Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:48:38
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106158 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #375 kedy: 22. Jún , 2014, 10:41:53 »

čaute, poradťe pls, kúpil som 12-strunku, úžasný nástroj,skoro nezohnatelný(myslím ten môj) ale, chlapík tam pred predajom natiahol nejaké elixíry typ neviem to je jedno, sú to 11-ky a problém je , že zahrať volačo vo vyšších polohách je trápenie, jednak trošku vyšší dohmat ale aj moja stará unavená ruka nevládze ... otázka: má zmysel ísť do tenších strún? do 10-sín? alebo radšej do 9-vín, bude to zásadný rozdiel? Hlavne zvukový? a ešte posledná otázka: ako sa vyznať v toľkých typoch Elixírov, nechce sa mi to fakt študovať, tie rozdiely sú len nuansy vo zvuku, alebo aj zásadné kvalitatívne? Na ebay je ich mraky a neviem sa z toho vysomáriť. Dík moc za prípadné stručné odpovede. Zdravíčko

Elixiry pokial viem su len nanoweb a polyweb, samozrejme rozlične hrubky, basove, akusticke, elektricke, mandolina a banjo... ale pri strunach na akustiku su stale len nanoweb a polyweb

na oficialnej stranke to vysvetluju takto:

Nanoweb

Ultra-thin NANOWEB Coating...
Has the bright tone and punch of traditional strings
Feels more like traditional strings

Polyweb

Original POLYWEB Coating...
Has a warm tone
Is comfortably smooth with less finger squeak

komu čo sadne viac, kamošovi som teraz objednaval nanoweb na slovensku ich nevedel zohnať, doteraz použival polyweb ale chcel skusiť rozdiel..o ničom inom to nieje, a k hrubke strun sa vyjadrovať nejdem, maximalne že na akustike by som určite 9-tky nedaval to už bude mať velky vpliv na zvuk
Zaznamenané
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #376 kedy: 22. Jún , 2014, 11:00:17 »

dík za radu, aj som myslel že 9-ky budú problém, idem do 10-sín a to do týchto http://www.ebay.com/itm/ELIXIR-Coated-Electric-Guitar-Strings-NANOWEB-12-String-Light-10-46-PN-12450-/301029793019?pt=Guitar_Accessories&hash=item4616c61cfb#  snaď nič nepokazím. A to isté spravím na 6-strunke,dám Elixiry, mám tam nejaké 11-ky, ktoré mi tam doporučil majster v servise, lebo sme riešili drnčanie strún.Aj na 6-strunke  tiež sa pri 11-kach "trápim". Potom tie  Elixiry 11-ky (12 string!!) voľakomu predám, sú natiahnuté pár dní a de facto nové, odber len osobne. Cena dohodou, buď káva alebo pivo, soc. slabším zadarmo!
« Posledná zmena: 22. Jún , 2014, 11:15:50 od paldo » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #377 kedy: 02. November , 2014, 13:41:09 »

Po dlhšom čase som si kúpil daddaria, v minulosti som snimi mal najlepšie skúsenosti a proste mi sedeli zvukovo a pocitovo najviac, a aj dosť dlho mi vždy vydržali. Keď som si teraz kúpil sadu, všimol som si že majú nový obal než v minulosti, ale neriešil som to. Avšak s počudovaním som zistil že po pár dňoch sú mŕtve a hluché, čo sa mi v minulosti nikdy nestalo.
Má tu niekto podobnú skúsenosť? Či zmenili dáke výrobné postupy alebo som iba trafil dáke uloženky čo trčali pol roka na predajni/skladoch
« Posledná zmena: 02. November , 2014, 13:41:41 od pelko » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #378 kedy: 02. November , 2014, 14:40:31 »

daddario pouzivam uz konstantne asi 5 rokov.. menim raz za mesiac.. a zneju mi dobre aj po 2-3 tyzdnoch este maju cink..  menim ich skor zo zvyku nez z potreby..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #379 kedy: 02. November , 2014, 17:31:51 »

daddario pouzivam uz konstantne asi 5 rokov.. menim raz za mesiac.. a zneju mi dobre aj po 2-3 tyzdnoch este maju cink..  menim ich skor zo zvyku nez z potreby..

