Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 16:20:47
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106165 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #390 kedy: 05. September , 2016, 13:09:48 »

po dlhšom čase by som oživil tému... prečítal som ju celú - 26 strán je dosť  Nechajte ma vydýchať , avšak až na nejaké náznaky som nenašiel všetky odpovede, ktoré som hľadal, takže:

nejaké skúsenosti s týmito konkrétnymi strunami? (všetky .010 - .052 klasická šesť strunová sada). ktoré by ste najviac odporúčili, prípadne ako sa zmenil Váš názor na tieto struny (ak sa zmenil)

- Cleartone Custom light: http://www.muziker.sk/cleartone-custom-light-electric-10-52
- D´Addario EXP 140 Coated: http://www.muziker.sk/daddario-exp-140
- Elixir Nanoweb: http://www.muziker.sk/elixir-electric-nanoweb-light-ii
- Ernie Ball Coated: http://www.muziker.sk/ernie-ball-3115-coated-electric-titanium-rps-hb-slinky

a jedna špeciálna otázka pre RobG - tu v téme si písal, že si bol spokojný so strunami SIT o tejto hrúbke, ktorú ja používam .010 - .052.
Aké si to používal? Niklovéé:http://www.muziker.sk/sit-strings-s1052-power-wound-electric-heavy-bottom 
či oceľové? http://www.muziker.sk/sit-strings-ps1052-power-steel-electric-heavy-bottom

dík.

ďalšia otázka (pomerne dosť amatérska  No hanbím sa.. ), vzťah strún a menzúry? sorry, len neviem trochu, že o čo ide...  No hanbím sa.. tu Progi spomínal, že niektoré struny mu lepšiu pasujú na gibsonácku menzúru. ako to funguje na stratoch? aké hrúbky sú "lepšie" vo vzťahu k menzúre?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #391 kedy: 05. September , 2016, 13:24:34 »

ja pouzivam furt daddario.. minule som si kupil ernie ball a sli dpc po 2 dnoch proste hrali napicu a pod rukou otras tiez... potom som si kupil elixiry lebo mozno som mal len zle skusenosti, tak ze reku skusim.. opat ta ista skusenost.. OTRAS, tvrde, divne mazlave, zvuk jak keby bol uzavrety, mali len ako keby basy a cink, normalne ze nic zdrave v tom zvuku.. dal som naspat daddario a popici.. vydrzia mesiac, je to spotrebak, kupim ich v muziker...
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #392 kedy: 05. September , 2016, 13:27:45 »

 Na zdravie!

dík za odpoveď :)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #393 kedy: 05. September , 2016, 13:33:23 »

ahoj, standardne som presiel na struny 10-46 elixir a Ernie Ball na LP, Flying, explorer gitary a tie iste 9-46 na Stratocastre. Tie SIT boli fajn, ale uz si to nepamatam. mne zas napr DaDario dlho nevydrzia a zvukovo skoro odidu, cize je to vzdy velmi individualne.  10 - 52 Elixir semtam na Explorer, su vyborne, podla mna dlho vydrzia, vyborne ladia...zas ale uz nechem pouzivat taketo hrubky, nie je to ta nic a mam v kapele aj basu...cize sa snazim zmestit s gitarou, tam kde patrim v mixe  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #394 kedy: 05. September , 2016, 13:50:54 »

ahoj, standardne som presiel na struny 10-46 elixir a Ernie Ball na LP, Flying, explorer gitary a tie iste 9-46 na Stratocastre. Tie SIT boli fajn, ale uz si to nepamatam. mne zas napr DaDario dlho nevydrzia a zvukovo skoro odidu, cize je to vzdy velmi individualne.  10 - 52 Elixir semtam na Explorer, su vyborne, podla mna dlho vydrzia, vyborne ladia...zas ale uz nechem pouzivat taketo hrubky, nie je to ta nic a mam v kapele aj basu...cize sa snazim zmestit s gitarou, tam kde patrim v mixe  Na zdravie!

Ďakujem.  Na zdravie!

ja túto hrúbku používam skôr zo zotrvačnosti, lebo doteraz som skor hrával doprovodný gitarista a tam sa mi hodili tie hrubšie struny.

aj rozmýšlam, že či prejsť na klasiku .010 - .046, ale ked si predstavím, že zase kupovať nový nulák a potom to dávať niekomu spraviť...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #395 kedy: 05. September , 2016, 14:16:19 »

Daddario mi pomerne dlho vydrzia a su celkom cinkave aj po dlhsom case. EB su take mdlejsie, hoci maju viac stredov a posobia maksie pod rukou. Zalezi od gitary, preferujem ale najma tie Daddario.

