvo/struny/na-elektricku-gitaru/ernie-ball-3115-coated-skinny-top-heavy-bottom-slinky.html
rozdiel v cene zanedbateľný ale je medzi nimi nejaký extra rozdiel?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #366 kedy: 06. Marec , 2014, 08:33:09 »

cobalt, vsetko co ma v nazve "coated" obchadzam velkym oblukom, takze neviem aky je medzi nimi rozdiel
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #367 kedy: 06. Marec , 2014, 08:40:01 »

cobalt, vsetko co ma v nazve "coated" obchadzam velkym oblukom, takze neviem aky je medzi nimi rozdiel

prečo to obchádzaš? nedobré skúsenosti, či?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #368 kedy: 06. Marec , 2014, 09:36:41 »

hral som aj na elixiry, tie kadejake farebme dr ci co, este nejake uz ani nepamatam..farebne boli kokotina jak delo, ostatne nebolo ono oproti klasickym. hocico, co je na strune navyse a samo sa to do par sekund neodpari, nerobi dobrotu. z klasickych mi pri pravidelnej udrzbe vydrzia najdlhsie cinkat prave tie cobaltove.

minule sa ma jeden znamy pytal ci som menil struny, ze pekne cinkaju. bol dost zaskoceny ked som mu povedal, ze je to takmer dvojmesacna sada cobaltovych EB
« Posledná zmena: 06. Marec , 2014, 09:36:57 od styrioci » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #369 kedy: 06. Marec , 2014, 09:41:06 »

hral som aj na elixiry, tie kadejake farebme dr ci co, este nejake uz ani nepamatam..farebne boli kokotina jak delo, ostatne nebolo ono oproti klasickym. hocico, co je na strune navyse a samo sa to do par sekund neodpari, nerobi dobrotu. z klasickych mi pri pravidelnej udrzbe vydrzia najdlhsie cinkat prave tie cobaltove.

minule sa ma jeden znamy pytal ci som menil struny, ze pekne cinkaju. bol dost zaskoceny ked som mu povedal, ze je to takmer dvojmesacna sada cobaltovych EB

hmm, pekne. skúsim ich. blíži sa mi termín výmeny  Žmurk
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #370 kedy: 06. Marec , 2014, 10:38:06 »

Ja mam inac 14 rokov na spanielke kovove struny a kobylka drzi uplne v pohode.  Zdravíčko

statisticky si vo velkej mensine.

inak - a nebrat osobne - zazil som X gitar, ked kobyla sice "drzala v uplnej pohode", ale aj tak bola nejaky ten milimeter zdvihnuta, casto aj s celou doskou, cize opticky fakt vyzerala, ako stale prilepena, akurat ten mierny zdvih rozhodil komplet menzuru a gitara sa nedala tym padom naladit  Žmurk
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #371 kedy: 06. Marec , 2014, 10:55:47 »

statisticky si vo velkej mensine.

inak - a nebrat osobne - zazil som X gitar, ked kobyla sice "drzala v uplnej pohode", ale aj tak bola nejaky ten milimeter zdvihnuta, casto aj s celou doskou, cize opticky fakt vyzerala, ako stale prilepena, akurat ten mierny zdvih rozhodil komplet menzuru a gitara sa nedala tym padom naladit  Žmurk

Beriem si to osobne.  Neser ma!

Hej, viem presne co myslis, videl som to asi na troch spanielkach, kobylka drzala ale predna doska pred nou bola pod tlakom kus ohnuta do vnutra.

Hento je lacna Hohnerka, ktora je primarne urcena na chaty a stanovacky a s nylonmi to jednoducho nebolo ono, takze som nedbal, ak by sa casom posrala. Na drahsiu spanielu by som kovove struny urcite nedaval a ani neodporucam, ani siriusky.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #372 kedy: 14. Marec , 2014, 11:14:53 »

Kua, nasadil som Gibson vintage reissues 11-50 niklove na Kastoma a uplna parada, neskutocne tlsty zvuk, pekne citatelne aj uderne. Akurat su dost tuhe, ale da sa zvyknut. Po tych plantavych klzkych Elixiroch uplne bozska zmena mat poctive struny. Ja som čert..

Inak sranda, ze tieto klasicke tlste niklove struny sa mi celkovo akosi najviac hodia na stare gipsony, krasne si to sedi. Velmi odporucam. Zdravíčko
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #373 kedy: 24. Marec , 2014, 12:27:53 »

Ja som tiež natiahol niklové 11-50 Dunlopy. Znie to parádne, len sa s tým ešte musím naučiť vyťahovať (o 2 poltóny ešte ako tak, o 3 - nie je šanca). Je to dosť makačka.  ?§!.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #374 kedy: 22. Jún , 2014, 10:31:42 »

čaute, poradťe pls, kúpil som 12-strunku, úžasný nástroj,skoro nezohnatelný(myslím ten môj) ale, chlapík tam pred predajom natiahol nejaké elixíry typ neviem to je jedno, sú to 11-ky a problém je , že zahrať volačo vo vyšších polohách je trápenie, jednak trošku vyšší dohmat ale aj moja stará unavená ruka nevládze ... otázka: má zmysel ísť do tenších strún? do 10-sín? alebo radšej do 9-vín, bude to zásadný rozdiel? Hlavne zvukový? a ešte posledná otázka: ako sa vyznať v toľkých typoch Elixírov, nechce sa mi to fakt študovať, tie rozdiely sú len nuansy vo zvuku, alebo aj zásadné kvalitatívne? Na ebay je ich mraky a neviem sa z toho vysomáriť. Dík moc za prípadné stručné odpovede. Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.