Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Jún , 2024, 13:26:48
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 514868 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #105 kedy: 07. Júl , 2005, 00:26:42 »

Citácia
Originally posted by martinLM ...Vsetko je v prostoch, ano, ale nie uplne na hocicom, uznaj :)...
By si sa divil, kolko tie paprce zavazia. Ja obcas ked pocuvam nase stare nahravky zo skusobne, tak sa zamyslam nad svojim zvukom a casto dospejem k tomu, ze aky je si stale velmi podobny. Potom premyslam, ze na com som to nahraval, a ked si spomeniem, ze trebars na stary Electro Harmonix Big Muff a zosik Tesla a nepripadne mi to diametralne ine (zvukovo) ako sucasna lampova zostava, tak sa iba divim :). Ono je to viac o pocite z hry na konkretny aparat, ako o zvuku, co z toho leze. Predpoklad je ovsem ten, ze to v tych paprciach aspon trocu je. Ja sa tymi prikladmi rad ohanam, ale zober si trebars Fera Griglaka, ci Steve Vaia. Co album, to iny aparat, ale zvuk de facto totozny.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #106 kedy: 07. Júl , 2005, 00:31:05 »

No a aby som hajil svoje celozivotne postoje, tak JCM 800 je strkovity aj rozsypany. Nie az tak, ako JCM 900, ale je to tam. Ale zase - uprimne, ked si vypocujem nieco z obdobia, ked som hral na JCM 800, neznie mi to o moc inac, ako nieco na inom aparate :) Farba zvuku moze byt ina, ale to je asi tak vsetko.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1373



WWW
« Odpoveď #107 kedy: 07. Júl , 2005, 09:38:38 »

Citácia
Originally posted by rastis Ja obcas ked pocuvam nase stare nahravky zo skusobne[/b]
Ale? A mohli by sme si ich aj mi obcas vypocut? :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #108 kedy: 07. Júl , 2005, 11:35:20 »

frakos - no to zase nie je ziadna slava, akesi neumele pokusy z pred 10 a viac rokov, navyse na kazetach rozneho veku a umiestnenia (spravidla neznameho) v priestore... Ale ked nebudem mat niekedy co robit, mozno nieco ponachadzam a zdigitalizujem. Ale sam vies, ako to chodi - spievane veci som tiez sluboval v januari 2004 :)...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #109 kedy: 07. Júl , 2005, 16:20:38 »

Ked postavis na podium dvoch gitaristov: jeden bude ""amater"", druhy napr. SteveVai. Amaterovi das Vaiovu zostavu a Vaiovi naopak ""amaterovu"". Som presvedceny, ze lepsie to bude zniet Vaiovi, JE TO V PODSTATE VSETKO V PAZURACH.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #110 kedy: 07. Júl , 2005, 18:48:51 »

rastis: na JCM 800 musis mat dobru gitaru, hutnu, co ma objem, ked som do toho strcil strakac tak to bolo tiez pieskovite.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #111 kedy: 07. Júl , 2005, 19:04:08 »

Podla mna JCM800 zneju lepsie ako JCM900, maju muzikalnejsi, hutnejsi zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #112 kedy: 07. Júl , 2005, 22:22:06 »

MAJO:Ano. A.J.:Moj milovany Marshall...dufam,ze si bol na neho dobry a dal mu vsetky potaky do prava!! :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #113 kedy: 07. Júl , 2005, 22:33:01 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky ..Som presvedceny, ze lepsie to bude zniet Vaiovi...
Ja som presvedceny, ze Vaiovi to bude zniet tak, ako predtym, amaterovi +/- tiez :). Teda ako v tom nebudu fakt take skoky, ze gitara strcena do aparatu vs. gitara strcena do gramafonu :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #114 kedy: 07. Júl , 2005, 22:38:45 »

Pri Marshalle to plati dvojnasobne.Marshall ti NIC neodpusti.Pocujes uplne vsetko-tam je to dost o rukach. Gitaristi,ktori sa chcu ""skryvat"" za aparat nech velmi,velmi rychlo zabudnu na Marshall. Tym samozrejme nechcem povedat,ze ked si niekto kupi mesu automaticky je z neho virtuoz-to rozhodne nie!Len tvrdenie,ze vsetko je v rukach mi pride obzvlast vystizne pre marshall.Marshall ti proste vsetko vrati.Cistucky ton aj uplnu spinu.Marshall proste neoklames....a preto ho luuuubim!!! Mesa mi v tomto smere pride o dost ""milosrdnejsia""....hlavne na doprovody,ale ked niekto nevie hrat...nepomoze mu ani marshall boogie&kettner....takze ....je to fakt hlavne v rukach.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4301


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #115 kedy: 07. Júl , 2005, 23:31:19 »

Citácia
Originally posted by Jimi Cimbala Pri Marshalle to plati dvojnasobne.Marshall ti NIC neodpusti.Pocujes uplne vsetko-tam je to dost o rukach. Gitaristi,ktori sa chcu ""skryvat"" za aparat nech velmi,velmi rychlo zabudnu na Marshall. Tym samozrejme nechcem povedat,ze ked si niekto kupi mesu automaticky je z neho virtuoz-to rozhodne nie!Len tvrdenie,ze vsetko je v rukach mi pride obzvlast vystizne pre marshall.Marshall ti proste vsetko vrati.Cistucky ton aj uplnu spinu.Marshall proste neoklames....a preto ho luuuubim!!! Mesa mi v tomto smere pride o dost ""milosrdnejsia""....hlavne na doprovody,ale ked niekto nevie hrat...nepomoze mu ani marshall boogie&kettner....takze ....je to fakt hlavne v rukach.
Skus stary Hiwatt potom a budes ich lubit najviac :). Na nich sa hra najtazsie, tazsie ako na Marshalloch, maju cistejsi a dynamickejsi zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #116 kedy: 08. Júl , 2005, 12:53:58 »

Jimi, dal som si Triaxis-preamp do tvojho Marshallu do Returnu a znelo to v pohode. Preamp na Marshalle som mal tym-padom nefunkcny. Ale vsak ho hadam este niekedy opacim aj v tom zapojeni, ako hravas ty.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #117 kedy: 09. Júl , 2005, 22:28:14 »

Dr.KARPATHORKY:Ty si mi povedal jednu velku pravdu.Preamp Mesa sice hra na Marshall fakt v pohode,ale predsa len sa to podstatne lepsie ozve na zapojeni Mesa-Mesa.....ale mohli by sme sa s tym pohrat....mozno objavime taku kombinaciu,ze dovidenia...ono skusit namiesat nieco medzi mesa a marshallom mi pride fakt dost dobry napad.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #118 kedy: 09. Júl , 2005, 22:55:39 »

Mna zaujima kombinacia Mesa preampu a Marshall JMP-1 preampu do spolocneho koncaku. Ako som uz spominal - oba zvuky v jednom racku (priblizne) :) Tam je ten problem, ze ak ten Marshall potrebuje ten koncak trochu nakresleny, co Mesa nepotrebuje..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #119 kedy: 10. Júl , 2005, 00:08:40 »

martinLM - ak chces vlastnit MB preamp aj Marshall preamp, snad budes mat odpovedajuci koncak a nebudes to rvat do Mono 50 - to by si bol podivin. Budes s tym hrat napr. do Fifty/Fifty alebo 9100, oba su to nezavisle stereo koncaky, takze si mozes kazdy vykurit inac. A okrem toho nie som si isty, ci je JMP spravny predstavitel klasickeho Marshallackeho preampu, tak ako je to u Studio Preampu...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.