PS1984 - A preco by si musel menit nulak?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #396 kedy: 05. September , 2016, 14:51:16 »

..ked hras na gitare raz do tyzdna... Bavím sa skvele Na zdravie!..inak nulak som pri prechode zo silnejsich na slabsie nikdy nemenil
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #397 kedy: 05. September , 2016, 14:52:58 »


PS1984 - A preco by si musel menit nulak?

Tak ked mam napr. spodne ecko .052 a dam tam klasicke .046 Ecko, tak v tom zareze bude plantať, nie? Tak isto aj A a D struna... spodne vyskove tri su v pohode, su rovnake hrube.

Progi a mohol by si mi to vysvetlit s tou menzurou?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #398 kedy: 05. September , 2016, 15:15:34 »

nebude to plandat
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #399 kedy: 05. September , 2016, 15:25:45 »

plandat urcite nic nebude...jedine, ze ti tie struny na gitare vyseli ako vytahana snura na pradlo, ale predpokladam, ze neladis gitaru ako basu  Bavím sa skvele

pouzival som dlho ernie ball, teraz zase daddario lebo pri hybridnej sade 11-56 ma G-cko normalnejsiu hrubku, ako pri EB 11-54.. mal som dlho standard, aj cobalt od EB (tie nie su az take bright ako klasicke EB, ale zase mali o nieco lepsie stredy), aj NYXL od daddario (mikroskopicky rozdiel vo zvuku oproti klasickym Daddario, ale lepsie drzia ladenie)..podla mna su v pohode, ked sa o to clovek stara - treba si umyvat ruky, cistit struny po hrani.. pouzivam dunlop 65 tu modru flasticku s hubkou, pri starsich, doznievajucich strunach, ktore stracaju cinkavost pomoze precistit aj pred hranim (ja uz to robim automaticky pred a po), na nejaku polhodku to este pomoze dostat struny do vcelku obstojnej kondicie, navyse sa na to lepsie hra (lahsie klze ruka po strunach ako po nejakych starych, zapatlanych strunach)

skor ako na nejake znackove preferencie si davam pozor na hrubky strun a ako sa mi hra na gitare v nejakom ladeni. ak menis struny pravidelne tak asi nemas co riesit, ze ktore struny vydrzia dlhsie
« Posledná zmena: 05. September , 2016, 17:06:37 od styrioci » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #400 kedy: 05. September , 2016, 15:39:17 »

aha, lebo som sa obával, že tie struny E, A, D bú mať proste širšiu drážku a nebude to robiť dobrotu. gitaru ladím v normálnom ladení.

obzerám sa po nejakých strunách s dlhšou výdržou, pretože teraz používam Dunlop 1052 (tie modré, buď Nickel wound alebo Pure nickel) a veľmi rýchlo mi zčernajú, hoci si umývam ruky pred hraním a struny čistím komplet aj po hraní handričkou. Takže asi agresívnejší pot rúk...
z prípravkov sa mi neosvedčil ani Dunlop 65 ani Fast fret. najlepšie ide dole špina po čistení klasickou alpou. struny sú potom hladké.

a v obidvoch prípadoch - niklovky a steelovky - mi rýchle umrú. struny do týzdna strácajú cveng - hrám každý deň možno hodinku a pol a ako som tu niekde spomínal, viacerí mi povedali, že struny hladkám, tak nechápem, prečo sú hneď vymlátené....  Neviem

preto aj hladám niečo trvácnejšie.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #401 kedy: 05. September , 2016, 15:56:05 »

Netuším čím to je, ale Daddario 9ny mi vydržia mrte dlho a 10-52 zase naopak mi vždy zdechnú "cobydup".
« Posledná zmena: 05. September , 2016, 15:59:58 od pelko » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #402 kedy: 05. September , 2016, 18:21:10 »

Progi a mohol by si mi to vysvetlit s tou menzurou?

Neda sa to nejako pausalizovat, ale na Gibsonoch mi skor sedia aj 11-49 a na Fendroch vzdy davam 10-46. Ale zalezi aj od samotnej gitary, niektore su celkovo nejake tuhsie a na niektorych posobia 11ky ako 10ny atd. Treba skusat a uvidis.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #403 kedy: 05. September , 2016, 18:40:43 »

Neda sa to nejako pausalizovat, ale na Gibsonoch mi skor sedia aj 11-49 a na Fendroch vzdy davam 10-46. Ale zalezi aj od samotnej gitary, niektore su celkovo nejake tuhsie a na niektorych posobia 11ky ako 10ny atd. Treba skusat a uvidis.

no dobre, ale čím to je. čo tá mezúra vlastne robí?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #404 kedy: 05. September , 2016, 19:14:51 »

Menzura robi sadrove omietky.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.