Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 10:30:35
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: struny  (Prečítané 106122 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #420 kedy: 04. Október , 2016, 20:17:05 »

Na Elixiry 10/46 a 11/49 hravam uz niekolko rokov, ale posledne sady, co som nahodil na gitary sa mi zdaju, ze su pekne nahovno.

Nie a nie sa usadit, zneju divne a dost zle sa na tom hra. Mam len ja taky pocit alebo to chce zmenu? Pred rokom by som za ne ruku do ohna dal, jak ich mam rad.
Stale sice vydrzia aj 3 mesiace aktivneho koncertovania, ale najlepsie su paradoxne po 2 mesiacoch...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #421 kedy: 04. Október , 2016, 20:28:18 »

Neviem posudit, co som menil aj take cerstvejsie tak v pohodicke. Na 335ke mam uz take poctive polrocne a su pekne vyzrete Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #422 kedy: 04. Október , 2016, 20:31:51 »

Existuje vobec nejaka alternativa Elixirov? Ide mi o to, aby nehrdzaveli. Elixiry staci pretriet prstom a hra sa dalej.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #423 kedy: 04. Október , 2016, 20:59:56 »

Existuje vobec nejaka alternativa Elixirov? Ide mi o to, aby nehrdzaveli. Elixiry staci pretriet prstom a hra sa dalej.

Cleartone podla mna zneju o dost lepsie, resp. viac pripominaju klasicke nickel coated struny zvukovo aj pocitovo. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #424 kedy: 04. Október , 2016, 21:06:11 »

A vydrz?

edit - sice... to je tazko povedat... vyskusam urcite
« Posledná zmena: 04. Október , 2016, 21:06:40 od Branko » Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #425 kedy: 04. Október , 2016, 21:15:48 »

Ty Cleartony vydrzi min nez Elixir, u me cca 3 mesice. Prvni mesic hraji jako klasicke struny, ale pak tyky degraduji. Elixiry mam uz asi od jara a porad hraji stejne :) Kdyz jsou Elixiry dobre pro Andersona, aby s nimi osazoval nove kytary, jsou dobre i pro me :)
Prave na Cleartone jsem presel, kdyz mel Elixir nejakou spatnou serii bez potahovanych tenkych strun.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #426 kedy: 05. Október , 2016, 04:36:09 »

Tie Cleartone lakaju dlhsie aj mna, takze vdaka za feedback, ak degraduju tak to ani nebudem skusat.
Kazdopadne ma ale zaujima co na to povie Branko, potom sem urcite napis.  Zdravíčko
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #427 kedy: 15. November , 2016, 21:02:46 »

Tak mam uz vyse mesiaca nahodene elixir desiny. Zvuk stale novy kovovy cveng. Spozoroval som ale na D strune nad strednym snimacom, ze zacina sa nieco "supat". Bude to asi ta povrchova uprava, ci?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #428 kedy: 15. November , 2016, 22:11:11 »

Tak mam uz vyse mesiaca nahodene elixir desiny. Zvuk stale novy kovovy cveng. Spozoroval som ale na D strune nad strednym snimacom, ze zacina sa nieco "supat". Bude to asi ta povrchova uprava, ci?
jj, mne tiez tak po mesiaci hrania zacne schadzat dole. Ale hrat sa da veselo dalej. Ked nanoweb odchadza, zmeni sa jemne aj zvuk (struny vyzera rozstrapkana ako spagat) je na case vymenit. :)
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #429 kedy: 16. November , 2016, 06:15:34 »

Aha. No kazdopadne som myslel, ze tento proces nastava neskor. Tak cca po 2 mesiacoch alebo v tretom.

Inak ocenujem aj to, ze struny su ciste a necernaju.

Aj niecim cistite taketo struny? Klasicke som zvykol cistit bud modrym dunlopom alebo Fast fretom. Ale velmi sa mi osvedcila Alpa. Tu by som nechcel asi dat na elixiry, aby alkohol neposkodzoval ten povrch. Ci? Zatial som ich cistil iba suchou handrickou.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #430 kedy: 16. November , 2016, 08:04:02 »

jj, mne tiez tak po mesiaci hrania zacne schadzat dole. Ale hrat sa da veselo dalej. Ked nanoweb odchadza, zmeni sa jemne aj zvuk (struny vyzera rozstrapkana ako spagat) je na case vymenit. :)

nemôžeš hrať stále na jednom mieste s brnkátkom  Popiskujem si lebo ten nanoweb zoderieš do mesiaca  Bavím sa skvele ja sa snažím aspoň pri doprovodoch posúvať to brnkátko na iné pozície pri snímačoch aby struny vydržali dlhšie ... aj keď to má v niektorých prípadoch dosť vplyv na zvuk punk je punk  :)
ale ako píšeš keď sa to začne šúpať veselo sa  hrá ďalej dlho ešte  Bavím sa skvele Bavím sa skvele ja elixiri používam 10-ky a  mením ich prevažne po pol roku len z princípu že ich tam mám tak dlho ,  aj keď sú z môjho pohľadu ešte stále použiteľné , volakedy sme menili struny až ked jedna praskla alebo boli fuckt skorodované ,

Aha. No kazdopadne som myslel, ze tento proces nastava neskor. Tak cca po 2 mesiacoch alebo v tretom.