Podobne, vzdy mi vydrzia o dost dlhsie ako Ernie Ball trebars.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #380 kedy: 02. November , 2014, 17:42:52 »

sranda, ja mam zase opacnu skusenost s EB :)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #381 kedy: 02. November , 2014, 18:23:12 »

... alebo som iba trafil dáke uloženky čo trčali pol roka na predajni/skladoch

to by tam musely trcet tak jedenact a pol roka nejmin.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #382 kedy: 03. November , 2014, 13:41:18 »

takže nikto si žiadnu zmenu k horšiemu nevšimol. Fajn, tak im dám ešte šancu, ohluchnúť som snáď neohluchol   Je mi do plaču
Díky
« Posledná zmena: 03. November , 2014, 13:41:50 od pelko » Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #383 kedy: 04. November , 2014, 19:53:53 »

mal uz niekto tie nove dadarria NYXL?
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #384 kedy: 20. Február , 2015, 13:43:15 »

Pred mesiacom som na les paula skusobne natiahol daddaria, prvykrat v zivote 9-iny, a zvuk z toho liezol nic moc. Zvuk dost nekonkretny a pravdupovediac mi slabsi tlak strun az tak velmi pri hrani nepomahal.  Popiskujem si

Dnes som na tej gitke presiel z 9-in na 11-tky, opat Daddaria, nickel woundky. Hned po naladeni maso  Bavím sa skvele.

Riadne pocut basy a konecne citatelnejsi a jemne svetly zvuk, ako mam rad.

 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #385 kedy: 20. Február , 2015, 13:46:33 »

9ny na akomkolvek Gibsone su uplna herezia. Bavím sa skvele

Inak Daddario 11ky pouzivam vacsinou (nickel plated), vzdy mi prisli tvrdsie a tuhsie ako trebars Power Slinky podobne 11ky Ernie Ball alebo DR trebars. Zalezi aj na gitare, niekde sa viac hodia menej tuhsie struny.

Ked dam proste po Daddariach rovnake Ernie Ball, pride mi to pomaly ako zmena k 10nam. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #386 kedy: 20. Február , 2015, 13:53:20 »

9ny na akomkolvek Gibsone su uplna herezia. Bavím sa skvele

Inak Daddario 11ky pouzivam vacsinou (nickel plated), vzdy mi prisli tvrdsie a tuhsie ako trebars Power Slinky podobne 11ky Ernie Ball alebo DR trebars. Zalezi aj na gitare, niekde sa viac hodia menej tuhsie struny.

Ked dam proste po Daddariach rovnake Ernie Ball, pride mi to pomaly ako zmena k 10nam. :)

Islo z mojej strany len o taky pokus, co to spravi. Ved Page alebo Gibbons hravaju na 8-ckach, tak preco to nevyskusat. Raz mi ale vyjst z komfortnej zony stacilo.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #387 kedy: 20. December , 2015, 14:39:18 »

Po dlhšom čase som si kúpil daddaria, v minulosti som snimi mal najlepšie skúsenosti a proste mi sedeli zvukovo a pocitovo najviac, a aj dosť dlho mi vždy vydržali. Keď som si teraz kúpil sadu, všimol som si že majú nový obal než v minulosti, ale neriešil som to. Avšak s počudovaním som zistil že po pár dňoch sú mŕtve a hluché, čo sa mi v minulosti nikdy nestalo.
Má tu niekto podobnú skúsenosť? Či zmenili dáke výrobné postupy alebo som iba trafil dáke uloženky čo trčali pol roka na predajni/skladoch

znovu som nahodil dve rozdielne sady na dve rozdielne gitary, prvé dva dni to cinkalo až neúnosne, potom dva dni fajn, a potom mŕtve. Môžem okašlať aj také struny Bavím sa skvele dlhé roky som na ne nedal dopustiť, ale je čas poobzerať sa po niečom inom.
« Posledná zmena: 20. December , 2015, 14:39:39 od pelko » Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #388 kedy: 05. Január , 2016, 18:39:57 »

znovu som nahodil dve rozdielne sady na dve rozdielne gitary, prvé dva dni to cinkalo až neúnosne, potom dva dni fajn, a potom mŕtve. Môžem okašlať aj také struny Bavím sa skvele dlhé roky som na ne nedal dopustiť, ale je čas poobzerať sa po niečom inom.

Vies co, mne sa zda nieco podobne s tymi dadarkami. Davam ich na moj tokai 335 uz dobre dva roky a posledne dobu mi pripada, ze malo vydrzia..ale ci si to clovek len namysla, alebo co to uz niesom isty  Žmurk
Idem nahodit prave ernie ball tak uvidzime  Som frajer
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #389 kedy: 11. Marec , 2016, 22:06:21 »

Takze moj postreh, po rokoch som presiel z dadario na ernie ball a spokojnost vacsia!
Dlho som hladal to optimum medzi 10-46 a 11-49 a nasiel som ernie ball 10-52. Vydrz u mna oproti dadario vacsia, stale ladili a su trosku maksie, ale na gibson menzuru pre mna akurat !!
 
 
« Posledná zmena: 11. Marec , 2016, 22:08:24 od matus » Zaznamenané
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.