Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 00:29:12
Strán: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 521428 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1905 kedy: 17. Apríl , 2012, 12:55:22 »

Ja nevravim, ze so 4*12 hra nejaky slabsi aparat zle. Ano, tlaci to, splna to "normu" 4*12. Ale mne sa viac pacia 2*12 boxy s aparatmi do 30 watt. Viac ako so 4*12.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1906 kedy: 17. Apríl , 2012, 12:58:04 »


co sa tyka rozdielu medzi gitarami ze by stieralo, hmm zatial som mal vzdy pocit ze ESPckoidny les paul hral do toho inak nez ibanez a inak nez telkac (co bola pre mna najppci kombinacia ze DRecto+tele co som zatial pocul) takze tiez to nevidim ako pravdivy vyrok

-u mna na marku hociaku gitaru zapojim kazda hra uplne inak, moja 7icka hra totalne inak nez Robertov mahagonovy strat ked to skusal, uplne inak hralo tele co som skusal a uplne inak Burny les paul ci co to bolo..

Tak to uz by bol ozaj pruser, keby nebolo pocut rozdiel medzi Tele alebo LP a Stratom. Ale skus dat po sebe trebars 2 rozne LP a uvidis. A neboj, hral som na kope Mesin a za vsetkym co som napisal si stojim.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1907 kedy: 17. Apríl , 2012, 12:58:39 »

Mesy podla mna prave celkovo dost "chrania" hraca a dost stieraju rozdiely mezdi gitarami.
zial myslim si presny opak, vnimam to podobne ako
-tak toto je najvacsia blbost progi co si za posledne obdobie dal a vidim ze do tychto veci asi fakt vobec nevidis.. nic v zlom ale za prve ked clovek nevie poriadne hrat tak z toho recta dostane asi taky zvuk jak z modelingoveho line 6 a moze sa divit co to hra tak napicu.. vobec sa to nechova tak ze by to odpustilo chyby hracovi, prave naopak, pokial clovek nema uhoz do strun tak skoncil.. co sa tyka rozdielu medzi gitarami ze by stieralo, hmm zatial som mal vzdy pocit ze ESPckoidny les paul hral do toho inak nez ibanez a inak nez telkac (co bola pre mna najppci kombinacia ze DRecto+tele co som zatial pocul) takze tiez to nevidim ako pravdivy vyrok

Pri Recto je ten rozdiel dost velky. Hodne pocut, ci niekto vie hrat, alebo nie. Takisto rozdiel vo zvuku roznych nastrojov. Pri Markoch (kde je EQ pred skreslenim) je ten rozdiel mensi.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1908 kedy: 17. Apríl , 2012, 12:59:42 »

Pri Recto je ten rozdiel dost velky. Hodne pocut, ci niekto vie hrat, alebo nie. Takisto rozdiel vo zvuku roznych nastrojov. Pri Markoch (kde je EQ pred skreslenim) je ten rozdiel mensi.

Moze byt, viac som hral na Markoch a tam mi to "splyvanie" gitar vyslovene vadilo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1909 kedy: 17. Apríl , 2012, 13:03:23 »

Myslim si, ze cim viac PreEQ (upravy pomocou EQ pred skreslenim) v ampoch, alebo krabickmi pred zosilovacom vyrazne ovplyvni vysledny zvuk. A rozdiely medzi nastrojmi su potom mensie. Ale pri Recto som presvedceny, ze to neplati.

Tym sa nechcem Recta zastavat, lebo mam oblubenych inych favoritov, ale mal som ho dlhsie a casto mi nosia Mesy do studia, tak som v obraze.
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2012, 13:04:29 od Majo Fero » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1910 kedy: 17. Apríl , 2012, 13:04:19 »

dual recto neodpustí nič, hrá sa na tom sakra ťažko pokiaľ človek nedáva len kilá
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2012, 13:04:48 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1911 kedy: 17. Apríl , 2012, 13:11:50 »

vy ste nepochopili cely zmysel.. existuje len velmi uzka hranica referencnych aparatov. hajvotom pocnuc a plexinou konciac, vsetko ostatne je nehodne a zabija zvuk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1912 kedy: 17. Apríl , 2012, 13:12:59 »



Tu je aky Mesa amp ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1913 kedy: 17. Apríl , 2012, 13:13:42 »

Moze byt, viac som hral na Markoch a tam mi to "splyvanie" gitar vyslovene vadilo.

si z toho vykorculoval len tak tak pan pravnik  Bavím sa skvele najprv povies ze kazda mesa stiera rozdiely medzi gitarami.. potom zrazu uz len medzi gitarami rovnakeho typu a nakoniec ked majo povie ze u recta to bolo viac pocut a u markov otrochu menej tak uz si to pocul len na markoch  Bavím sa skvele len a len pre teba sem dnes dam toto video . tak si to vaz

http://z0r.de/L/z0r-de_2279.swf

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1914 kedy: 17. Apríl , 2012, 14:17:06 »

si z toho vykorculoval len tak tak pan pravnik  Bavím sa skvele najprv povies ze kazda mesa stiera rozdiely medzi gitarami.. potom zrazu uz len medzi gitarami rovnakeho typu a nakoniec ked majo povie ze u recta to bolo viac pocut a u markov otrochu menej tak uz si to pocul len na markoch  Bavím sa skvele len a len pre teba sem dnes dam toto video . tak si to vaz


Pre mna kazda, kedze sam dobre vies, ze som zvyknuty na uplne ine ampy, kde tie rozdiely vyniknu viac, takze sa vobec nediv.  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1915 kedy: 17. Apríl , 2012, 23:43:00 »

.. Pri Markoch (kde je EQ pred skreslenim) je ten rozdiel mensi.

... az dost maly by som povedal. na tom ich tlstom leade, jak je tam nejaky humbucker a trochu viac gainu a tie ich strasne stredy, tak to hra vsetko narovnako co do toho strcis...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1916 kedy: 17. Apríl , 2012, 23:45:04 »

dual recto neodpustí nič, hrá sa na tom sakra ťažko pokiaľ človek nedáva len kilá

to vie aj nieco ine, nez len kila ?  Ja som čert..
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1917 kedy: 18. Apríl , 2012, 06:34:41 »



DUAL
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1918 kedy: 18. Apríl , 2012, 07:14:13 »



DUAL
Horsieho "profesionala" som nepocul.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1919 kedy: 18. Apríl , 2012, 07:15:57 »

to vie aj nieco ine, nez len kila ?  Ja som čert..
tak ako kazdy amp je obmedzeny (ne)schopnostami pajaca, ktory mlati do gitary
Zaznamenané
Strán: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.