Inak oceňujem aj to, že struny su ciste a necernaju.

Aj niecim cistite taketo struny? Klasicke som zvykol cistit bud modrym dunlopom alebo Fast fretom. Ale velmi sa mi osvedcila Alpa. Tu by som nechcel asi dať na elixiry, aby alkohol neposkodzoval ten povrch. Ci? Zatial som ich cistil iba suchou handrickou.


je to paráda a  čistý luxus keď máš aj viacej gitár nahodíš elixíri a keď na nej nehráš aj rok  struny sú stále TOP ,
ďalšia vec ,že som si ich dal na všetky akustické nástroje a  keď ju nádou niekto chytí pri  ohníku s masnými špekačkovými prstami
utrem to handrou mokrou a  ide sa ďalej :D :D potom sa struny šmýkajú ako po vyčistený prontom proti prachu  Beeee Na zdravie!

ja by som sa moc nezapodieval čistením dákym extra prostriedkom , tie gitarové čističe sú práve na zakonzervovanie strún nie ?
ale po čase ked sa hrdza dostane do vnútra struny , čo nevidíme , tak je struna už v  prdely , na to tam je ten nanoweb ,

ked som používal normálne struny tak už po jednej spotenej skúške a  jednom vlhkom koncerte som gitaru nechal týždeň v  púzdre a struny som potom mohol hneď meniť , pri elixíroch to nehrozí ,

čo sa  týka zlých setov strún elixir , tak si myslí že to sú dáke čínske kópie alebo vyradené z výroby ,
 ja som sa za 6 rokov nestretol so zlým balením strún či na elektriku alebo akustiku a to som určite do 30 balíčkou už natiahol na gitary ,
« Posledná zmena: 16. November , 2016, 08:09:56 od tipek » Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #431 kedy: 16. November , 2016, 10:09:56 »

Aha. No kazdopadne som myslel, ze tento proces nastava neskor. Tak cca po 2 mesiacoch alebo v tretom.
Zalezi od hrania, hram vela funky a disco. Pouzivam trsatka s ostrou hranou, to tiez zavazi.

Inak ocenujem aj to, ze struny su ciste a necernaju.
Aj niecim cistite taketo struny? Klasicke som zvykol cistit bud modrym dunlopom alebo Fast fretom. Ale velmi sa mi osvedcila Alpa. Tu by som nechcel asi dat na elixiry, aby alkohol neposkodzoval ten povrch. Ci? Zatial som ich cistil iba suchou handrickou.
Elixiry som nikdy necistil, vobec to nepotrebuju (ine struny cistim pravidelne s Dunlop 65 Ultraglide). Ale ked tak, tak obycajna sucha handricka postaci. Vsak staci len od prachu Žmurk

Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #432 kedy: 16. November , 2016, 10:14:53 »

nemôžeš hrať stále na jednom mieste s brnkátkom  Popiskujem si lebo ten nanoweb zoderieš do mesiaca  Bavím sa skvele ja sa snažím aspoň pri doprovodoch posúvať to brnkátko na iné pozície pri snímačoch aby struny vydržali dlhšie ... aj keď to má v niektorých prípadoch dosť vplyv na zvuk punk je punk  :)
To je v pohode, menim struny pomerne casto. Preventivne, aby nepraskli na ksefte.
Stare Elixiry hraju dobre, ale uz zacinaju byt krehke a praskaju na kamenoch kobylky, rovnako ako aj ine znacky.
Elixiry menim po 4-6tyzdnov, Daddaria kazdy vikend.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #433 kedy: 22. Marec , 2017, 10:25:56 »

Pre vsetkych, ktori maju radi feel necoated strun urobil elixir novu radu Optiweb. Vraj maju mat feel klasickych strun s ich typickou povestnou vydrzou. Zobral som na skusku dve sady 11-49 a hodim nejake dojmy po x rokoch ficania na Nanoweboch.  Je to frajer

https://www.elixirstrings.com/guitar-strings/electric-nickel-plated-steel-optiweb-coating

Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #434 kedy: 22. Marec , 2017, 10:37:12 »

Tiež som si ich objednal tak som zvedavý :-)
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.